Gönderen Konu: YAKITDA SIKINTI VAR !  (Okunma sayısı 3606 defa)

Çevrimdışı cgty.ank

• Profili Görüntüle
YAKITDA SIKINTI VAR !
« : 06 Ocak 2012, 19:08:07 »
merhaba arkadaşlar golf 1 kütahyada arkadaşımda var ve aşırı bi yakıt yakma problemi var aynı zamanda motorunda tadı yok araçda çekiş diye bişi yok ve 10 km yolda 30 tl gibi benzin yakıyo sizce ne sıkıntısı var burdaki ustalar anlamıyor yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
Ynt: YAKITDA SIKINTI VAR !
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2012, 19:13:57 »
Baskı balatadan gibi geldi sorun bitmiş olabilir. Gaza basıyorsun ses artıyor araç gitmiyor gibi mi sorun?
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2012, 20:38:32 »
Beyaz Cabrio mu acaba aracınız plakası 16 CBV'mi ::) ::)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2012, 22:23:59 »
 Uhhh o nasıl bi rakam. itfaiye hortumu ilemi benzin veriyonuz nasıl bir yakıttır o.  :o :o
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2012, 22:42:03 »
neredeyse kilometrede 1litreden bahsediyorsunuz.bence kacak olma ihtimali cok fazla biryerden.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2012, 22:42:45 »
K-Jet varsa ve sorunlu ise yakar çok fena..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı cgty.ank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2012, 10:12:09 »
Beyaz Cabrio mu acaba aracınız plakası 16 CBV'mi ::) ::)
+1 öle gökhan :) :)

Çevrimdışı cgty.ank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Ocak 2012, 10:13:56 »
fazla yakıtdan araba boguluyomuş ustalar öyle söylüo ama neden böle bişi yapıyo bu sorunu en yakın hangi ilde çözebiliriz neye patlar bize bi ilgisi olan var mı?

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Ocak 2012, 14:43:47 »
Uhhh o nasıl bi rakam. itfaiye hortumu ilemi benzin veriyonuz nasıl bir yakıttır o.  :o :o
Erşan abi durumu sana şöyle izah edeyim American Sciroccolardaki 1.8 GTI var üzerinde hani şu 90-95 HP olanlardan ben o kadar takmayın dedim ama sahibi LPG taktırdı bu arada arkadaşım oluyor sahibi  :) Sorun yok aga falan dedi 1-2 hafta sonra bana araba benzinde çalışmıyo falan dedi pişman oldu bende hangi LPG'ci taktıysa aynı o adam taksın nerden ne çıktığına dikkat ettiyse aynı duruma getirirsiniz dedim artık kime çevirttirdiler bilmiyorum ama LPG söküldükten sonra araba bu vaziyete geldi deponun altındaki pompa arızalı demişler çünkü yakıt yeterli basınçta gelmiyomuş söküp üzerindeki pompaya bakıyolar Mercedes pompası çıkıyor orjinalini alıyorlar bu sefer takıyolar sonuç böyle gaz verirken titreyerek devir yükseliyo hatta egzozdan ateş atıyo ben dedim Mengentailerin hava-yakıt karışımıyla oynamışlardır sence sonuç ne olabilir yakında gidicem zaten Kütahya'ya oraya gidince seni arıycaktım tarif et bende ordan ayarlamayı yapayım diye  ;)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı mami6848

• Sen Yetkili bi Abiye benziyosun :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Ocak 2012, 15:33:03 »
Hmm K.jetli JH kodlu motor var eet size tavsiyem onun 5.enjektöre bakın start enjektörüne benim arabada sürekli oda benzin basıyordu boguluyor ve çok çok çok çok çok yakıyordu :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Ocak 2012, 16:50:07 »
Kapsamlı incelemek lazım öyle şundandır bundandır demek ve boşa kürek sallamak olmaz..  Aracın geç basması ve boğulması egzosttan alev çıkarması aracın soğuk ve sıcak çalışmada devamlı ekstra benzin aldığını gösteriyor.. İlk etapta warm up regulatör kontrol edilmeli. Kontrolde kontak açıkken 12v alıp almadığına bakın ve 12v alıyorsa buseferde motor ısındıktan sonra hala benzin akışını kesip kesmediğine bakılmalı.. Sonra emme manifoldunu arkasında yani 5. cold start enjektörünün altındaki airvalve çalışıp çalışmıormu kontrol edilmeli.. Bu 2 birim görevini yerine getirmesse araç km de 1 TL yakar ve Zamanla pistonların üstü sakız gibi olur ve erir.