Gönderen Konu: sigorta renkleri hakında bilgi  (Okunma sayısı 5068 defa)

Çevrimdışı eses GTI

• Profili Görüntüle
sigorta renkleri hakında bilgi
« : 17 Aralık 2011, 20:50:00 »
 81 model Golfümün  sigorta kutusunu bakıma aldım tüm sigortaları (15tane) çıkardım renklerini sıra ile yazdım ancak yıllar içinde değiştirilmiş olacağından orjinal reklerini 1 den 15 e kadar bilen varsa sevinirim iyi akşamlar.

Çevrimdışı eses GTI

• Profili Görüntüle
Ynt: sigorta renkleri hakında bilgi
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2011, 23:34:01 »
arkadaşlar ben renklerini yazayım sizler de golf1 nizdeki renklerle karşılaştırıp yardımcı olursanız sevinirim.1den 15 e kadar
mavi-kırmızı-beyaz-beyaz-kırmızı-mavi-mavi-beyaz-mavi-kırmızı-kırmızı-kırmızı-mavi-mavi-mavi   birde 1den 15 kadar sigortaların hangi lamba yada cihazı çalıştırdığını yazabilecek varmı iyi akşamlar.

Çevrimdışı eses GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2012, 23:54:38 »
evet bu konuda da kimse bir şeyler bilmiyor ben hepsini tek tek takıp çıkarıp hallettim sizlere yazayım da 1.2.3.4. sigortalar farlar 5. arka cam resistans 6.7. ana besleme 8. sinyaller 9. geri vittes 10. kalorifer 11.kontak 12. plaka lambası 13.14. parklar 15 ana besleme üstteki bir tek sigorta arka silicekler, iki silicek zaman rölesi ve kontak far için kesme rölesi var.renkler ise çok akım çekenler mavi 25A orta akım çekenler kırmızı 16A  az akım çekenler beyaz 8A  Bu arada konuyu açıp kapatmış oldum bakan arkadaşlar not alsın lazım olur.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2012, 23:57:40 Gönderen: eses GTI »

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2012, 00:40:25 »
üstte tek sigorta arka silecek mis ya toplam 16 sigorta mi var 15 mi ben saydım benimki yan yana tam 15 tane

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2012, 00:42:18 »
arka silecek çalışmıyor benim cam rezistanı sigortası da silecekle aynı mi

Çevrimdışı eses GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2012, 01:25:28 »
ben de 17 tane  üsteki 16. arka silicek 17. camların. Rezistans sigortası ayrı 5 miş bak senin arka silicek zaman rölesi arızalı olmasın.

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2012, 01:56:57 »
doğru 5 mis röle hangisi bılmıyorum ki bugün baktım tabla da 2 röle var biri metal kaplı biri siyah plastik diğer röle tabla nin üstünde fişlere bağlı havada duruyor 2 tane boşta fiş var o röle ye sokup çıkardım boş olan yerlere kolu çekiyorum geriye hiç birşey olmuyor

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Şubat 2012, 01:59:13 »
16 17. Sigortalar da yan yana mi benim 15 sigortada aynı yan yana başka nereye takılıyor ki sigorta ben şimdi benim tabla da değişmiş olmasın diye düşünmeye başladım moralim bozuluyor böyle aksilikler

Çevrimdışı eses GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Şubat 2012, 02:12:31 »
metal röle kontak far kesici siyah plastik olan flaşör olmalı üsteki arka silicek için olan  ve kolu aşağı bascan, bu arada kolda temassızlık vardır ince bir zımpara ile tezimle. 16. 17. sigortalar yan yana, yok tabla değişmemiştir ama dandik elektrikçiler oynamıştırlar tesisatla.

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Şubat 2012, 02:18:25 »
kolu aşağı derken ileri itince ön cama su atıyor geri çekince birşey olmuyor en üst te birşey olmuyor en altta hızlı çalışıyor

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Şubat 2012, 02:21:06 »
ayrıca ilgin için teşekkürler çok mutlu oldum gerçekten

Çevrimdışı eses GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 10 Şubat 2012, 02:29:25 »
rica ederim keşke eskişehirde olsan hepsini hallederim. şimdi kolu kendine doğru esnetince yani çekince ön cama su atmalı tam tersini yapınca yani göstergelere doğru esnetince de arka cama su atıp silicek motoru calışmalı.kol  toplamda 4 kademedr şimdi kol en alt kademede otomatik zamanlı çalışmalı bir üst kademede hiç bişey çalışmamalı yani stop durumunda bir yukarı alınca silicek motoru 1. hızda çalışmalı bir yukarı daha alınca 2. hıızda çalşımaalı. senin yazdıklarına göre silcek tesisatınla oynanmış en alta otomatik 7 saniyede bir  olmalı

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Şubat 2012, 02:37:31 »
evet benim arka su motoru yok ondan geçtim tekrar yazıyorum kol stop durumunda iken aşağı hızlı ve durmadan çalışıyor 1 yukarı yavaş devamlı çalışıyor 2 yukarı hiç birşey çalışmıyor kol öne ön su atıyor arkaya çekince birşey olmuyor hatta çekince biraz ısrar edersen ön su takılıyor devamlı atıyor

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Şubat 2012, 02:38:53 »
röle nin orda 2 tane boş fiş var acaba röle orjinal değil yada bağlantıları yanlış olma ihtimali var midir