Gönderen Konu: vites kolu tamir takımı  (Okunma sayısı 13059 defa)

Çevrimdışı derwish

• Profili Görüntüle
vites kolu tamir takımı
« : 17 Eylül 2007, 17:14:12 »
Arkadaşlar benim sorunum vites kolu ile aktarma kolu arsındaki bağlantının olduğu noktada. Vites kolu sanki boşlukta duruyor gibi sağa sola (vitesteyken bile) sallanıp duruyo ve viteslerin yerlerini bulmakta zorlanıyorum (özellikle 1 ve 2). Tamirciye gösterdim "vites kolu ile aktarma kolu bağlantı kiti ile birleşir bunda öyle bişey yok sanırım söküp atmışlar" dedi. Bilgisi tecrübesi olanlar yardım edebilirler mi?   

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
Ynt: vites kolu tamir takımı
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2007, 17:18:55 »
Merhaba, hoşgeldin. İlk mesajın sanırım ama kendini tanıtıp, aracını da bizimle paylaşırsan daha rahat cevaplar verebiliriz sana  ;)

Çevrimdışı derwish

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2007, 18:13:05 »
Kusura bakmayın kendimizi tanıtmadan direk konuya daldık. Ben hakan ruhi denizliden şuan makinamın fotosu yok bir ara eklerim. Aracın ruhsatında 1979 golf gls yazıyor satış aldığım sahibi ise aracın  otomatik şanzıman olduğunu kendisinin 4 ileriye dönüştürdüğünü söyledi. Yani araç hakkında çok fazla veri yok elimde inanın motor gücünü dahi bilmiyorum. Şimdilik kendi tamir edebildiğim şeyleri düzeltmeye çalışıyorum (aks rulmanları, kapı döşemeleri, elektrik tesisatı vs.) ekonomi arjantin o yüzden tamirciye fazla gidemiyorum.

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2007, 19:21:17 »
Anladım Hakan. Benim aracın da vites tamir takımı değişti. İlk başlarda viteste boşluk yoktu ama kullandıkça boşluk tekrar oldu. Bende de 82 model mk1 var. Sanırım şanzımanın burçlarında oluyor sıkıntı.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2007, 20:14:33 »
ben ne yaptıysam bu bolluk yok olmadı çözümünü bulan olduysa yazsın bizde yapalım...en fazla 5 ay gidiyor sonra yine bolluk başlıyor..

Çevrimdışı warlock

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: mk1 GL
« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2007, 21:33:57 »
Bende kolda boşluk yoktu ama geri vitesi zor geçiriyordu cuma günü bende esinden gayet uygun fiyatla komple kolları ile birlikte satın aldım parçaları hala sıfır bulunuyor fazla uğraşmaya gerek yok tamir takımı ile hallour...

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2007, 21:40:37 »
 3 kere tamir takımı değiştim desem ;Dilk orjinalini bozup su saçma sapan üretim parçalardan taktığım güne kızıyorum kendi kendime...sıkıntı geldiği gibi bu konudada sinir olup en son bıraktım değişmeyi felan rahatsız edici değil belki ama hafifte olsa boşluk bi sıralar takılmıştım baya...esinden alışveriş ederken özellikle orjinal parca istemeni tavsiye ederim..gerçi parçaların orjinallerinin özelliklerini bilmen lazım malum orjinal deyip yansanayide satarlar bilmeni istedim..

Çevrimdışı warlock

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Eylül 2007, 21:59:44 »
Gelen malzemeler var daha önceden şimdilik bir yamuk görmedim... Benim vites mekanızmasında tek sorun büyük bi yuvarlak kısım var şanzıma yakın onda hafif boşluk var ona birisi su hortumundan kılıf yapmış ama o kılıf çıkınca geri vitese bazen geçmemezlik yapıyordu... Onu geçici olarak bizde bi fenler yapmıştık ama tamir takımı olduğunu öğrenince gerek kalmadı bakaılm bi gelsinlerde görücez.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2007, 22:06:33 »
yamuk yapmak anlamında değil bu forumda esinin ismini ve bilgilerini verip referans olan bnm zaten hatırlarsan...söle bir durum var hız göstergesinin dişlisine kadar kendi yaptıkları üretimler varbunun yanında orjinalin dışında sattıkları parca cesidi çok malum ben ve bazı arkadaşlarda orjinal takıntısı mevcut bu acıdan dedim hani bu takıntı sendede belki varsa diye...birde gerçekten çok kalitesiz ürünlerde var ellerinde...

Çevrimdışı warlock

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Eylül 2007, 22:25:12 »
Evt bende çok orjinal istiyorum heryeri için ama Km dişlisi ne bilim böle ifak tefek ürünler için pek sorun olmaz yeterki görevini yerine getirsinler uzun zaman dayanmasalarda olur zamanla denk geldikçe bitarafa orjinal malzemelri zula ederim..

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Eylül 2007, 22:30:19 »
km dişlisi yalnız çok orjinal bir örnek o dişli dayanamayıpta kırıldığında şanzımanın içine düşüyor 1cisinde sorun yok şanzıman içinde yerini buluyor ikinciside parçalannıyor felan bi şekilde gizleniyor tabi bu sırada ufak tefek zorlamalar yapıyor dişlerde üçüncüde artık zorlama sürekli oluyor çünkü parçalar kaçıcak yer bulamıyor ve sürekli dişlilerin arasında dolaşıp duruyorlar daha sonrada şanzımanda boşluklar baslıyor bir süre sonra...bnm şanzıman açıldığında 1. bnm 1i elektirikcimin diğeride dandik mal olmasından dolayı esin sayesinde 3 adet dişli çıktı..plastik olduğu için çok büyük sorun değil belki fakat çok yumuşak bi plastikte değil malesef etkisinin olduğu açık şanzıman içinde...

Çevrimdışı warlock

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Eylül 2007, 12:58:42 »
Hım olabilir bakalım kısmet artık... Bana gelen yumuşak plastikten bir dişli sanırım tek sorun çabuk aşınma yapabilir...