Gönderen Konu: Pro Dizel Hk.  (Okunma sayısı 11520 defa)

Çevrimdışı ahmancar

• Ahmet Halit MANCAR
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf Mk1 & Mk4
Pro Dizel Hk.
« : 01 Nisan 2011, 03:04:24 »
Arkadaşlar Konuyu GENEL kısmına acacaktım ama buranın daha uygun olacağını düşündüm sonuçta mekanikciyiz FOREVER Mk1 :sevgi:
petrol ofisinin yeni bir ürünü var bilmiyorum yeni mi çıktı ama ben yeni duydum. PRO DİZEL ağır vasıtalar için diyor fakat bizim araçlara koysak herhangi bir sorun olur mu? denizli'de artık kırsal mazot kalmadı. kırsal satan bazı istasyonlar var ama benim güvendiğim bir insandan birşeyler duyduktan sonra hayatta almıyorum. Bizim burda kaçak mazot satan bi yer var litresini 2.53'den satıyorlar adamın dediğine göre 25 ayaryakıt istasyonuna bu mazot'tan veriyormuş... sonra duydum ki bu kaçak mazot satan yer mazot mu artık neyse içine tiner koyuyormuş litresi 1.5 liraymış( tinerin ). neyse bende mk3'üme bir kere katmıştım aman aman bir daha katmam dedim sonra hemen mazot filtremi hemen değiştirdim korktum :'( ALLAH'tan pislik falan cıkmadı bi sayede filtremi değiştirmiş olduk. diyeceğim şu euro dizel biraz ince olduğundan araçları fazla yaktırıyor. ben euro dizel'i OPET'ten başka yerden almam linkini koyacam yeni pro dizelin fiyat olarak 5 krş. ucuz ama bizim araçlarda uygun ve performanslı olacaksa niye bundan koymıyayım dedim... Yarın akşam ALLAH nasip ederse 500 km. kadar bir yola çıkacam bu mazottan almak istiyorum. yorumlarınızı almak istiyorum.
[ http://www.poas.com.tr/brosur.pdf ]
SON olarak vatanımızı milletimizi düşünürek kaçak mazota HAYIR diyorum.yanlış anlaşılmasın amacım siyaset falan yapmak değil araştırırsanız birşeylere ulaşırsınız.
kaçak mazot işini ülkemizde en büyük iş olarak yürüten P.K.K.dır. diyeceklerim bu kadar...
Mancarlar Torna

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pro Dizel Hk.
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2011, 12:28:14 »
ben de bundan kullanmaya başladım, hoşuma gitti, kırsal kadar uzun gitmiyo ama euro dan daha uzun diyebilirim. üst komşum kamyoncu, iki kamyonu var cargo 3230, ben euro içine yağ katıp kullanmayı düşünüyodum, ama kendisi bu mazottan aldığını,kırsalla hemen hemen aynı tonda olduğunu söyledi. iki sefer denedim, hoşuma gitti diyebilirim.

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2011, 13:02:05 »
ben pro dizelle şehir içi 450 km yi zor yaptım bi depoda sonra yağ olayını denedim eurodizelle yarı yarıya bu sefer de araba 8,11 lt yaktı 100 kmde şu an eurodizel alıyorum 10 lira daha az yakıyor 100 km anlayamadım durumu pompa bozulacaksa bozulsun zaten her 100 kmde  10 liraya parasını rahat rahat çıkarır herhalde

Çevrimdışı 61TS061

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2012, 19:55:51 »
evet arkadaşlar geçen zaman içerisinde pro dizeli deneyip de pd tdi motorlara daha uygun oluyor diyen var mı acaba?ben bir depo aldım şimdilik pek birşey anlayamadım çekiş güzel sabah çalışma biraz daha erken.sanki biraz ses arttı gibi.(psikloljik de olabilir ;) ama bir depo bitirmeden bir yorum yapmanın doğru olmadığı da bir gerçek
« Son Düzenleme: 06 Mart 2012, 19:56:44 Gönderen: 61TS061 »
VW BORA 2000 1.9 TDİ COMFORTLİNE

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2012, 20:45:04 »
 Pro dizel common rail sistemlere göre uygun değil. Mekanik pompası olan dizeller için uygun diye biliyorum. Yeni sistemlerde ileri dönük kullanıldığında bakım masrafı baya ağır çıkabilir.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Mart 2012, 21:48:37 »
Bende erşan abini tavsiyesi üzerine 2aydır prodizel kullanıyorum.oldukça memnununmda.litre fiyatı eurodizelden 10krş ucuz.ayrıca araba litre olarakta az yakıyor gibime geldi.çalışmasında hiçbir problem yok.zarar vereceğinide sanmıyorum bizim mk1 diesellere.1depoyla 1100km yapıyor şehirler arası.tabi benim sürüş tarzımla (dede tarzı)
şaka biryana 80-90 arası ayağım gazda sabit 5.viteste bu değeri yakalayabiliyorum.ş.içi ise prodizelle 20kuruşun üstüne çıkmıyor antalya'da
prodizel bulamazsam shellden fuelsave dizel alıyorum buda ağır vasıtalar için dediler shell'de.oda fena değil ondada 20tl'lik mazotla 100km'yi deviriyorum şehir içinde

Çevrimdışı 61TS061

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Mart 2012, 22:20:54 »
şimdi benim anlayamadığım benim araçtaki TDI motora uygun olup olmadığı.evet common rail değil ama sonuçta 2000 model bir araç.mk1 golfe uygun olduğu çok doğru ama bendeki belirsizlik durumu sürüyor.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2012, 22:21:24 Gönderen: 61TS061 »
VW BORA 2000 1.9 TDİ COMFORTLİNE

Çevrimdışı SeyitE

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 16' Crafter
« Yanıtla #7 : 07 Mart 2012, 00:11:35 »
şimdi benim anlayamadığım benim araçtaki TDI motora uygun olup olmadığı.evet common rail değil ama sonuçta 2000 model bir araç.mk1 golfe uygun olduğu çok doğru ama bendeki belirsizlik durumu sürüyor.

common rail pompa değilse ne sıkıntı yaratcak abicim 98 mercedese kalın mazot koyuyoruz daha bir sorun çıkarmadı.

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Mart 2012, 07:21:43 »
bildiğim kadarıyla 1.9tdi motor common rail değil

Çevrimdışı SeyitE

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 16' Crafter
« Yanıtla #9 : 07 Mart 2012, 10:01:36 »
zaten 2001 130 luklarda geçildi common rail sisteme benim bildiğim.

Çevrimdışı cesa06tr

• golf mk1 gld 1.6 diesel
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Mart 2012, 13:22:19 »
litre fiyatı ne kadar bu pro dizelin biraz yüksek gibi geldi. :) po da

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Mart 2012, 13:35:52 »
euro dizelden daha ucuz diye hatırlıyorum şuan 3.84 niğdede

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #12 : 14 Mart 2012, 16:47:59 »
litre fiyatı ne kadar bu pro dizelin biraz yüksek gibi geldi. :) po da

Aynı fiyat EU ile bizim burda.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Mart 2012, 20:56:50 »
ankarada prodizel eu dan daha ucuz demin aldım 3.85 tl pro 3.96 eu

arabaya pro dizel atınca power oluyo eu atınca cebimi sömürüyo  :D