Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Stop ediyor yardım ! ! !  (Okunma sayısı 2347 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
Stop ediyor yardım ! ! !
« : 07 Ekim 2008, 21:19:55 »
Herkese selam araba sabahları yani motor soğukken çok zor çalışıyor sanki içinde 1 gram benzin yokmuş gibi sonra çalışıo az gazla kalkamıyorum yani rolantyle kalkışları çok fazla gazla yapmam gerekiyor sonra ayağımı gazdan çektiğim gibi birden dizel araba gibi tepme yapıyor ve stop ediyor ısındıktan sonra yola devam acaba neyden yapabilir kapış pompasımıydı memesimiydi onu bu yazın başında değiştirdim karbıratörde temiz yanıtlar için teşekkür ederim ???
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Ynt: Stop ediyor yardım ! ! !
« Yanıtla #1 : 07 Ekim 2008, 23:10:53 »
Ateşleme sistemine bi baktır.Bujiler,bobin,bi de bobinin içinde tevziye makarası gibi bişeydi o da eskimiş olabilir.

Ynt: Stop ediyor yardım ! ! !
« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2008, 10:34:47 »
özgür arkadaşımın dedği gibi ateşleme sistemine baktır özellikle platine dikkat et ateşlemenin en önemli elemanlarından biri sayılır, geç çalışmasının en büyük sebebi olabilir.

bende aynı sorun vardı sabahları ilk çalıştırdığımda yüksek devirle kalkmak zorunda kalıyordum.
ustam tamamen motorun sağlıksız oluşundan dolayı demişti.
bujilere bi bak derim yağlanma felan varmı, eğer yağlanma varsa ateşlemeyi geçiktirebilir.
jiklen felan çalışıyormu?