Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: yeni aldigim mk1 icin ankarada parcaci ve usta  (Okunma sayısı 9478 defa)

yeni aldigim mk1 icin ankarada parcaci ve usta
« : 14 Kasım 2008, 17:24:36 »
merhaba arkadaslar,
forumunuzu yaklasik iki haftadir takip ediyorum. arabami alirken de forumunuzdaki bilgilerden de faydalandim. hepinize tesekkur ederim.

araci bu adresten gorebilirsiniz, bugun devrini aldim arabanin. http://www.sahibinden.com/ilk_sahibinden_satilik_tas_gibi_golfWQQaXQQ10749184WQQpXQQdisplayitem

arac 1982 fakat motoru 1986 model ve dizel motor. motoru cok iyi durumca. gti kasa ama gld oluyor benim arac sanirim.
arabanin mumkun oldugu kadar orjinal kalmasini istiyorum. orjinal ya da cikma parcalari ankarada nereden bulabilirim?

oncelikle aracin muayenesini yaptirmam lazim ve bu is icin epeyi bir elden gecirmem gerekiyor. eksiklikler sunlar
1- el freni teli yok
2- saside ufak bir catlat var giderken direksiyonda vurma oluyor
3- on alttali taraflardaki curukleri tamir ettirmem lazim. muayenede bakiyorlarmis
4- kaportada ufak paslanmalar var. kaportaci lazim
5- ic dosemesini yaptirmam gerekiyor. icini de bi elden gecirmem gerek.
6- sol on sinyalim kirik.

bir de ortalama ne kadar yakar bu arac?

simdiden tesekkurler yardimlariniz icin..

Ynt: yeni aldigim mk1 icin ankarada parcaci ve usta
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2008, 17:44:27 »
                   Yedek Parça olarak Şaşmaz'da Atılgan vw oto ve daha  içerlerde var bi VW parçacıları. Sinyali felan oralardan bulursun.Araban uzun yolda ortalama 150 bin şehiriçi de 190 - 200 bin civarı yakar.

« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2008, 17:46:28 »
         Araban hayırlı olsun bu arada. Bu arabayı aslında biz almayı düşünüyoduk bi ara bi akrabaya. Vazgeçtik Golf 2 alma bahanesiyle.

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2008, 18:57:22 »
öncelikle  hayırlı  olsun  Allah  kaza  bela  vermesin    vw  tercih  ettiğin için  yakıt  konusunda fazla  zorlanmayacaksın 

oto  sanayii  şaşmaz  8. sokakta  ekim özel oto  servisi  var  hakan  usta  ve  özgür  ustayı  bul  motor  ve  mekanikte  bir  numaralar  Atılgan VW ile  birebir  çalışıyorlar  eksiklerini  ve  yapılması  gerekenleri  titizlikle  yaparlar 

Kaportan ve  iç  döşemlerin için  seni  yönlendirirler 

tekrar  hayırlı  olsun 
güle  güle  kullan
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

« Yanıtla #4 : 14 Kasım 2008, 19:45:17 »
cok tesekkur ederim arkadaslar. yarin dediginiz ustalara arabayi gosterip fiyat alacagim yapilacaklar icin.

kazasiz gunler..

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
« Yanıtla #5 : 14 Kasım 2008, 20:36:57 »
hakan ustaya ve  özgür  ustaya   selamımı  söylersen  dahada  yardımcı  olurlar  inşallah

TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

« Yanıtla #6 : 14 Kasım 2008, 20:42:49 »
bu araç uzun süre nene hatun caddesinde yattı,asfalt atılınca kaldırmışlardı

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #7 : 14 Kasım 2008, 21:10:35 »
......................
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2008, 21:22:45 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2008, 21:17:35 »
Bu aracı alıp dertli olucama gider bunu alırım en azından ne olduğu belli http://www.sahibinden.com/ucuza_dizel_golfWQQaXQQ11273985WQQpXQQdisplayitem

durumum o kadar mi vahim?

« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2008, 21:18:17 »
bu araç uzun süre nene hatun caddesinde yattı,asfalt atılınca kaldırmışlardı

ne demek istediginizi anlamadim?

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #10 : 14 Kasım 2008, 21:22:16 »
ne demek istediginizi anlamadim?

Hay allah  ya valla kusura bakma yanlış başlığa atmışım mesajı... Kusura bakma...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2008, 21:23:05 »
Hay allah  ya valla kusura bakma yanlış başlığa atmışım mesajı... Kusura bakma...

onemli degil :)

« Yanıtla #12 : 14 Kasım 2008, 21:23:40 »
arkadaslar bir de arabanin altina zift yapma olayina ne diyorsunuz?

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #13 : 14 Kasım 2008, 21:25:28 »
arkadaslar bir de arabanin altina zift yapma olayina ne diyorsunuz?

Hayırlı olsun güle güle kullan... Acele etme yavaş yavaş toplarsın....

Ziftleme olayı iyi ama güzelce temizletmen lazım pis zemine attırırsan zift dökülür 3-5 ayda buna dikkat et...