Gönderen Konu: stop ediyor ....  (Okunma sayısı 15659 defa)

Çevrimdışı Ex_tremegolf

• Profili Görüntüle
stop ediyor ....
« : 14 Kasım 2007, 00:04:59 »
Öncelikle selamlar .... mükemmel bir site yaşatıyorsunuz arkadaşlar tebrikler...
:tamamdir
aranıza daha yeni katıldım yalçın ben .. ama 3 aya yakındır siteyi takip ediyorum ve bir türlü kayıt olamıyordum su an aktif degil falan diyodu.. :) geleyim konuyaa bende sizler gibi bi golf yasatmak istiyorum .. bendeki yavru 75 model bir sorunum var motoru sıfırlattım elektrik falan herseyi tamam su an ama motor normal rolantide calısırken ve ilerlerken aniden yavasladıgımda motor stop ediyor ateslemeden dolayımıdır yoksa karbüratörden mi  karbüratörü temizlettim ama artı bide motorda rolanti durdugu gibi durmuyoo ısınana kadar düsük geliyoo ayar ısınınca hızlı anlamadım dengesiz bi calısma var motorda hızlanıp yavaslıyoo falan yardımcı olursanız sevinirim .... :D         şimdiden teşekkürler arkadaslar ....

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
Ynt: stop ediyor ....
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2007, 00:10:22 »
öncelikle aramıza hoşgeldin..yolda giderken birden kesme yapmaz karbüratörden dolayı elektiriksel bir arıza olması lazım bunun için tahminimce..sabah daha doğrusu motor soğukken 1-2 dakika ufak devirlerde çalışması,istop etmesi,tam gaz yememesi gibi sorunlar karbüratörden kaynaklanır.motorda dengesiz çalışma var hızlanıp yavaşlıyor demekle anlatmak istediğini anlayamadım :)

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2007, 00:30:13 »
Hoşgeldin. Benim yaşadığım klasik sorunları yaşıyorsun, belli  :)
Ani yavaşlamalarda yada gazı kestiğin zaman aracın rolantisi düşüyor yada stop ediyorsa, ayrıca motor da dengesiz çalışıyorsa , karbüratör' ün kapışında bir sıkıntısı vardır. Karbüratör' ün temiz dahi olsa farketmez. Aracın rolanti bozukluğu da, dediğimiz gibi karbüratör ile ilgili. İyi bir karbüratörcü' ye git ve tekrar baktır. İnşallah jikle sisteminde bir sıkıntın yoktur. Eğer varsa, soğuk havalar da sabahları eziyet çekersin maalesef :(

dengesiz bi calısma var motorda hızlanıp yavaslıyoo
Arkadaşın demek istediği olay, rolanti düşmesi. Motor tam duracakmış gibi olup bayılıyor, sonra tekrar kendine geliyor. Demek istediğini anlayabiliyorum, bende az çekmedim, hala da çekiyorum gerçi   ;D
Allah kaza vermesin.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2007, 00:38:45 »
ben kendi aracımda yaşamadım yaşamıyimde inş..yalnız karbüratörün kapışı,gaz yeme ve 2.boğazı açma(çift boğazsa şayet)konusunda problem yaşatır aracın sabah çalıştığında yada gün içinde çalıştığında rolantinin yani devirin yukarı aşağıya oynaması karble alakalı olacağını sanmıyorum.dereceli olmasın motorda:)

Çevrimdışı Ex_tremegolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Kasım 2007, 11:09:00 »
cevaplar için teşekkür ederim :tamamdir .. karbüratarün iyi bir ustaya baktırılması gerek yani :) yaaa herkez tamirci adama soruyosun halledebilirim diye ne demek abi yaaa halllederiz tabi falan dioo sonra yine aynı yine aynı ..ugrastırıyolar işte böylee .. aksarayda bi usta varmıs tanırmısınız bilmem ünlü bi gazinonun oradaymıs cok iyi diyo o piyasadaki esnaf mehmet diye bi ustaymıs ona götürmeyi düsünüyorum ama ist de varmı tanıdıklarınız işin erbabı olan ustalar ..

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Kasım 2007, 11:59:12 »
Bana da çok yer tavsiye etmişlerdi ama sonunda biraz olsun işini doğru yapan bir yer buldum. Şuan için biraz olsun rahat ettim ama bizimkinin komple değişmesi gerek o kesinleşti.  :(

Çevrimdışı Ex_tremegolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Kasım 2007, 13:38:59 »
teşekkürler dostum görüsürüz en kısa zamanda :)

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Kasım 2007, 13:54:11 »
satlık orjinal çift boğaz vw karb. bulunur ibocum >:D

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2007, 14:20:34 »
Ben çift boğaz'a, çift boğaz demem; ikinci boğazı geç açıyorsa...  ;D

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2007, 14:38:23 »
ben araştırmadım bile malum büyük karb taktım.çok basit onu yapmak sen kafana takma gerçi espirisine yazdım karb var diye.kalsın bodrumda diğer arkadaşlarıyla zamanı gelince ya bize yada eşimize dostumuza lazım olur bakarsın :)

Çevrimdışı aliis

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Kasım 2007, 22:43:37 »
mk1ci arkadaslar tek boğaz amerikan karbüratörü var elimde sizin işinize yararmı bilmiyorum aklınızda bulunsunda

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2007, 22:47:35 »
edel mi?

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Kasım 2007, 23:08:25 »
hoşgeldin aramıza ibonunda dediği gibi iyi bi ustaya baktır  aracını tanıtmayıda unutma :tamamdir

Çevrimdışı Ex_tremegolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Kasım 2007, 23:37:03 »
teşekkürler ... ibo saolsun baya bi yardmıcı oldu onun tanıdıgı bi ustaya gidice kısmetse... arbamıda konu içerisinde tanıttım :) 75 model diye :) mk1