Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: WSWOS VS GOLF MK1  (Okunma sayısı 4595 defa)

WSWOS VS GOLF MK1
« : 09 Ekim 2012, 22:43:43 »
ARKADAŞLAR WOSWOSLARADA Bİ SENPATİM VAR. ARANIZDA HEM WOSWOS HEM MK1 KULLANAN VARSA Bİ FİKİR VERSİN LÜTFEN

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
Ynt: WSWOS VS GOLF MK1
« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2012, 22:46:36 »
antalyadan bi abimiz vardı hem vosvos hem mk1i olan beyaz mk1 kırmızı vosvos :) konuyu görünce yardımcı olacaktır

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2012, 22:52:24 »
ikisi de sevda işi ya, big'e de bindim bir dönem, getei'ye de. valla ikisi de ayrı ayrı çok güzellerdi, yol tutuşu olsun, hız olsun her ikisi de yeni arabalarla yarışır. ustan iyi olsun bence birini al beğenmezsen satar öbürünü de denersin.
ama naçizane bir tavsiye, 4-5 liralık arabalarla bi tat alamazsın. sanayden çıkmayan araba da seni canından bezdirir, bıkarsın tadını alamadan vazgeçersin.

« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2012, 23:18:23 »
cok teşekkur ederim cevaplarınız için 7 8 arası düşünüyorum. yakıt konusunda cok fark olurmu acaba fazla içmesin woswos :)

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2012, 23:28:39 »
alacağın arabaya göre değişecektir, tercih meselesi, dizel bakımlı bir mk1le 1.6 benzinli vosvosu karşılaştırmak yakıt anlamında pek akıllıca olmaz. ama mesela benzinli 1.3, 1.5, 1.6 karb ya da 1.6 enj. mk1 ile bakımlı bir vosvosun motoru üç aşağı beş yukarı aynı yakar diye düşünüyorum. yani mesela lpgde göze gelir bir fark olabilir. ama 20 liraya 100 km gidecem gibi bir hedefin varsa sanırım vosvostan vazgeçmen gerekiyor:)
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2012, 23:29:10 Gönderen: panik »

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2012, 12:37:29 »
VOS lar 8-9 litreden aşağı düşmez onlarım motor mantığına aykırı bir olay.. Ekonomi için VOS ta LPG şart. GOLF te ise ekonomi için birçok seçenk var.. LPG bana gelmez dersen dizel alırsın 100km de 5 litre mazot tüketir bakımlı ise.. Benzinlide ise 1500 ve üstü gene iyidir ama lpg gene şart litre fiyatları malum.   Golf mk1 de en baba makina GTI dır onunda orj enjeksiyonlusunu bulmak artık samanlıkta iğne misali.. 1600cc EG de 110 u geçmedimi 5,5 litre benzin tüketiyordu bendeki GTI.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #6 : 10 Ekim 2012, 15:51:41 »
vosvos ne gider ne durur :) ama kasasının güzelliği , tasarımı ayr bir olay ..
Ben vosvosları parayla ilgili bir sıkıntısı ol ayanlara tavsiye ediyorum ..
Ekonomonin e si vosvosda yoktur ..
Ayrı olarak lpg yi vosvosda tavsiye etmiyorum .. Randıman aldım diyenlerde var ama takıpta söküp atanlarıda gördüm ..
Bulabilirsen iki kapılı golf , jetta mk1 ya da mk2  hatta rocco al :) orjinal fazla ellenmemiş  ve benzinli olsun derim .. Gti bulursan ne ala ..

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #7 : 10 Ekim 2012, 16:15:47 »
vosvos hobi aracı, keyif aracı. biraz da zengin hobisi tabiri caizse. az yakıyor dediğinde kilometrede 35-40 kuruş aralığında yakar. tabirimi mazur görün. vosvosu kapıda sever insan. dışından bakarken sever. ya da en fazla seyir halindeyken insanların bakışları hoşuna gidebilir. ama tenhada izbede, şehirlerarası yolda, rampada vs araçla başbaşa kaldığında sıkıntılar başlar. rampada çekmez, gitmez, motoru hava soğutmalı olduğundan yazın sıcak havada sıkıntı yaşatır üstüne üstlük cebe de dokunur. ama hobi amaçlıysa, mekaniğe ilgin varsa, şehir içinde ağır ağır giderken verdiği motor sesi hoşuma gidiyor diyorsan, yakıtı da düşünmüyorsan keyfine diyecek olmaz.

