Gönderen Konu: spor yay + amortisör  (Okunma sayısı 3250 defa)

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
spor yay + amortisör
« : 07 Mayıs 2012, 19:34:44 »
mk1 için en uygun takım nasıl olur 16 jant 195 45 lastikler var 3 4 cm düşürmek istiyorum spor yay takınca amortisörleride değiştirmek gerekirmi yoksa orjinal amortisörlerde iş görürmü ayrıca arabaya fazla yük binip yorup yormayacağı beni düşündürüyor  bide masrafım ne kadar olur tahmini.

« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2012, 01:10:33 Gönderen: fatih_06 »

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: spor yay + amortisör
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2012, 02:33:30 »
Spor yay takınca amortisörleri değiştirmen şart değil ama senin için sağlıklı olmaz bence spor amortisör-yay ikisini bir alırsın bir birine uyumlu olursa senin için çok daha iyi olur daha verimli olur  :tamamdir Yayla vs uğraşıcağına ''coilover'' alsana kışın tekrar yükseltirsin yazın basarsın hiç sıkıntın vs olmaz bu jantlarla sürtme yaşıyacağın kesin çünkü  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #2 : 08 Mayıs 2012, 12:43:41 »
Sağ tekerin baya geride duruyor ya yan sanayi salıncak takmışlar yada traves şasin kakılmış ona baktır bir ara. 16 jant ile aracını bence yorma. Şasilerin çok eziyet çekicek.. En güzeli 14" güzel bir jant tak normal yaylarınla bas aracını aşağı..  Ben öyle yapıcam.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2012, 13:26:51 »
Bende coil düşünüyorum ama çok pahalı o yüzden alternatif seçenek arıyorum. Sağ ön teker 1.5 cm arkada kalıyor sasede sıkıntı yok ama salıncak dediğiniz gibi yan sanayi bide üzerinde işlem yapılmış sanırım detaylı bi kaporta boya işine girdiğim zaman onların hepsini halledecem ama biraz vakit nakit lazım. Bu tip jantları çok seviyorum 15 bulsaydım çok daha güzel olurdu. Arabaya 4kişi bindik heralde dizelin torkundan olsa gerek çekişte kalkışta falan bi fark olmadı. Arka dodikleri takınca biraz daha güzel olur diye düşünüyorum ama önede iki tane bulmam lazım. Biraz hevesimi alıyım olmazsa dediğiniz gibi 14e geçerim