Gönderen Konu: pazar değerlendirmesi...  (Okunma sayısı 2430 defa)

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
pazar değerlendirmesi...
« : 18 Mart 2012, 22:46:54 »
şu an restorasyon yapacak ne zaman var ne papel eğer yeni jantlarda sıkıntı çıkarmassa biraz rat style birazda hoodride tarzı takılacam mecburen  :t

bütün günümü böcüğüme ayırdım motor içi berbattı yıkaya yıkaya sünger dayanmadı ama en azından kaputu açınca biraz daha derli toplu temiz oldu   :)

ama araba kaportada iken üstünü kapatmadan başka araca boya atmışlar eskisi gibi parlamıyor bi pasta cila şart sanırım

bide güneşin batışına karşı bi duruş

artılı farım yok baari  benimde çarpılı farım olsun dedim akşam akşam yapıştırdım elektrik bandını  :) aslında tek tarafa yapıştıracaktım öbürü kıskanmasın dedim :sevgi:

plakayıda yamuk bağlayacam  bi adet sis farı düşünüyorum bi arkadaşımdada mk1 var çift farla tek farı takaslayalım dedi onu takıp bi tanesinide sökerim aslında herkes tek far sever bende aksine çift seviyorum  :D

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
Ynt: pazar değerlendirmesi...
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2012, 22:48:38 »
2 saat motoru yıkadım fotosunu çekmemişim  :bekleriz: :t

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2012, 23:42:14 »
2 saat motoru yıkadım fotosunu çekmemişim  :bekleriz: :t

:) :)

Motoru temizlemenin en basit ve pratik yolu. Depodan yarım litre mazot çek sonra bi tas ve sert uçlu boya fırçası ile bir güzel temizle en son sabunlu su ile yıka. Dizel makina sudan korkmaz ama dahada iyi temizlik olsun dersen özel ilaçlar var 750grm ı 25 TL idi herye sıkıyosun 15dk sonra tanzikli su ile motorun üzerinde bırak yağı mikrop bile kalmıyor..

Before

After

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Mart 2012, 00:00:45 »
abi bu temizlik mazotlamı yoksa dediğin sprey ilemi yapıldı benimkinin şimdiki hali senin verdiğin resmin ilk hali  ;D ;D sıcak sabunlu su ile yıkadım ama sanırım uzun yıllardır ilk defa temizleyen ben olduğum için pek fazla değişiklik olmadı  :D

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2012, 15:23:37 »
 Ben dizeli alırken motoru böyle gördüm daha yalovadan çıkmadan bir temizlik şirketi gözüme çarptı hemen durdum bana motru temizlemek için bir ürün ver dedim adama. Toptancıymış parakende satışım yok dedi ama sana bir kıyak yapayım al bu ürünü kullan sıfır gibi olucak dedi. Toptancıda 8TL idi ama piayasa satış fiyatı 25tl imiş. Dediği gibi güzelce 1 şişeyi sıktım motor bölmesine 15dk sonrada tanzikli su ile böyle tertemiz yaptı..  Mazot ilede buna yakın sonuç alırsın önceden çok uygulamıştım ama mazotla temizledikten sonra sabunlu su şart yoksa 1 hafta içinde motor gene leş gibi olur.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Mart 2012, 00:55:23 »
abi spreyin ismini hatırlıyormusun? yoksa ilk musait zamanda fırça ve mazotla girişecem  :)  farlara yapıştırdığım elektrik bantlarını mahallenin bebeleri ben işteyken çirkin olmuş diye sökmüşler :D :D

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Mart 2012, 21:28:10 »
 Hiç hatırlmıyorum ama yalovadan almıştım.