Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 06 MNC 75  (Okunma sayısı 49566 defa)

Ynt: Golf 2
« Yanıtla #14 : 05 Mart 2011, 16:40:37 »
bılgı aktarım öncelıkle aracı yenı aldım 15   20 gun oldu daha hıç bırşey yapamadım sadece mıt takımı bagladım ve teypimi baglayabılıdım paspaslar falan uzerınde geldı benmde ıçıme sınmıyor ama daha yenı aldık ufak tefek eksıklerı gıderıcem .
alternatör motorunun altından söket çıkıyor ve dırek içeriye göstergelere gıdıyor normal çalışıyor arada herhangı bı aparat yok çalışması gayet duzgun .
bu araçların orj. göstergesı bu dglmış sanayıde çalışan yegenım var o bu araçları bılıyor fazla bılgım yok benımde bu araçlardan söledıgıne göre bu araçlarda devır yerınde saat varmış
bnm aracım şuanda 180 bınde dısel benden öncekı sahıbı ankarada banka genel muduruymuş emeklı olana kadar bu aracı kullanmış emeklı olunca satışa çıkarmış
sanayıde kı yegenım baktıgında tam emın dgl ama bu aracın önceden gtı oldugunu söledı neren anladıgını sordugumda kaputu kaldırdı ve dıreksıyonun önune denk gelıyor kaputu açınca fren merkezının çapraz ustune denk gelıyor teyp kızagı gıbı bışey var beyın konuluyormuş ve orj. dısellerde bu olmamaması lazım dıyor sadece gtı larda vaarmış o öle söledı ama bnm bılgım olmadı ıçın bışey söleyemedım ryhsaattada golf c yazıyor 1600 disel dıyede yazıyoor artık sonradan mı konuldu motoru yoksa orj. mı bılemıyorum ama aracımdan memnunum sızdende yazdıklarınızdan da aracım hakkında bılgım fazlalalışır dıye umut edıyorum .

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #15 : 05 Mart 2011, 17:19:46 »
bılgı aktarım öncelıkle aracı yenı aldım 15   20 gun oldu daha hıç bırşey yapamadım sadece mıt takımı bagladım ve teypimi baglayabılıdım paspaslar falan uzerınde geldı benmde ıçıme sınmıyor ama daha yenı aldık ufak tefek eksıklerı gıderıcem .
alternatör motorunun altından söket çıkıyor ve dırek içeriye göstergelere gıdıyor normal çalışıyor arada herhangı bı aparat yok çalışması gayet duzgun .
bu araçların orj. göstergesı bu dglmış sanayıde çalışan yegenım var o bu araçları bılıyor fazla bılgım yok benımde bu araçlardan söledıgıne göre bu araçlarda devır yerınde saat varmış
bnm aracım şuanda 180 bınde dısel benden öncekı sahıbı ankarada banka genel muduruymuş emeklı olana kadar bu aracı kullanmış emeklı olunca satışa çıkarmış
sanayıde kı yegenım baktıgında tam emın dgl ama bu aracın önceden gtı oldugunu söledı neren anladıgını sordugumda kaputu kaldırdı ve dıreksıyonun önune denk gelıyor kaputu açınca fren merkezının çapraz ustune denk gelıyor teyp kızagı gıbı bışey var beyın konuluyormuş ve orj. dısellerde bu olmamaması lazım dıyor sadece gtı larda vaarmış o öle söledı ama bnm bılgım olmadı ıçın bışey söleyemedım ryhsaattada golf c yazıyor 1600 disel dıyede yazıyoor artık sonradan mı konuldu motoru yoksa orj. mı bılemıyorum ama aracımdan memnunum sızdende yazdıklarınızdan da aracım hakkında bılgım fazlalalışır dıye umut edıyorum .

vw ler hakkında istemediğiniz kadar bilgiyi edinebilirsiniz, o konuda sıkıntınız olmasın. dizel araç kullandığınız ve benzinli araç devir göstergesi olduğu için soru sorma ihtiyacı hissettik, zira yeğeninizin sözylediği gibi bazı modeller dışında dizellerin devir göstergesi yok mk2 lerde. daha önce devirli benzinli takosunu dizel üzerine takmayı denememiştik de, o yüzden merak ettik nasıl çalışıyor diye. bizde de dizel var, ve devir saati monte etmeyi düşünüyoruz.
« Son Düzenleme: 05 Mart 2011, 17:20:02 Gönderen: lostys »

