Gönderen Konu: ÜZÜLEREK SATTIM :(((  (Okunma sayısı 201016 defa)

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
ÜZÜLEREK SATTIM :(((
« : 11 Aralık 2009, 16:11:36 »
arkadaşlar öncelikle herkese çok selamlar.Aranıza yeni katıldım.Uzun zamandır golf1 lere tutkum vardı.Artık benimde bir golf1'im var.1979 model tek kapı 1,3ls modeli.ama istediğim gibi olması için biraz uğraşmam gerekecek.KAporta ve boyası düzgün çürüğü çarığı yok.Yalnız bir sene kadar yatmış araç.Bu yüzden ilk etapta elektrik aksamını elden geçirdim.yeni akü aldım,şarj dinamosu elden geçti,daha evvel araçta tüp varmış sökmüşler,dolayısıyla karbüratörü çok ayarsızdı.Karbüratörünü söküp temizlettim,ayarlarını yaptırdım.İstepnesi bile yoktu çıkma bi istepne aldım ne olur ne olmaz diye.Sol tekerleğin alt kısmında salıncakta kırılma olmuş.O bayağı uğraştırdı bir gün boyunca güzelce söktük,kaportacı arkadaşla yerine getirtip parça koyarak kaynattık.Kapı kilitleri hoşuma gitmemişti iyice eskimişlerdi aksaraydan gidip 2 tane kapı kolu aldım onları değiştirdim.Sıra geldi motora aracın motorunda yağ yakma yok.Yalnız araçta çekiş çok az.ilk etapta karbüratördendir dedim ama sanırım araç sübab kaçırıyor:(Üst kapağı söktürüp sübabları kontrol ettireceğim büyük ihtimal haklı çıkacağım.Aracın platinini,bujilerini,buji kablolarını söküp yeniledim.Motora bu ay masraf edemeyeceğim ancak önümüzdeki ay üst kapağı açıp yaptıracağım ne gerekiyorsa.En son olarak fren balatalarını değiştirmem ve ön farlarını yenileyip far ayarlarını yaptırmam kalıyor.Ön takım şu an idare eder vaziyette ama onuda komple söküp yenilemeyi düşünüyorum.Can taşıyoruz sonuçta.Bana aracımı toparlarken takıldığım konularda yardımlarınızı bekliyorum.Örnek olarak parçalarının aksarayda bol miktarda bulunduğunu biliyorum.Herkese sonsuz saygılar ve sevgiler :)
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2011, 00:01:54 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Ynt: artık benimde bir golf1 im var
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2009, 16:37:01 »
hayırlı olsun.

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2009, 17:00:47 »
Hayırlı olsun.
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2009, 17:03:58 »
Hayırlı olsun güle güle kullanın

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2009, 17:15:50 »
hyrlı olsun :)

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2009, 18:01:17 »
Arkadaşlar birde bir sorum olacak aracımda daha evvel tüp varmış sökülmüş nasılsa muayeneye girecek bu araç acaba tüp taktırsammı diye düşünüyorum bir yandanda 1300 cc motor zaten yakıtı oldukça azdır diye düşünüyorum tüp takıpta aracın perfonmansını iyice düşürmeyelim.Açıkçası tüpe pek sıcak bakan biri değilim motor hacmi düşük araçlarda ama Kararsız kaldım yorumlarınızı bekliyorum.Ayrıca güzel dilekleriniz için sonsuz teşekkürler.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2009, 18:10:34 »
Tüp olayına gene kendin karar vereceksin.. Şehir içi devamlı kullanıcaksan LPG takmakta fayda var.. Ama yok ben az km yaparım diyosan hiç gerek yok LPG masrafına.. LPG sistemine 600-700tl vericene araca bakım masrafı olarak kullanabilirsin...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2009, 18:25:24 »
bence birde aracın sentesini bi kontrol ettir derim..

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 11 Aralık 2009, 18:28:00 »
bence birde aracın sentesini bi kontrol ettir derim..

Sende taktın bu senteye yasin :P şaka şaka...  1100 ve 1300cc motorlarda mutlaka supab ayarını kontrol ettirmekte fayda var motor küçük olduğu için zorlanmalarda aşınmalar daha çabuk oluşuyor ve subap ayarları değişiyor.. Subap ayarı yapıldımı sentesi yapılacak zaten...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Aralık 2009, 19:56:55 »
Hayırlı olsun güle güle kullanın aman farları AYFAR almayın çok pişman olursunuz  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Aralık 2009, 21:38:30 »
sen biliyosun ben neler çektim senteden  :D napim milleti uyarayım diyorum hani.

Çevrimdışı TARGET

• daima golf 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Aralık 2009, 09:37:28 »
hayırlı olsun hoşgeldin...
vw golf 1980 diesel GLD

URL=http://img31.imageshack.us/i/9736a27a22fe304c3bfb014.jpg/]http://img31.imageshack.us/img31/152/9736a27a22fe304c3bfb014.jpg[URL=http://g.imageshack.us/im

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Aralık 2009, 11:08:25 »
Hoşbulduk Target arkadaşım sanırım bursadan Bende aslen bursalıyım.ve o güzel fotoğraf mudanyanın tepesinde çekilmiş sanırım:)

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Aralık 2009, 11:16:30 »
Arkadaşlar istanbul avrupa yakasında bu araçlardan anlayan motor ustasına ihtiyacım var.Yukarıda belirttiğim üzere motorda çekiş yok denecek kadar az.Birkaç ustaya gösterdim sibopları yakmış olabilir dediler.350-400 arasına mal olur dediler.Sübaplardan kaçırıyor ve silindirin biri çalışmıyor.Başıma büyük iş açmaz inşallah.İstanbulda malesef iyi bir ustam yok.Bu araçlardan anlayan iyi bir usta önerirseniz aracımın tüm bakımlarını bundan sonra orada yaptırmayı düşünüyorum.Bir kadının bir kocası olmalı dimi ;DBu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2009, 11:20:10 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »