Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: YAĞMUR BAŞLADI DERT BAŞLADI  (Okunma sayısı 8625 defa)

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
YAĞMUR BAŞLADI DERT BAŞLADI
« : 08 Kasım 2012, 09:33:39 »
Evet arkadaşlar hep sorun hep sorun ama yinede seviyorum keratayı.Şimdi akşam arabayı akşam park ettim gece yağmur yağmış sabah bi bindim şöför ve yolcu kısmı pas paslar hep su göğüsün ordan şoför mahalline ve yan yolcu kısmına su damlıyor kafayı yiycem çok can sıkıcı bi durum başına gelen varmı yardımcı olursanız bahtiyar olurum acaba ön camdanmı kaynaklanıyo nedir bu ya. Bu arada araç hiç hareket etmedi durduğu yerde su dolmuş ön taraf paspas lar nerden geliyo bu javascript:void(0);

Ynt: YAĞMUR BAŞLADI DERT BAŞLADI
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2012, 10:12:32 »
78 golf mk1 automatic...4 yıl önce...Sabah bir bindim.Aaa...Paspasa akvaryum yapmış.Hocam benim bildiğim kadarı ile bu kasanın kronik sorunu su almadır.Kalorifer motorunun oradan alıyor diye biliyorum.Oradaki deliğe bir bakarsanız belki sorunu çözebilirsiniz.İsterseniz size şu konuyu önereyim.
http://www.vwtr.net/forum/golf-i/mk1-kasa-kronik-su-alma-t17893.0.html

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2012, 10:27:49 »
anladım bi bakayım oraya saolasın  immortalboss

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 08 Kasım 2012, 10:54:53 »
Sağ sol gider delikleri temiz tutmaya bak ve kaput nözüllerinin altını orj kapak kapatıyor ama illaki klorifer motoruna su kaçağı olabiliyor bu yüzden motorun ağzının etrafını yarım cm bile olsa bir silikon geçin...  Gerçi şuanki aracımda nözül koruması uzun tutulmuş su damlatmıyor hiç.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2012, 11:14:31 »
teşekkür ederim Mk1GTI kardeşim dediklerinizi bi deneyim bakalım

« Yanıtla #5 : 08 Kasım 2012, 11:25:45 »
Önemli değil hocam.Sorunu çözersen bu konudada paylaşırsan seviniriz. ;)

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2012, 11:34:07 »
tabiki paylaşırım. Bu arada üst kapak (külbütör ) kapağında yağ kaçırıyodu 3 kere conta değişti ama sorun hala devam ediyor onuda çözemedim ne olacak bilmiyorum sorun üstüne sorun

« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2012, 11:36:57 »
Bendede var ayni sorun yeni aldigim aracta.. Oyuzden yolcu haznesine delik actim gol olmasin diye. Camin onundeki olukta su ortada birikiyor ordan asagi akiyor gidiyor. Hepte sol koseden gelio kim bilir nasil duruyordur. Arkadaslarin dedigi gibi silikon bi neze osun rahatlatir kanisindayim
Yurtdışında yapılınca ŞAKŞAK ŞAK .........
Yurtiçinde Yapınca olmamış :)

« Yanıtla #8 : 08 Kasım 2012, 12:57:24 »
koruma kapağı nın görev yaptığı yerdeki saç da çürümeler olmuş ise oradan alıyordur içeri. bnm aracımda da alıyordu suyun nereden geldiğini bulamamıştık. kapıut bağlantı yerlerinin ordaki zemin de orj yalıtım malzemesi varmış onun altından çürüme yapmış ufak ufak delikler. o malzemeyi kazıdım ortaya çıktı. komple çürük sacı değiştirttim sorun düzeldi.

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #9 : 08 Kasım 2012, 13:51:40 »
arkadaşlar kaportacıya gittim 2 neden üzerinde durdu 1.Neden=cam dan olur dedi 2.neden kalorifer motorunun ordan dedi.Elektrikçiye gittim baktık cam kenarlarında bişi yok dedi yağmursuz bi havada kalorifer motorunu söküp macunlarız dedi bakalım hava biraz düzelsin kalorifer motorunu söktürüp tekrar silikon,macun falan çektirip takacaz sonuçlarını yazarım inşalah

Çevrimdışı mami6848

• Sen Yetkili bi Abiye benziyosun :)
« Yanıtla #10 : 08 Kasım 2012, 14:08:52 »
Valla ben yeni araba topladım on cam fitilim çok çok iyidi ve su alma yok diyordum ki camı söktügümde altından igne ucu gibi yol yapmş ve giriyormuş o yüzden imkanın varsa ön camı söktür bi baksınlar ve fitilin altına kesinlikle silikon çektirme özel cam macunu var onu sor kolorifer içinde siyah silikon kullan derim kolay gelsin..

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #11 : 08 Kasım 2012, 14:16:40 »
en iyisi önce kalorifer motorunu bi söktüreyim silikonlatırayım baktım yine su alırsa camı söktürecez o zaman

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #12 : 08 Kasım 2012, 15:59:51 »
Motoru söktürme onu sökmek öyle kolay değil Göğsü indirebilirsin aşağı. Kaputu açın kafesin etrafına güzelce silikon çekin..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #13 : 08 Kasım 2012, 16:02:16 »
Mk1GTI kardeşim kaputu açıp baktım plastik bir kafes var tam ortada  onu diyosun demi ozaman elektirikçinin motoru sökmesine gerek yok acaba kendim yapabilirmiyim onu ??