Gönderen Konu: renk değişimi ne kadara mal olur?  (Okunma sayısı 13841 defa)

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
renk değişimi ne kadara mal olur?
« : 09 Nisan 2009, 01:37:43 »
arkadaşlar Cédricte bi renk değişimine gitsem diyorum. pirelli sarısı gibi bir düşüncem var, ya da bej gibi bir renk istiyorum. tavsiye, fikir ve önerilerinizi bekliyorum. bir de bu iş aşağı yukarı neye mal olur, kaç gün sürer? bilgilendirirseniz sevinirim.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
Ynt: renk değişimi ne kadara mal olur?
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2009, 01:48:11 »
aracın boyanması ve ayrıyeten renk değiştirdiğin için tekrar muayeneye girmen gerekir...ortalama 2000 lira gibi bi para harcarsın..

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2009, 01:52:08 »
bu maliyetin içinde, arabanın herhangi bir şekilde çürüksüz çarıksız olma durumunu göz önünde bulundurma gibi bişey olmaz değil mi patron? yani Cédric'in kaporta veya macun gibi bir işlemi olmayacak. ya da minimum bir seviyede olacak olursa da. renk önerisi, ya da sizce düşündüğüm renkler nasıllar?

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2009, 02:13:59 »
renk değiştireceğin için motoru indirmelisin..bu işler sanayideki çevreye bakıyor biraz...ben yaptırsam toplam 1300 gibi hallolur sanırım ruhsat vb hepsi...senin ne derece tanıdığın vardır nasıl iş yaparlar bilemem...renk konusunda türkiyede hiç canlı bi renk mk1 yok...mesela bi yeşil gibi canlı bi mavi gibi bence bu tarz bir renk yapsan tamamen farklı olursun derim ben..

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Nisan 2009, 09:14:18 »
peki cem abicim. aracın ruhsatında bordo yazıyor . buna kırmızının hangi tonunu atabliriz. renk olarak.yada aracı ben üzerime alırken bordo yu kırmızı diye yazdırtabilrmiyim :)

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2009, 11:02:48 »
tahacım bordo yazıyorsa bordonun üzerinde çok ufak oynayabilirsin..renge en yakın dahi olsa başka bi renk yapamazsın.polis istedikten sonra direk bağlar aracını...ruhsata yazdırman ise bir şey fark ettirmez çünkü trafikte aracın bordo kayıtlı olacak her hangi bir sorgulamada renkler tutmayacağı için direk bağlanır aracın..

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2009, 11:07:26 »

mesela bu renngi ruhsatında bordo yazan bi araca atabilrmiyim.aracın orj rengi bundan biraz daha koyu ve mat.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2009, 11:21:30 »

orj renk bu

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2009, 13:51:32 »
Evrak işlemlerinde Para çok gitmiyor.....  Boyacın fatura kesiyor onunla Şöförler odasına gidip Ruhsat belgesi alıp muayeneye giriyorsun 110TL muayene ücreti verip renk değişimi için belge alıp trafiğe gidip işletiyorsun trafikte senden 50TL alıyor...

Boya maliyetide aracının kaportasında herhangi bir sorunun yoksa iç dış 800-1000TL gibi tutar.. Buna aracın dışı içi ve motor içide girer ve motoru indirmene gerek kalmaz yeterki boyacın işinin ehli olsun...

« Son Düzenleme: 09 Nisan 2009, 13:56:15 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2009, 18:33:06 »
http://img10.imageshack.us/gal.php?g=e387.jpg
iki renk var aklımda, NASILLAR?

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Nisan 2009, 19:09:27 »
               Bence güzel bir bej veya kirli beyaz gider.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 10 Nisan 2009, 14:11:26 »
çağlar iş çıkarıosun kendine kanka :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #12 : 10 Nisan 2009, 15:39:12 »
Çağların aslında aracı full toplanmış olması lazım... Ona üstten güzelce bir boya atılır fazla uğraştırmaz diye tahmin ediyorum 700-800TL bi boyacı masrafı ve işletmesi ile en fazla 1000TL ye mal olur gibi geliyor...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Nisan 2009, 15:58:35 »
dediğim gibi abi, sadece keyfi bir değişim olacak, çürük çarık yok arabada. daha açık canlı bir renk istiyorum. çok iç karartıcı geliyor bana, tabana ziftmiş, macunmuş, öyle uğraştıracak bişey yok. sadece merak ettim, pazarlıkta elim sağlam olsun diye, öğreneyim diye açtım başlığı