Gönderen Konu: spor yay  (Okunma sayısı 7224 defa)

Çevrimdışı roccobug

• Profili Görüntüle
spor yay
« : 13 Mayıs 2012, 13:54:01 »
herkese merhaba.
Www.eliftuning.com/VOGTLAND_25345.html#1
bu linkteki yayı kullanan ya da bilgisi olan varsa sevinirim ..
Birde  alakasız olacak ama bana gelen özel mesajları cevaplayamıyorum .. Yetkiniz yok gibi birşey çıkıyor .. Teşekkürler :)

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
Ynt: spor yay
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2012, 17:03:17 »
bir çoğumuzun özellikle eski arkadaşlarının nerdeyse tümünüm kullandığı yay bu zaten.İçin rahat alıp kullanabilirsin fakat set alırsan daha konforlu olabilir.

Çevrimdışı roccobug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Mayıs 2012, 01:11:27 »
sağol dostum . Ben bu yayları mk2 sciroccoda kullanmak istiyorum ..  anladığım kadarıyla birebir uuıyor bu yaylar .. Sciroccada bölümünde açtığım konuda sağolsun bir arkadaşda uyacağını belirtmişti .. İnşallah güzel durulrar .. Aslında coilover çok mantıklı ama biraaz pahalı ..
Jant olarakda et değeri 35 gibi 6.5 ya da en fazla 7 jant büyük ihtimal pdw marka adwan replikası alacağım .. 15 olacak tabi .. Bu jantı diğer aracımda 3 aydır kullanmakayım ve memnunum bilginiz olsun .. Fakat aklımdanda ats cup jantlarıda geçmiyor değil :) ondan yana korkum bu yayları koyduktan sonra sürtme yapma ihtimali .. Bakacağız artık ..

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Mayıs 2012, 22:52:55 »
Arkadaşlar bu vogtland yayları alırsak amortisörler de değişmeli mi? Değiştirirsek ne olur değiştirmezsek ne olur? Konfor ve arabaya verebileceği -eğer zarar verirse- zarar açısından fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2012, 00:30:35 »
Orjinal amortisörlerin ile kullanabilirsin 40 mm ye kadar fakat amortisörlerin ister istemez yumuşak gelecektir biraz.Tehlikelimidir, değildir.Normal yaylara göre daha serttir fakat öle çok farklıda değildir.40-45 yanak lastikle sürüş tarzına ve yollara göre tıkırtılar başlayabilir.

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Mayıs 2012, 18:04:31 »
Orjinal amortisörlerin ile kullanabilirsin 40 mm ye kadar fakat amortisörlerin ister istemez yumuşak gelecektir biraz.Tehlikelimidir, değildir.Normal yaylara göre daha serttir fakat öle çok farklıda değildir.40-45 yanak lastikle sürüş tarzına ve yollara göre tıkırtılar başlayabilir.
Bilgi paylaşımı için teşekkürler. 185/60/13 lastik düşünüyorum. Aslında arabayı öyle çok basmak gibi bir niyetim de yok. Sadece arka tarafın traktör gibi havada olması beni rahatsız ediyor o kadar. Anladığım kadarıyla; orijinal amortisör, bahsettiğim lastik ve vogtland yaylarla çok fazla konfor kaybı yaşamadan istediğim görüntüyü elde edebileceğim, doğru mu düşünüyorum?

Çevrimdışı roccobug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2012, 20:29:18 »
kısa yayla sürüşte orjinal uzun  amortisörlerin ; kısa amortisörlere göre yumuşak olması , sürüş konforunada rahatlıkmı getiriyor yoksa bu uzun amortisörler orjinaline göre daha kısa mesafede çalışacağı için kısa amortisörle kullanımmı daha konforlu ?

Ayrıyeten 185 60 13 hangi marka ve kaça buıdunuz ? :)

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2012, 16:35:24 »
195/55/13 var semperitte ama 60 yanak bilmiyorum varmıdır.
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2012, 21:41:37 »
185/60/13 lastik kullanımında Spor yay tavsiye etmem.. Spor yay kullanıcaksanız jant büyük yanak düşük olmalı yoksa araç lastik üstünde zıplar.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı roccobug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Mayıs 2012, 11:09:35 »
haklısın dostum .. Ama şu an jant lastiğe masraf edecek durum kalmadı :( leylek gibide gezmeyi fazla sevmiyorum ...biraz orjinal haliyle binip jant lastik alınca yayla binerim ..çokda daralırsam takarım idareten :))) 

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Mayıs 2012, 18:44:35 »
kısa yayla sürüşte orjinal uzun  amortisörlerin ; kısa amortisörlere göre yumuşak olması , sürüş konforunada rahatlıkmı getiriyor yoksa bu uzun amortisörler orjinaline göre daha kısa mesafede çalışacağı için kısa amortisörle kullanımmı daha konforlu ?

Ayrıyeten 185 60 13 hangi marka ve kaça buıdunuz ? :)
Valla kafam yeterince karışık sen hepten çorba ettin birader:) Ama lastik markası starmaxx onu söyleyebilirim.

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Mayıs 2012, 18:49:08 »
185/60/13 lastik kullanımında Spor yay tavsiye etmem.. Spor yay kullanıcaksanız jant büyük yanak düşük olmalı yoksa araç lastik üstünde zıplar.
Yardımınızı rica ediyorum arkadaşlar. Araba Muğlada kaporta boyada, en sonunda götürdüm. Aracımın jantı 13 ats cup (Senden aldığım Erşan biliyorsun) Bana öyle bir yay tavsiye edin ki ne arabanın kıçı leylek gibi havada olsun ne de konfor açısından çok çok etkilenmesin.

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Mayıs 2012, 18:51:54 »
Bu arada Erşan dediğim gibi benim jant 13 nitekim küçük. Senin söylediğine göre benim tek çıkar yolum yay mı kesmek oluyor şimdi?

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Mayıs 2012, 19:45:00 »
13 lastik için  185 yada 195  50 13 güzel durur
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2012, 19:50:02 Gönderen: fatih_06 »