Gönderen Konu: gösterge ışıkları  (Okunma sayısı 2101 defa)

Çevrimdışı fhrttn

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: dizel golf mk1
gösterge ışıkları
« : 02 Ocak 2013, 13:57:52 »
arkadaşlar benim göstergede ki ışıkların çoğu çalışmıyo örneğin uzunları yakınca uzun far ışığı, el frenini çekince el fren lambası araka cam resistansı çalışmıyor arabayı aldım alalı böyle.neden olabilir acaba sigorta kutusundan falanmı bilgileriniz için teşekkür ederim.

Bu arada hararet sorununu çözdüm 87 lik termostatı tekrar değiştirdim behr marka hararet müşürünü değiştirdim şimdilik sorun yok.Bilgisini paylaşan tüm arakadaşlara teşekkür ederim saygılar

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: gösterge ışıkları
« Yanıtla #1 : 02 Ocak 2013, 18:25:27 »
gösterge içindeki ampul de geçmiş olabilir, sigortadan da olabilir. iki tarafa da bakmak lazım. emin olmamakla birlikte gösterge grubunun sigortası tek olması lazım. çalışan başka ışıklar varsa sorun ampul kaynaklıdır kuvvetle ihtimal. tabi ampul bağlantıları, duylar ve kabloların da kontrol edilmesi gerekir.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: gösterge ışıkları
« Yanıtla #2 : 02 Ocak 2013, 22:57:27 »
Uzun farı yakınca ışıgı yanmıyorsa ledi arızalı olabilir ledi degiştirmek ampulleri yenilemek kadar kolay degil bilen biririnin yapmasında fayda var  gösterge ışıklarının ampullerini degiştirmek kolaydır el freni lambasının birden fazla sebebi olabilir el freni müşürü arızalı olabilir el freni lambasının ampulü patlamış olabilir el freni müşürünün kablosu kopmuş olabilir,arka cam rezistansının çalışması ise dügme en zor arıza yapan elemandır genelde arka cam rezistans telleri kopar yada sigortası düşük amper takıldıysa sigortası atmış olabilir  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???