« Yanıtla #16 : 05 Mart 2011, 19:16:47 »
disel araba zaten neden koymamışlar devır saat anlamadım kı dısel  sonuçta benzınlı degılkı devırsız kullanasın takmak isteyen gönul rahatlıgıyla kullanılıyor

Çevrimdışı betazom

• >>> 07 EG 864 <<<
« Yanıtla #17 : 05 Mart 2011, 21:31:28 »
devir saati olacaksa ben harici bi takometre takmak isterim şahse. sol tarafa ufak bişey çok yakışır. :tamamdir
http://img193.imageshack.us/img193/5360/forumiin.jpg
By betazom at 2011-06-08http://img35.imageshack.us/img35/43/dsc069771.jpg[/IM

« Yanıtla #18 : 06 Mart 2011, 02:43:03 »
arkadaşlar bu akşam depomu doldurttum içinde vardı 43 lıtre aldı normalde kaçlıtrelık bızım depolar 60 mı 50 mı lt. bide yedek depo varmış ben bılmıyordum onlar kaç lıtre alıyor ve yedek depodan mazoru nasıl çakıyor depo bıraz bılgı ??????

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #19 : 06 Mart 2011, 11:32:56 »
arkadaşlar bu akşam depomu doldurttum içinde vardı 43 lıtre aldı normalde kaçlıtrelık bızım depolar 60 mı 50 mı lt. bide yedek depo varmış ben bılmıyordum onlar kaç lıtre alıyor ve yedek depodan mazoru nasıl çakıyor depo bıraz bılgı ??????
45 litre civarı. yedek depo diye bişiy yok aslında, yakıt göstergesi 0 gösterdiğinden sonra bi 30 km civarı daha gider, ama onu kullanmanızı tavsiye etmem zira deponun dibinde ne var ne yok mazot filtresinin içine dolar. dün ben filtremi değiştirdim, içinden bi ben çıkmadım, o derece yani..

« Yanıtla #20 : 06 Mart 2011, 20:29:10 »
yedek depo mevzusuda şöyle çıktı depo doldu pompacı dedıkı abı yedek depoyu doldırım mı ben bı afalladım one dedım depoda tabancının takıldıgı yerde bişey var sıyah onu çekıyorsın orası yedek depoymuş ben ılk defa gördum hakketen orayada tabanca takılıyor bılgısı olan var mı ?

« Yanıtla #21 : 08 Mart 2011, 10:14:04 »
yakıt verılerı son hesaplamama göre aracım şehıriçinde şuan 6,0 yakıyor şehırdışını hıç çıkmadım daha yenı aldım mazotu 3,41 den alıyorum kırsal full den depomu fulledım 132 km yol yaptım tekrar fulledım 28 tl aldı hesapladım 212 krş. yakmış yanı 6,0 gıbı bışeye denk gelıyor

« Yanıtla #22 : 13 Mart 2011, 16:10:42 »
arkadaşlar merhaba bnm golfun arka helezonık yaylarını degiştirdım ama gördumkı arka amortisörlerde patlak nereden uyguna alabılır ve fıyat nedır tahmınen ben ıstanbul taksım civarında oturuyorum ve bırde sag kapı kolu dgişecek bu nekadardır bılgısı olan var mı ?

« Yanıtla #23 : 13 Mart 2011, 20:43:20 »
cıkma amortısor orjınal we garantılı sekılde elımde var yardımcı olabılırm kapı kolu ıcınde aynı sekıl orjınalı elımde var

« Yanıtla #24 : 14 Mart 2011, 00:51:35 »
bi ara ankaradaki esnaflar çok fazla benzinli aracı gömlek ve üst kapak değitirerek dizel e çevirdiler. bunların arasında ise bi çok gti vardı sene 2003-2004 dü. hatta bi 88 gti da digifiz bile vardı.

« Yanıtla #25 : 14 Mart 2011, 08:20:51 »
alpers3 arkadaşım nekadar istiyorsun amertısörler ve kapı koluna  ?

« Yanıtla #26 : 22 Mart 2011, 21:57:03 »
resimden gördüğüm kadarı ile aracın sonradan dizel yapılmış çünkü gögüslüğün altında sol tarafta jikle yerinin aktif ölması gerekir

« Yanıtla #27 : 22 Mart 2011, 22:01:47 »
Arkadaşlar td mk2 lerin deposu 45 lt  dir tüketimide 5-6 lt arasıdır