Gönderen Konu: şimdi bu ne biçim soru demeyin, merak ve istek, lütfen!  (Okunma sayısı 7493 defa)

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar, 2005 lada vegası olan güzel bir kardeşim bana kafa tutuyor, illa gel arabaları yarıştıralım diyor. arbası stock, hatta iddiası da şu, istediğin tipte yarışa girerim seninle, önde olan diğerine jant alır diyor. kabul ettim ama, çıldırttı beni, yok lada şöyle yok böyle yahu altı üstü lada, benim bu ladalar hakkında bilmediğim bir "gizli gerçek" mi var? alla alla, bir de arabası 105 beygirmiş filan. şu an bakımda cédric, silindir kapağı yenileniyor. çıkar çıkmaz ağzının payını veririm diye düşünüyorum. haklılık payım nedir?

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
Ynt: şimdi bu ne biçim soru demeyin, merak ve istek, lütfen!
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2009, 01:08:37 »
  Sende ne var kardeşim?
03.06.2005

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Mart 2009, 01:10:20 »
abicim cédric; 82 gti mk1

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Mart 2009, 01:13:17 »
Kusura bakma ben yanlış anladım sanırım.Silindir kapağı işlem gören araç seninkimi yoksa ladanınmı? Bu saatte idare et kardeşim bu arada. ;D
03.06.2005

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Mart 2009, 01:17:42 »
abicim benim araba 82gti  golf mk1
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/panik-artik-yoldaahaliii-guncellendik-t7897.0.html
silindir kapağım değişiyor
kapışacağım araba da lada

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2009, 01:28:41 »
Ben Ladanın silindir kapağının işlem gördüğünü düşündüm yani kapak taşlama yaptırdığını anladım.Bu şekilde aracın motor hacmini düşürüp daha atak olmasını sağlayacağı için sana kafa tuttu diye.Fakat gerçekten bilemiyorum çünkü iki aracada uzağım.Kusura bakma.Fakat bende arkadaşına pek şans vermiyorum....Canım kardeşim tekrar kusura bakma konuya dalışım biraz sazan hesabı oldu sanırım.... ;D
03.06.2005

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Mart 2009, 01:36:12 »
hıkayeden 16v onlar normalde gercek bı mk1 gti ile oyuncak gıbı oynarsıdna senın aracta gti dıgıl bıldıgım kadarıyla tek nokta enjektordu acıkcası guvenmıyorum senın araca sende guvenme..

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Mart 2009, 01:41:51 »
benim araba gti patron, ama injeksiyon sökülmüş, karbüratör takılmış. injeksiyonlu değil yani benim araba.

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Mart 2009, 01:49:13 »
tamam dogal olarak artık gti digil sadece bı gt aracın var su an gti a dahıl bısı yok motorunda tek nokta enjeksıyon sadece

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #9 : 01 Mart 2009, 13:33:30 »
Şimdi Çağlarcım böğle duellolara girmeden önce hem kendi hemde rakip otomobili iyi tanıman gerekir.....

Bildiğim kadarı ile 2005 Lada Vega lar da 1600cc 75PS ila 96PS olanları var.. Performansları konusunda yorum yapamam ama LADA larında motorları hiç yaban atılmıyacak kadar iyidir... O yüzden denemeniz gerekir...

Senin aracına gelince EG 1600cc Motorun var ama Karburator e çevrilmiş ve uygulanan karburatorün aracına nekadar güç kaybettirdiğini bilmen lazım... Mördak ın dediği gibi Enjeksiyon sistemi ile arasında mutlaka fark var ve tahminimce en kötü ihtimalle şuan araçın 90PS civarlarında olması lazım tabi bu gene bir varsayım çünki üzerindeki karburator ney onu bilmiyorum....

Ama Şanzıman konusunda LADA dan çok iyi durumdasın malum 1600 GTI larda seri 4+E şanzuman var bu sana büyük bir avantaj sağlar ilk kalkışta tabi buda senin el ve ayak seriliğine bağlı...

6000 devir altı vites atmaman şartı ile kalkış denemesi yapın ama bu yer güvenli trafiğe kapalı olursa çok güzel olur...

« Son Düzenleme: 01 Mart 2009, 13:35:23 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Mart 2009, 13:54:51 »
trafikte öyle maymunluklar yapmam abi, usluyumdur. hipodroma gidecez galiba. el ayak kordinasyonuma güvenirim, karb.e bi bakayım... sağol

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #11 : 01 Mart 2009, 13:59:47 »
 Sormayı unutmuşum aracını yükte iken son devir olarak kontrol et bakalım Son devir aralığın olan 6500-6800dk/d görebilicekmisin karburator nekadar hızlı tepki verebiliyor yüksek devirlerde hızlı besleme nasıl yapıyor... Malum 1600cc EG motorlar yüksek devirde tam gücünü ortaya çıkarıyor...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Mart 2009, 16:05:07 »
hiç sıfır yüz ölçtün mü çağlar?

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Mart 2009, 16:22:31 »
önce bi ölç 10 sn nin altında çıkarsa balıklama dal tek şartla,patinaja kaldırma arabayı...