Gönderen Konu: VW Golf Mk1 Cabrio Teknik Veriler ? ? ?  (Okunma sayısı 5994 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
VW Golf Mk1 Cabrio Teknik Veriler ? ? ?
« : 02 Eylül 2009, 08:02:25 »
Herkese merhaba arkadaşlar aracımda YP kodlu 1.6 Audi carb. GT motor var enjeksiyonlu GTI sisteminden carb. GT sistemine dönüştürdük acaba aracımın performansında ne gibi değişiklik olmul olabilir ve nasıl arttırabilirim ayrıca yağ çubuğum kısa geliyor yağı göstermiyor Cabriolar ve diğer Golflerle yağ seviyeleri aynımıdr aynıysa kaç litre yağ alıyor ve kaç litre benzin alıyor depolarımız ? ? ? Cevaplarınızı bekliyorum  ;)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
Ynt: VW Golf Mk1 Cabrio Teknik Veriler ? ? ?
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2009, 07:39:53 »
Hadi arkadaşlar yokmu yardım eden yorum yapın  :'(

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2009, 12:39:19 »
YP diye bir motor yok gökhancım.. Ama EG deseydin 1,6 audiler pierburg 2E tip karburatör kullanıyor en fazla alıcağın güç 85-90PS.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2009, 20:17:15 »
dayak istiyon sen dayak ...  :bekleriz:

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2009, 07:38:17 »
YP diye bir motor yok gökhancım.. Ama EG deseydin 1,6 audiler pierburg 2E tip karburatör kullanıyor en fazla alıcağın güç 85-90PS.
Erşan abi bak bende bu işe şaşırdım ruhsata bakıyorum YP motora bakıyorum gene YP gene YP bu arada normal GTI larda 110 PS benim motorun beygiri düşüyormu ben carb. sistem beygiri yükseltip torku düşürüyor zannetmiştim  :( Peki düştü diyelim açığı neyle kapatabilirim hava filtresi vs ? ? ? Bu arada Erşan abi benim motor kaç lt yağ alıyo ve depo kaç lt yağ alıyor  ???

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Eylül 2009, 07:38:54 »
dayak istiyon sen dayak ...  :bekleriz:
Görüşelim ! ! ! (Sen benim boyumu unuttun heralde )  ;D  >:D

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2009, 14:33:03 »
ben carb. sistem beygiri yükseltip torku düşürüyor zannetmiştim  :( Peki düştü diyelim açığı neyle kapatabilirim hava filtresi vs ? ? ? Bu arada Erşan abi benim motor kaç lt yağ alıyo ve depo kaç lt yağ alıyor  ???

kullandığın karbüratörün marka ve modeline göre değişir. Hatta kullandığın memelerin çaplarına göre de değişir :) marka model yazarsan yardımcı olurum. Arabanı biraz daha canlandırmak istiyosan karbüratör memelerini değişebilirsin. Çok etkilemez ama biraz daha canlı yürür. Hem de en düşük maliyetlisidir. Dediğim gibi karbüratörünün marka ve modelini yaz yardımcı olayım. konu hafiften hortladı bu arada :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2009, 19:43:38 »
kullandığın karbüratörün marka ve modeline göre değişir. Hatta kullandığın memelerin çaplarına göre de değişir :) marka model yazarsan yardımcı olurum. Arabanı biraz daha canlandırmak istiyosan karbüratör memelerini değişebilirsin. Çok etkilemez ama biraz daha canlı yürür. Hem de en düşük maliyetlisidir. Dediğim gibi karbüratörünün marka ve modelini yaz yardımcı olayım. konu hafiften hortladı bu arada :)
Olsun zaten başta bende olmak üzere hepimiz muhabbet arıyoruz hem bana yardımcı oluyorsunuz hemde boş yere konu açmıyorsunuz  :D (Aman Osman abim duymasın bunları yoksa  :-*;D