Gönderen Konu: Vw Golf Mk1 Diesel (Dün Aldım, yorum, eleştiri ve yardımlarınızı bekliyorum)  (Okunma sayısı 15856 defa)

Çevrimdışı totto

•  
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba ben KKTC'de okuyorum, dün aracı satın aldım, ustaya baktırdım ama pek ilgilenmedi :( burada ustalar pek Türkiye'deki gibi ilgilenmiyorlar çok paragözler.

Araç hakkında edindiğim bilgileri kısaca aktarayım;

-1982'de üretilmiş,
-1985'te trafiğe girmiş,
-Aracın 3. sahibi oldum (ruhsatta yazan)
-3 Kapı
-Dizel

Aldığımda üzerinde olan aksesuar ve parçalar
Not: bu parçaların orjinalleri de sahibindeydi fakat çok hoş durduğu için istemedim

-Çelik Jant
-spor lastikler
-Golf GTI direksiyonu

Aracı aldığım kişi boyanın orjinal ilk boyası olduğunu söyledi, ufak tefek çürükler var fakat anladığım kadarıyla çok kritik çürükler değil, çok ufak bir kazası var aracın o da düzeltilmemiş, fotoğraflardan görebilirsiniz.

Benim gördüğüm ve canımın sıkıldığı bir tek şey var o da motor hava üflüyor, yağ çubuğunu çıkarttığımda biraz sıçratıyor yağı. Yazılarınızı okudum fakat dizel motor için de durum aynı mı? Beni bu durumda ne kadar idare eder?

Motorun fotoğraflarını da çekip sizlerle paylaşacağım, maddiyatımın imkan verdiğince bu aracı toparlamak istiyorum.

Her türlü yardım, yorum, fikir ve eleştirinize açığım (Not: Yıkıcı olmadığı sürece :) )

Fotoğraflar

Not: Yan çitası teybi takarken düştü. Tekrar takıcam.

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
Araban hayırlı olsun arkadaşım.Araban resimde toplu ve hoş duruyor.Tekrar hayırlı olsun.

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
  • Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
arkadasım jantları hemen at lutfen mk1'e hıc olmamıs sahın jantı resmen..

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
  • Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
diğer turlu araban fena degıl hayırlı olsun ;)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
öp de başına koy diyelim benim arabada üflüyor ama bi sorunu yok suan... varsa imkan yaptır.

döşemeler :tamamdir
jantlar :bekleriz:
plaka :D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
kazassız belasız cok şirin duruyor  :sevgi:

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
totto, bende kktc de okudum ve yıllarca golf kullandım.
lefkoşa sanayide Çağın Garaj Ozan usta bu arabaların tek uzmanı.
Mağusadan Mete'nin (kırmızı gti zz) selamı var dersin.
vw golf mekanik olarak adada tek
numarası yanlış hatırlamıyorsam 542 8511442 .

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
hayırlı olsun araba gercekten güzel duruyor allah kaza bela vermesin :tamamdir

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
Maşallah. Allah kaza vermesin. Önden özellikle ayrı bir güzel duruyor.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Maşallah çok güzel ve orjinal... Jantlar değişik bir hava katmış araca...  Karoser ve motor sorunu gerekirse tr de yaptırırsın... TR ye tatile filan geliyorsanız aracı bırakırsınız sanayiye hertürlü parçası bulunuyor ve temiz bir aracın bakımınıda yapmıyacak usta tr de azdır...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı totto

•  
    • Profili Görüntüle
OZGUR.K, corrado_g60,  nizam, golf-line2, mcsahan, fatih_06, Firestarter, Mk1GTI çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

mcsahan verdiğin bilgiler için çok teşekkürler, sanırım önümüzdeki haftadan itibaren o ustayı bulup kanka olucaz, çünkü biliyosun ki ada da adam gibi usta değil, hiçbir şeyi bulmak kolay değil :) burada insanlar hala daha ZZ lerden bahsediyo :D çok can yakmışsınız :D

Aracı aldığım şahsın Lastik, Oto Yıkama ve Jant Dükkanı var, Jantların kalitesiz olduğunu zannetmiyorum (800 YTL gibi bir rakamdan bahsediyordu sadece jantlar için, tabi ne derece doğrudur bilmiyorum :) ) adam hobi olsun diye almış bu aracı üzerine satılık yazısı bile koymadı, tanıdık diye verdi aracı bana.
Bu adadan giderken lütfen başkasına satma aracı, bana geri getir dedi, tabi ben aracı satmayı değil, alıp Türkiye'ye getirmeyi düşünüyorum (aramızda kalsın) :D

Arkadaşlar bu arada ben otomobilden çok iyi anlayan birisi değilim, yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum, verdiğiniz değerli bilgileri okuyorum, yerli ve yabancı kaynakları inceliyorum.

Aranızda olmak çok güzel, herkese çok teşekkür ederim.  :tamamdir

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
araç çok diri kalmış.
güle güle kullanın.
makinistmi diyorlardı kıbrıstaki ustalara  :)
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
Eğer aracı sevdiysen ve getirme maliyetleri makulse çok diri bir mk1'e burada da binmiş olursun.Araban güzel içiyle dışıyla.

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
araç soldan direksiyon,kıbrıs için zor olabilir...jantlar bencede olmamış,ya da araç çok yüksek ondanda kötü görünüo olabilir...onun haricinde güle güle kullan taş gibi golf  >:(  :tamamdir