Gönderen Konu: 1,6 otomatik mk2 golf LPG sorunu yardım... (mikser aranıyor)  (Okunma sayısı 5736 defa)

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
herkeze merhaba arkadaşlar.
bi arkadaşımın 87 model mk2 otomatik vites golf u var. aracına lpg taktırmış ancak araç şuan 45- 50 Kuruş yakıyor. yanlış duymadınız 45-50 kuruş yakıyor.
söylediğine göre araçta mikser yokmuş uyduramamışlar mikseri o yüzden direk bağlantı yapılmış. mikser bulunduğunda çok yakma sorunu geçer demişler. aracın karburatörü pierburg 2E modeli.
forumumuzda mk2 1,6 lpg li aracı olupta hangi mikseri kullandığı konusunda yardımcı olacak arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. şahsen bi GTD sahibi olarak çok üzüldüm arkadaşın durumuna ve çözüm yollarını araştırmak görevim gibi oldu. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
iyide benzinde kaç tl yakıyorki gazda böyle tüketsin bence lpg nin hiçbir mantığı yok böle olunca.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı unalharun

• Profili Görüntüle
Bendede aynı problemler vardı, LPG beynine köpük sürdüğümde alyanların kenasından gaz kaçırıyordu ve diyafram bitmişti, hemen LPG beynini atıp yenisini taktırdım  100 tl. bizim araçlara mikser ararsan bulamazsın, Skoda favorit'in mikseri benim karbüratöre hemen oturdu, birazda ustanın işçiliği yardımı ile bu sıkıntıyı atlattım. senin karbüratör ne marka bilmiyorum ama alternatif markaların mikserlerini ara bul, sakın karbüratörü deldirme. birde bu işi yaptırmakta acele etmeni tavsiye ederim, eğer lpg kaçağı varsa Allah korusun yangına sebebiyet verebilir.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
pierburg 2E modeli kardeşim karbüratör: arac benim değil arkadaşımın ama ben çok üzüldüm duruma ve ustaların dngilliğine

Çevrimdışı ak8624

• Profili Görüntüle
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
CUSTOM mikser bendede rsimdekinin biraz farklı bişi yapmışlar yapnlar.tabii gaz kaçagınıdda kontrl ettirin iyi bir ustaya. :)
Exclusive Garage