bir de forumlarda mesajları büyük harfle yazmak bağırmak manasına geldiğinden kurallara aykırıdır. bir moderatör mesajını ya da başlığını tamamen silebilir. yazdıklarını küçük harfle yazarsan sıkıntı yaşamazsın.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2012, 16:18:03 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2012, 22:19:45 »
şimdiye kadar 3 vosum 2 golfüm oldu şimdi bi 62 pre vos birde 81 mk1 var vosvos gerçekten farklı bi dünya diğer arabalarla kıyaslama şansın yok denecek kadar az normal araba mantığının çok dışında çalışma prensipleri var kolorifer egsozdan lpg egsozdan motor arkada bagaj küçük   . dez avantajı diğer araçlara göre çok fazla. 1200 motor lpg de 30 kuruş yakıyor benzinde en az 8 9 litre yakar. sistemi basittir ama her usta dilinden anlamaz ama sağlamlık konusunda bendeki araba 50 yaşında yedek parça sorunu olmadığı sürece bi elli sene daha yaşar. eğer dilinden anlarsan tek silindir çalışsa bile gideceğin en son noktaya kadar götürür. ama gerçekten vos eskiden ne kadar halk arabası olsada şimdi normal bi kullanıcı için gerçekten lüx olur.

mk1 de parça sıkıntısı yok denecek kadar az vw universal olduğu için mekanik aksamda sıkıntı pek fazla yaşanmıyor üst modellerinkiler uyabiliyor. yakıt ekonomisi yol tutuşu sağlamlığı eğer düzgün bakılmış bi araç ise 2000 li yılların araçlatından çok daha üstündür. dizeli traktör gibi sağlam bi okadarda gürültülü hızı ve gücü tatminkar derecede.. ama güzel düzgün bi TD için ben  10 bin tl ye kadar alınacak araçların içinde tek geçerim.

görsel açıdan bakıldığında vos vos her şekile girebilir şirin sempatik öfkeli hızlı karizmatik sevimli gibi bi bayanın altında pempe bi gencin altında sportif, bi kolleksiyoncuda süper bi klasik. bu tamamen bütçe ve kullanım şekline göre değişir. değişik kullanım şekilleri var özellikle döküntü gezenlerimi ararsın her tarafı ışıl ışıl olanlar yada ralliye çıkacakmış gibi gidenler. ama tavşan geçen kaplumbağa hikayeleri tamamen gerçektir. eğer bir arabam olsun masrafı önemli değil işimi görsün sıkılmayım birazda sağını solunu kendim kurcalayım diyosan verdiğin emeğin karşılıını alırsın.

mk1 dede nerden balarsan bak yakışıklı ve her zaman hazırda yerinde duramayan bi hava var sonuçta oda bi vw aynı şekilde vosa görterilen ilgi onun içinde gösteriliyor küçük ama etkili lafı bu araç için söylenmiş bence görsellik açısından bakıldığında tek kapı basık ofsetli jantlı bi mk1 in şekli havası kimselerde yok

« Yanıtla #9 : 10 Ekim 2012, 22:43:33 »
cevaplar için teşekkur ederim. fatih kardeşim mk1 yenıden uretiliyo olsa sende bayılıgını alsan satışların patlama yapardı bence. cok acıklayıcı konuştun. benim araban inşallah mk1 olcak bu durumda.

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
« Yanıtla #10 : 10 Ekim 2012, 23:09:06 »
cevaplar için teşekkur ederim. fatih kardeşim mk1 yenıden uretiliyo olsa sende bayılıgını alsan satışların patlama yapardı bence. cok acıklayıcı konuştun. benim araban inşallah mk1 olcak bu durumda.
mk1'in üretimi 2 sene önce bitti daha hemşo:)

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
« Yanıtla #11 : 10 Ekim 2012, 23:13:25 »

« Yanıtla #12 : 11 Ekim 2012, 20:29:15 »
yardımcı olabildiysem ne mutlu ama mk1 alırkende ya bilinen tanınan bi araç al yada gerçekten ince eleyip sık doku. her aracın eksikleri sıkıntıları olacaktır mutlaka. kasası yürüyeni iyi bir araca motor elektrik vs sıkıntıları giderildiği zaman verdiğin emeğin hakkını alırsın. ama sağıyla soluyla oynanmış bilinçsiz kişiler tarafından kurcalanmış bi araç seni hem maddi yönden üzer hemde arabadan bıkarsın

« Yanıtla #13 : 11 Ekim 2012, 20:34:06 »
mk1'in üretimi 2 sene önce bitti daha hemşo:)

keşke o son iki seneye kadarda bizim ülkemizde satılsaydı her kapının önünde bi mk1 olurdu ne güzel