Gönderen Konu: Umarım sahibi kızmaz... :)  (Okunma sayısı 6968 defa)

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
Umarım sahibi kızmaz... :)
« : 23 Nisan 2012, 12:18:48 »
Umarım sahibi kızmaz...Arkadaşlar merhabalar.Bu benim ilk göz ağrım.Sattığım aracım...Biraz bilgi vereyim size...Aracı 18 yaşıma girdiğimde aldık.78 model.Bayağı bir yeri orjinal.1.5 automatic vitesli LS mk1...
Aracı aldığımda bayağı düzgündü.Ancak bir kaç eksiği vardı.Alırken otomatik vitesli olmasından dolayı hiç sıcak bakmadım.İstemeyerek aldım.Babam ucuza bulunca alalım dedi.Hiç güzel görünmüyordu.Ancak aldıktan sonra aşık oldum diyebilirim.Aldıktan sonra 1 ay içinde koltuk döşemelerini yaptırdım.Gayet orjinal ve güzel olan döşemelerinin üzerine sünger yapıştırıp koltuk kılıfı geçirilmişti... :-[ Koltuklar o kadar güzel duruyordu ki ağlayasım geldi o halde görünce.Koltukta sünger değil bir çeşit ot gibi madde kullanılmış yapılırken.78-09...Kaç yıllık olduğunu siz hesaplayın.Aracı aldığımda 4 amortisör yorgundu.Önler artık esnemiyor,amortisörlerden ses geliyordu...Hepsi değişti...Frenler yapıldı...Soldaki kalorifer havalandırmasını bulamadığım için vw amblemi uydurdum yerine.:)
Araca git gide ısındım.Hiç bir yerden gitmem demez,yolda kalacağım korkusu yaratmazdı.Sadece 85 km civarına geldiğinde 3000 devir civarında olduğu için biraz yavaş giderdim.Maksimum hızım 85-90 km civarı olurdu...Yaz geldiğinde okulu kapatıp arabaya zaman ayırmaya başladım.Günde 2 saatimi alıyordu ama git gide güzelleşiyordu.İçini yapıp sonra dışına geçmek istedim.1 kutu vazelin,bir şişe deterjan ve bez ile girdim.1 günde araç tertemiz oldu.Bir kutu yağ çöz aldım.Sprey şişesine doldurup vurdum motora...Akşamına güzelce bir yıkama yağlama sonrası mutluluğu araba kendisi gösteriyordu.Aracın motorunu öperken resmim vardı ama bulamadım.:)
Aracı sık sık yıkardım.Bir kaç aksesuar alıyordum harçlıkları biriktirip...Parklar,ayak aydınlatmaları,plaka ampulleri mor idi...Ama kırolar gibi değil.Gayet güzel duruyordu.1 günümü tesisat yapmak için uğraştım.Kamosonic marka cd çalar aldım.1 takım sony oval hoparlörüm vardı.:) 2 takım da 5 liralık tizlerden.Çok tatlı çalıyordu.Biraz kısık sesle çok güzeldi.Bir de konsol hoparlörü powerbass yapmıştım.Harika olmuştu...Aracı satmayı hiç istemedim ama yeni araba alacakken para çıkışmıyordu.Sattık gitti...Yeni sahibi sıfırdan restore etmiş arabayı.Telefonu yok o yüzden ulaşamadım.Belki bulursam aracı ve abiyi görmek için bir ziyaret edebilirim...:) Tüm sorularınızı yanıtlarım...ARacımı çok özledim.Sanki parçam gibi...Bu arada 2 kez yolda kaldım...Bir kez akü bitti çalışmadı,bir kez de kavrulmuş radyatör hortumunu değiştirmediğim için patladı.:)Suç bizim...İyi günler...Bunlar da 1-2 fotoğrafı...Umarım yeni sahibi kızmaz...

« Son Düzenleme: 23 Nisan 2012, 12:20:55 Gönderen: zamazingo »

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
Ynt: Umarım sahibi kızmaz... :)
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2012, 12:35:57 »
taş gibi arabaymış maşallah :) metal tamponlar çok yakışıyo gerçekten kırmızıya

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2012, 13:29:25 »
Tamponlar güzeldi gayet.:)Birinin küçük bir darbesi vardı.Bir cm kadar geride duruyordu.:) Tampon plastikleri soluktu..:)Siyah ayakkabı boyası ile bir operasyon yaptım..:) 1 ay kadar hiç atma olmuyordu.Sonra tazeliyordum.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2012, 20:18:51 »
e bu araba Akhisar plakalı. :)
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2012, 20:52:39 »
araba güzelmiş gerçekten yeni sahibine hayırlı olsun  :)

keşke benimde öyle demir tamponlarım olsaydı :sevgi:

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2012, 23:37:58 »
araba güzelmiş gerçekten yeni sahibine hayırlı olsun  :)

keşke benimde öyle demir tamponlarım olsaydı :sevgi:
Ya bu tamponları hesaplı bir şekilde temin edebilecek miyiz edemeyecek miyiz? Valla kaporta boyaya gireceğim hala mevcut tamponlarım için delik açmadım, seyyar duruyor, çirkin bir görüntü :) Bu işi bir neticeye ulaştırabilmek adına ilgili ve bilgili girişimcileri göreve çağırıyorum.

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Nisan 2012, 23:46:08 »
bekleyin az kaldı eskisehire geciyim mk1 için tüm kaporta parcalarını basıcam ben cektim sizler cekmeyin  :)
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2012, 00:01:28 »
bekleyin az kaldı eskisehire geciyim mk1 için tüm kaporta parcalarını basıcam ben cektim sizler cekmeyin  :)
Heyt be babaya bak. O zaman bekleriz tabi ki. Ama çok uzamaz inşallah, nitekim başkasınınkine baka baka nazar edicez sonunda. (şaka tabi ki kimsenin aracına o gözle bakmıyoruz hepsinin varlığı ayrı bir güzellik.)

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2012, 00:48:57 »
yaptım listemi bile tamponlar kolay zor olan iç parcalar olacak dırekler felan bu arada benim golfte son noktaya gelindi fotoları atıcam yarın  :)
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı kalıpcı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2012, 01:26:51 »
dostum merhaba banada ön panel ön sağ sol çamurluk ve ön kaput lazım nasıl temin ederim yardımcı olurmusun

Çevrimdışı RedRunner

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Nisan 2012, 02:13:08 »
dostum merhaba banada ön panel ön sağ sol çamurluk ve ön kaput lazım nasıl temin ederim yardımcı olurmusun
istersen yardımcı olmaya calısırım pm atarsan bana numaranı
HAYAT 3000DEV/DK 'DAN SONRA BAŞLAR

Çevrimdışı kalıpcı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Nisan 2012, 02:17:11 »
dostum merhabada ben pek internetten anlamam bu pm nasıl oluyor

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #12 : 26 Nisan 2012, 02:25:12 »
dostum merhabada ben pek internetten anlamam bu pm nasıl oluyor

özel mesajın ingilizce anlamının kısaltması pm. yazacağın kişinin adına tıklayınca açılan profil sayfasında alt tarafta özel mesaj gönder var. oradan gönderebilirsin.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı kalıpcı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Nisan 2012, 02:28:13 »
malesef özel mesaj gönder butonunu bulamadım heralde yeni üyelikten olsun sorun değil telefonum burdan paylaşim 0543 692 64 04 osman
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2012, 02:29:09 Gönderen: kalıpcı »