Gönderen Konu: aciil...kontağa bastığımda marş çevirmiyol.yardımm  (Okunma sayısı 4419 defa)

Çevrimdışı flow1344

• Profili Görüntüle
herkese merhaba...92 model golf 2td bi aracım var ve yaklasık olarak iki aydan bu yana herzaman değil ama kontak çevirdiğide marş hiç çevirmiyo.. bunu en az 5--10 kez denenmelerle neden bilmiyorum marş alıveriyor..hiç çalışmayacak diye çok korkuyorm...oto elektrikçiye gosterdim.. o anda aynı arızayı yapmadığı için bişey söyleyemedi... daha önce başına böyle bi sorun gelen varmı?merak ediyorum ...sizce sorunun kaynağı ne olabilir...bu arada marş motorunu da yeni değiştirmiştim  sıfır olmasa da...şimdiden tşk.ler

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Ynt: aciil...kontağa bastığımda marş çevirmiyol.yardımm
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2009, 23:37:44 »
herkese merhaba...92 model golf 2td bi aracım var ve yaklasık olarak iki aydan bu yana herzaman değil ama kontak çevirdiğide marş hiç çevirmiyo.. bunu en az 5--10 kez denenmelerle neden bilmiyorum marş alıveriyor..hiç çalışmayacak diye çok korkuyorm...oto elektrikçiye gosterdim.. o anda aynı arızayı yapmadığı için bişey söyleyemedi... daha önce başına böyle bi sorun gelen varmı?merak ediyorum ...sizce sorunun kaynağı ne olabilir...bu arada marş motorunu da yeni değiştirmiştim  sıfır olmasa da...şimdiden tşk.ler

nası elektirikçi o öyle ya ? kömürleri gitmiş senin marş motorunun ondan :) yerim ben o elektirikçiyi :p marş basmadığında al eline çekici, marş dinamosuna iki tıklat, bu arada başkası da marşa bassın, çalışır. ama hemen git yaptır. olmadık bi yerde kalırsın mazallah..

Çevrimdışı flow1344

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2009, 23:41:00 »
yaa hocam bende bu marşı konnektöru bittiği içn çıkmadan almıstım
hesapta elden geçirmişlerdi

Çevrimdışı flow1344

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2009, 23:46:05 »
ben daha önce de marş motorunun kömürlerini değiştirmiştim ama marş en azından zayıfta olsa çeviriyordu bun da tık yok ama sonra bi kerede alıyo zorlanmadan

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #4 : 14 Aralık 2009, 15:02:10 »
Marş basmayınca illa marş dinamosunda sorun olacak diye bir durum yok.. Elektrikçi ilk önce sistemi kontrol ettimi marş dinamosuna elektrik düzgün geliyormu gelmiyorsa kontak anahtarından başlar sigorta kutusundaki marş rolesine oradan tesisatı kontrol eder çok zor işlemler değil bunlar az bir elektrik bilgisi olan adamda bunu yapar... Hiç ummadık taş baş yarar der atalarımız marş dinamosuna giren sokette oksitlenme yada başka kısmındaki oksitlenmede bunu oluşturur malum havalar yağışlı ve soğuk elektrik arızaları araçlarda boy göstermeye başladı..

Artık tek dediğim bir laf var sanayilere gidiyorsanız usatanın yaşını herzaman göz önünde tutun en az 40 ını devirmiş birisi olsun genç nesil ustaların hepsi Lotto oynamaya benzer...
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2009, 15:04:17 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı flow1344

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Aralık 2009, 21:46:09 »
bugun otoelektrikçiye gittim, aynen deddiğiniz gibi önce sistemi kontrol etti kolayından başladı ilk etapta aku ile marş dinomosunun arasına bi adet role taktı, eger tekrar yaparsa kontak anahtarını ve dinomoyu sokmesi gerektiğini soyledi.
bende bekleyip gorecem...insallah yapmaz yaparsa da kotu bi yerde yapmasın yeter..arkadaşlara tsk...

Çevrimdışı serhat20

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2010, 11:29:58 »
hocam mrb aynı sorun bende de wardı kontak da termık dıye bır parca var onu degıstırmen yeterlı yaklasık 15 tl

Çevrimdışı serhat20

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2010, 10:55:59 »
arklar 88 golf gtd var marş dınamosu lazım yardımcı olurmusunuz...

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2010, 17:04:40 »
bugun otoelektrikçiye gittim, aynen deddiğiniz gibi önce sistemi kontrol etti kolayından başladı ilk etapta aku ile marş dinomosunun arasına bi adet role taktı, eger tekrar yaparsa kontak anahtarını ve dinomoyu sokmesi gerektiğini soyledi.
bende bekleyip gorecem...insallah yapmaz yaparsa da kotu bi yerde yapmasın yeter..arkadaşlara tsk...
Marşın güçlü bassın diye role bağlamış sökmesi zor geldi heralde Erşan abinin dediği gibi illaki marş dinamosundan diye bi kaide yok
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Şubat 2010, 18:52:15 »
hocam mrb aynı sorun bende de wardı kontak da termık dıye bır parca var onu degıstırmen yeterlı yaklasık 15 tl
bende  tam mars swici diğecektim com başımna geldi mars swicivi değiştr yetr  ;)