Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: SORUN ÇÖZÜLMEDİMİ ACABA  (Okunma sayısı 4742 defa)

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
SORUN ÇÖZÜLMEDİMİ ACABA
« : 19 Aralık 2012, 10:38:00 »
Arakadaşlar belki hatırlarsınız hararet problemim vardı motor ısınmıyordu geçenlerde termostatımı değiştirdim 87 lik behr taktırdım ustaya arabayı çalıştırdık bayağı durduğu yerde hararet ortaya geldi herşey normaldi ama geçenlerde memlekete gittim hava çok soğuktu hararet bir türlü orataya gelmedi hep çeyrekte kaldı sizce soğuk havalarda normalmi böyle yükselememesi hararetin malım hararet yükselmeyince kaloriferde iyi ısıtmıyor.önerilerinizi bekliyorum çok teşekkür ederim.hepinize

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
Ynt: SORUN ÇÖZÜLMEDİMİ ACABA
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2012, 11:13:08 »
Ben ankaradayım havalar malum çok soğuk oluyo acaba radyatörün oraya karton falanmı koymam gerekiyo hiç sevmediğim bişi ama mecburum sanırım önerilerinizi bekliyorum. :(

« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2012, 11:23:04 »
Aracınızın devirdaimini ve ic kalorifer petegini bi kontrol ettirmenizde fayda var. Yani suyun dolastıgı kısımda engel olmaması da onemlı ve ıcerı gelen hortumların rahat giris ve cıkıs yapması gerekli. Arac golf 1 dizel olması nedeniyle yazın hararet yapmaması icin buyuk radyator de takılmıs olabilir.
Ayrıca Golf mk1-2 lerde soguk iklim sartlarina uygun olsun diye radyator buyukluklerı degisebiliyor.
En kolay yontem aracın on panjurun onune karton koyup hava sırkılasyonunu azaltarak gereklı ısınmayı saglayabılırsınız.
Bunu yaparken bi kısım aralık bırakın kı tamamen kapatıp sogutmayı da engellemeyin.

Saygılar
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2012, 11:35:32 »
abdullah kardeşim 87 lik termostatı taktığımızda usat aracı rolantide çalıştırdı bir süre sonra hararet ortaya geldi fan açtı yani herşey normaldi.ama şimdi memlekete gittim 220 km falan uzun yolda hararet çok az oynadı çeyrek kadar ama havada soğuktu bayağı acaba normalmi önden soğuk hava aldığı içinmi yükselemiyo hararet saygılar cevabın için teşekkür ederim.

« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2012, 12:21:56 »
Uzun yolda cok fazla hava sırkılasyonu oldugu ıcın ısınma azalıyordur.
En ıyısı  on tarafı bıraz kapatıp bunu azaltabılırsınız.
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2012, 12:29:51 »
Onden hava almasiyla alakasi yok. Karton falan koymakta nerden cikti. Bu arabanin onune fabrika cikis ne zamandir karton konuluyo? ?iki neden var ya o aldigin termostat bozuk yada termostatin acilip kapandigi yere pislik falan girdi acik kalmasina neden oluyo..
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2012, 13:43:13 »
akın kardeşim araç çalışırken hortumlara bakıyorum üstteki sıcak alltaki hortum soğuk yani termostat görevini yerine getiriyo gibi soğukta olsa uzun yolda durduğum yerde hararet yükseliyo ama 90-100 km hızla giderken çok yükselmiyo az bişey rüzgar bu kadar etkilermi acaba

« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2012, 14:00:58 »
merhaba bende aracımı ilk aldığımda trabzondan istanbula geldim. Yol boyunca hararetim çeyrekte kaldı kalorifer ısıtmasında hiç bir sıkıntı yaşamadım hatta şöyleki kaloriferi açmaya bile gerek duymadığım zamanlar oldu, havada oldukça soğuk ve yağmurluydu yol boyunca.

Şehir içinde hararetim 90 da kalıyor ama otoyola çıktığımda hararetim yine çeyreğe düşüyor herhangi bi sıkıntıda yaşamadım bu zamana kadar belki yardımcı olabilir diye yazayım dedim. :)

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2012, 14:27:33 »
teşekkür ederim yılmaz kardeşim

« Yanıtla #9 : 19 Aralık 2012, 14:54:37 »
rica ederim  :)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #10 : 19 Aralık 2012, 15:04:35 »
Termostatın görevini tam yerine getirmiyor. Kalorifer peteğinde tıkalı yada yanlış hatta bağlı olabilir. Geçen bizde manisa yaptık benim araçla benim termostatta mefta olmuş ama radyatörün önüne yarım karton koydum hararet çeyrekte olmasına karşın hamam gibi yapıyor içerisi.. Termostat görevini yerine getirdiği zaman hararet ibren pek oynama yapmaz.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #11 : 19 Aralık 2012, 15:17:44 »
Üstad termostatı taktıktan sonra deneme yaptık rölantide çalıştı araba hararet ortaya geldi fan çalıştı.bi sorun görünmüyordu sadece uzun yolda çeyreği geçmedi hararet hava çok suğuktu ondan olabilirmi bu arada termostat 87 lik behr taktırdım. üstünden 74 lük çıkmıştı hararet hiç oynamıyordu 87 lik taktık uzun yolda çeyrek anca oldu havanın çok soğuk olması etkilermi bu kadar 90 - 100 km hızda olmazsa önüne karton koyacam tekrar termostat falan değiştirmeye gerek yok gibi :(

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #12 : 19 Aralık 2012, 15:20:40 »
birde gece gittim hava çok soğuktu eksilerde idi arabayı kenara çektimmi hemen yükseliyodu hararet bende önden gelen soğuk havadan şüphelendim radyatör biraz büyük gibi birde direk plastiklerden rüzgara maruz kalıyo sanırım kronik gibi bizim mk1 lerde

« Yanıtla #13 : 20 Aralık 2012, 20:05:24 »
benim arabada da 87 lik termostat ve büyük radyatör var fakat uzun yol yada kısa yol farketmiyor hararet ibresi ortaya geldiği zaman hiç yerinden kıpırdamıyor takılan termostatta da sorun olabilir. bu arada fan müşürünede bakmak gerekir eğer olduğundan uzun çalışıyorsa soğutabilir