Gönderen Konu: Su birikintisi ve stop etme  (Okunma sayısı 16707 defa)

Çevrimdışı meytoo

• Profili Görüntüle
Su birikintisi ve stop etme
« : 28 Ekim 2008, 17:52:57 »
Slm.Arkadaşlar. Kış geldi malum ,havalar yağışlı yollarda tabiiki su birikintileri oluyor.Ben bu  su birikintilerinden geçince araba tekleyip istop ediyor .15 dakka kadar bekledikten şsonra tekrar çalıştırabiliyorum.Ta ki bie başka su birikintisine girene kadar :).
Yanlız öyle süratli de girmiyorum suyu sıçratmamaya çalışıyorum ama nafile . Bu can sıkıcı olayı nasıl çözerim. :-[

Çevrimdışı saydam

• Profili Görüntüle
Ynt: Su birikintisi ve stop etme
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2008, 18:18:18 »
distürubutorün etrafına poşet geçirebilirsin, yada buji kablolarını değiştir eski ise su alma ihtimali çok yüksek.

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2008, 18:47:39 »
distirbütör ün içindeki bobini değiştir hiç bişeyi kalmaz...  ;)

Çevrimdışı meytoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2008, 18:55:05 »
Tamam da anşlamadığım şey,  su distrubutor a kadar mı çıkıyor .

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Ekim 2008, 19:09:01 »
         Eski araçlarda bu sorun hep oluyor. Kendin  , distrübütöre kafana göre bi koruma yapacaksın.Başka alternatifi yok.İstediğin kadar yeni distribütör al aynısını yapacaktır.Ve suya çok yavaş gireceksin..Az mı kaldım  bir anda girdiğim sulardan sonra  :)

Çevrimdışı meytoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Ekim 2008, 19:25:46 »
     Evet araçlar eski olduğu için  sorun oluyor.Bir şekilde korumak lazım.Geçen pazar gecesi Maltepe Carrefour' un önünde 2 kere kaldım .45 dakka bekledim  anca E-5 e çıkabildim.:D .

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2008, 19:27:54 »
nedense ben bu sorunu hiç yaşamadım yaşamıyorumda her hangi bi izalasyon felanda yok orda burda ne iş bende anlamıyorum.

Çevrimdışı kesik44

• Gelirken Ne Getirilirki Giderken Ne Götürülür?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2008, 19:44:17 »
distrübütöre bir şekilde izolasyon yaparsan bu sorun ortadan kalkar arkadaşlar haklı bence.

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2008, 21:20:16 »
izolasyonma gerek yok demek ama size muhalefet olmak istemiorum,araçtan araca değişebilio demek ki.dediğim gibi bobin değişirse sorun kalıcağnı sanmıorum,aynısını bende yaşadım.arabamın beni ilk ve son kez yolda bırakışıydı :bekleriz:

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #9 : 28 Ekim 2008, 21:35:40 »
Ençok Elektronik donanım bizim GTı larda var ve bedede böğle bir sorun hiç olmadı.... Mutlaka gözden kaçan bir şey vardır iyi inceleyin... Elektriksel olmayabilir bu durum...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Ekim 2008, 21:51:19 »
             Sorun distribütörün içinin su alıp terleme yapması ve buji kablo uçlarının da  ıslanması.Sağlam suya girince oluyo zaten .Her suya girişinde olsaydı çekilmezdi.Enjektörlülerde eminim koruma daha iyidir.

Çevrimdışı meytoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Ekim 2008, 22:36:05 »
Aslında benimki her suya girişinde böyle muzurluk yapıyor. :bekleriz: Tabi biras sıçratırsam.

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Ekim 2008, 23:06:42 »
Aslında benimki her suya girişinde böyle muzurluk yapıyor. :bekleriz: Tabi biras sıçratırsam.
     Buji kablolarını yenileyip bi de distrübütörü güzel bi şekilde korursan sorunun bayağı bi azalacaktır.Bazen buji kablolarının eski olmasından da olabiliyo.Yani çevresindeki kablo eskidiği için b şekilde su alıyor.

Çevrimdışı kesik44

• Gelirken Ne Getirilirki Giderken Ne Götürülür?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Ekim 2008, 23:27:24 »
 :tamamdir