Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Vites-Mafsal vs?  (Okunma sayısı 10435 defa)

Çevrimdışı sarkeb

• 1982
Vites-Mafsal vs?
« : 26 Mart 2008, 23:26:30 »
Arkadaşlar İki gün önce 1.6 dizel,1982 model golf I'imin  sol tarafından ses geldi Aks kafası arızalıymış, yaptırdık tam 160 ytl tuttu. Bu günde direksiyon tutuluk yapıyordu direksiyon mafsalı arızalı dediler. Oda 110 ytl imiş, işçilk hariç.Tabii yaptıramadım  Arkadaşlar mafsal tamir olabilirmi,
vites böyle çok laçka sallanıyor adeta, daha sıkı bir hale getirilebilirmi, birde debriyaj çok sert bu konuda ne yapabilirim. Biraz uzun oldu ama şimdiden cevap yazıp yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim :D

Ynt: Vites-Mafsal vs?
« Yanıtla #1 : 26 Mart 2008, 23:46:59 »
kardes aks çok para tutmuş 40 ytl sıfırının fiyatı zaten  :o

vites için tamir takımını değiştirmen yeterli olur hem vites körüğünün içindeki kısım hemde şanzuman bağlantılarındaki pllastikler değişirse sıkı hale gelir :tamamdir

« Yanıtla #2 : 26 Mart 2008, 23:54:59 »
Vitesteki o boşluk benim ufaklıkta da var. Sanırım onu yok etmen zor ama minimuma indirebilirsin tabi. Arkadaşın dediklerini uygulayabilirsin, vites kolu biraz daha sıkı olur ama o boşluk az da olsa, her halükârda olacaktır diye tahmin ediyorum.

« Yanıtla #3 : 26 Mart 2008, 23:56:53 »
Firestarter tabi dediğin gibi boşluklar tamamen gitmez ama hissedilir derecede azalır sende yap güzel oluyo valla  :)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2008, 09:46:12 »
Aksaraydan bu malzemelerin sıfırını temin edebilirsin... Özellik ile Vites tamir takımını en fazla 20-25 ytl verirsin bir gram boşluk kalmaz...

Ben bu konuda bizim araçları seviyorum kendi bulunduğum şehirde bir tofaşın renonun triger kayışı aynı üretici firmanın 35-40 YTL iken bizim araçların aksarayda 12,5 YTL....
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #5 : 27 Mart 2008, 17:39:16 »
20 ytl ise valla çok iyi fiyat.

« Yanıtla #6 : 27 Mart 2008, 22:34:21 »
15 ytl ye vites kolunun tamir takımını almıştım ben :tamamdir

Çevrimdışı sarkeb

• 1982
« Yanıtla #7 : 28 Mart 2008, 09:04:34 »
samimiyetle cevap yazıp yardımcı olan arkadaşlara yürekten teşekkür ederim. :tamamdir

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 28 Mart 2008, 10:22:57 »
Standart aksesuar ve yedek parçaların hepsi aksarayda bulunuyor bizim araçların... Yan sanayiside var orjinalide...  En basitinden fiyatları verim.

Araka stop takım = 60YTL
Ön far takım = 55YTL
EU Tampon takım = 160 -180YTL
Fren merkez tamir takımı = 9YTL
Sinyaller = takım 25-30YTL
Yan çitalar pimleri ile birlikte = 30 YTL
Vites Tamir takımı = 20-25 YTL

Yani sıfırı çok çok uygun fiyatlarla parçaların bunlar en basit parçalar ... Komple motor, şanzıman ve yürür malzemlerde var orda... Ve gayet uygunlar...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı sarkeb

• 1982
« Yanıtla #9 : 28 Mart 2008, 21:50:59 »
dostum çok teşekkür ederim yan çıtam düşmüştü çok sağol en kısa zamanda sipariş edecem umarım kargoyla sivasa gelir

« Yanıtla #10 : 28 Mart 2008, 22:30:26 »
Mk1GTI kardeş lazım olduğunda seninle irtibata geçsek yardımcı olabilirmisin?

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #11 : 29 Mart 2008, 13:07:04 »
Mk1GTI kardeş lazım olduğunda seninle irtibata geçsek yardımcı olabilirmisin?

Ben buralardayım... Yanlız MK1 parçacısı değilim sadece bende mk1 sahibiyim ve lazım olan parçları nerden nasıl temin ettiğimi paylaşıyorum....  Bunları paylaşmassak kimsenin hiçbişeyden haberi olmaz kimi gider aracına tofaş stobu takar kimi gider faiş fiyatlarla alışveriş yapar...

« Yanıtla #12 : 30 Mart 2008, 12:48:00 »
Mk1GTI sağolasın  :tamamdir

« Yanıtla #13 : 01 Nisan 2008, 18:56:06 »
yaa iyi hoş güzelde bu dükkanın  tarifinide alabilir miyiz