Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yeni Düldül'ün Fotoğrafları  (Okunma sayısı 22881 defa)

Yeni Düldül'ün Fotoğrafları
« : 18 Mayıs 2012, 22:53:13 »
Merhaba arkadaşlar, nihayet 83 model 1.3 Gls mi bugün öğleden sonra aldım ama başıma gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir sanırım.

Tüm işlemlerimizi bitirdik satın aldığım arkadaşla oturduk bir çay içtik, benzin alayımda öyle gideyim dedim. Benzini aldık  200 metre gittik araba durdu yolun ortasında, çalıştırıyoruz 2 metre gidiyor duruyor, en sonunda hiç çalışlmadı. Satan arkadaş hemen anladı durumu fişe bir baktık depoya benzin yerine mazot koymuşlar.

Arabayı ite ite benzinciye geri soktuk, kaldırdılar lifte, depoyu boşalttılar, tekrar benzin koydular ama araba çalışmadı. Orda bir usta hemen karbütatörü söktü taktı ama nafile, karbüratörden motora giren contadanda yakıt atmaya başladı. Dediler ondan çalışmıyor, ıslak conta yaptılar taktık gene çalışmadı.

En sonunda dışardan bir usta çağırdık geldi baktı tevzi makarasında problem var dedi. Şimdiye kadar çalışan arabada ne alaka tevzi makarası, parçayı elimize tutuşturdu bu olmazsa olmaz sıralama yapmıyor dedi. Sağolsun satan arkadaşta arabanın altına yattı üstüne çıktı, arabayı sattım bana ne demedi benden daha çok uğraştı. Yarında onunla beraber aksaraya gidip parça bakıcaz. Umarım buluruz parçayı...

Arabayıda benzincide bıraktık çıktık yapacak bir şey yok. Devamı yarın :/

aracın fotoları

« Son Düzenleme: 07 Kasım 2012, 14:16:30 Gönderen: Nopass »

Ynt: Yeni Düldül'ün Fotoğrafları
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2012, 23:05:30 »
sakın fişi kaybetme bütün masraflarını petrolcüye ödetirsin ödemezlerse sizi dava açacağım de zararını ödemek zorundalar geçmiş olsun

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #2 : 18 Mayıs 2012, 23:29:33 »
Geçmiş olsun, talihsiz bir durum olmuş

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 18 Mayıs 2012, 23:49:46 »
 Geçmiş olsun.. Tevzi makarası ile çok vakit kaybetmeyin derim..  Karburatör temizlendi ise bujileri değiştirin aracın çalışcak.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2012, 08:22:08 »
yazık günah yaaaa senın yerınde olmak istemezdim allah kolaylık versın

Çevrimdışı chemisamet

Otomobil
    2000 Bora 1.6 SR
  • DAS AUTO
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2012, 12:15:50 »
bu ne be kardesım sonuna kadar hakkını ara derım ınsallah kısa yoldan cozersın ve yukarıdakı tavsıyelerden MK1GTI ın yavsıyesını muhakkak yap hatta ne derse yap  :tamamdir

« Yanıtla #6 : 19 Mayıs 2012, 12:44:48 »
geçmiş olsun üzücü bir durum ama oluyor bazen böyle hatalar Allah yardımcınız olsun.

« Yanıtla #7 : 19 Mayıs 2012, 13:41:44 »
benzınlıgın kaskosundan arabanın motorunu bıle degıstırebılırsın ıstersen ;) bence ole yap ıyı bır motor bul

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #8 : 19 Mayıs 2012, 14:35:46 »
Benim benzin depo kapağımı takmayı unutmuşlardı kaybettiler fişi vardı elimde ama nafile benzinliğin üst kademedeki yöneticisine gittim rapor tutturucam dedim öyle bişey yapamıyoruz deyince iyice sinirlendim dövücektim 60 TL'lik bişey için değmez dedim vaz geçtim  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

« Yanıtla #9 : 19 Mayıs 2012, 17:05:44 »
geçmiş olsun.üzücü bi durum.hele aldığın gün olması şanssızlık ama ondada bi hayır vardır de.bizim dizel taksiyede benzin koymuşlardı.pompayı yerine koyarken Allah tan gözüm ilişti hemen servisi çagırtıp depoyu boşalttırıp kurulattım.depodaki yakıt kadar mazot da koydurup tutanak ta tutturdum.
masrafını firma karşılamıştı muhakkak sanada bu konuda gereken hassasiyeti göstereceklerdir.
there is no human without mistake.

« Yanıtla #10 : 19 Mayıs 2012, 17:59:23 »
Arkadaşlar hepiniz sağolun, Mk1Gti hocamında dediği gibi bujiler değiştikten sonra araba çalıştı, bir 15-20 km gittikten sonra yine stop etti yolda kaldım. Aradım adamları geldiler, bujiler yine ıslanmış olabilir dediler yine değiştiler, karbüratörede bir çay kaşığı benzin damlattılar araba çalıştı. Arabayı bir kenara çekip 1 saat kadar rölantide çalıştırdım bir daha duracakmı diye. O süre içinde bir kez daha durdu, çalıştıramadım. Karbüratörden bir parça benzin koyunca yine çalışmaya başladı. Ustanın dediğinine göre mazotu tamamen atana kadar bu durum normalmiş. Zaten araba ilk başta beyaz duman çıkarıyordu eve geldiğimde duman bayağı azaldı. Ama yinede rölantide çalışırken sanki duracakmış gibi geliyor.

Sinir stres içinde eve attım kendimi. Tamir masrafı vs onlar karşıladılar ama mazotu tamamen atana kadar arabanın performansı eski halini bulmayacak bence, iki gün işimden gücümden olmamda cabası. Yinede motorda kalıcı bir hasar bırakmadığını umuyor ve nazarlık olsun diyorum.
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2012, 18:01:26 Gönderen: Nopass »

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #11 : 19 Mayıs 2012, 18:01:45 »
her işte bir hayır vardır..

« Yanıtla #12 : 19 Mayıs 2012, 18:02:52 »
gerçekten üzücü durum..

« Yanıtla #13 : 19 Mayıs 2012, 18:52:09 »
Az önce indim arabanın yanına yine çalışmadı, karbüratörden yarım kapak benzin koydum öyle çalıştı. Bu durum ne kadar devam edecek acaba  :-[