Gönderen Konu: Orjinal Bbs Nasıl Anlaşılır?  (Okunma sayısı 15934 defa)

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
Orjinal Bbs Nasıl Anlaşılır?
« : 15 Ocak 2012, 10:53:48 »
Arkadaşlar merhaba.  :DForumda bbs jantın en çok yakıştığı araç ve en çok kullanılan araç mk1 olduğu için konuyu buraya açma gereği duydum.:DSık sık jant bakıyorum netten.Bir sürü replika var...Ama öyle böyle değil...Forumda gördüğüm en güzel replikayı bir arkadaş satıyordu.Alyan anahtarı ile açılan orta göbek vardı...Sizlere sorum bu jantın nasıl anlayacağız orjinal olup olmadığını?İçinde made in germany yazacak öyle mi? ;D
İyi forumlar...
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2012, 10:54:27 Gönderen: zamazingo »

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: Orjinal Bbs Nasıl Anlaşılır?
« Yanıtla #1 : 15 Ocak 2012, 12:06:43 »
Çeşit çeşit BBS jant var ama şuan replikası satılan BBS RS lerin orjinalleri Çemberli oluyor. Oratası boyalıdır ve dış çemberi krom dur ve bu çemberi göbekten vidalar ile ayırabilirsin.. 

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Ocak 2012, 12:16:59 »
Çok teşekkür ederim hocam.Ancak şöyle bir sorum var.Mesela replica bir jantta da bu özellikler olmuyor mu?Onların sadece göbek kısımları mı ayrılıyor?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 15 Ocak 2012, 12:22:12 »
 Maalesef olmuyor. Replika da ve orj li kadar sağlam jantlar değiller..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Ocak 2012, 13:46:51 »
Maalesef olmuyor. Replika da ve orj li kadar sağlam jantlar değiller..
Çok teşekkürler hocam.:)Bu kadar kolay anlaşılacağı aklıma gelmezdi.Bir site buldum.Adamlar jant çılgını.Ayrıca jantların içinde bbs,made in germany,ve modeli yazıor.rs070 mesela...
Ben şu koyduğunuz fotoya hastayım...Jantların parçalanmış hali.:)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Ocak 2012, 21:35:35 »
Sanırım o dediğiniz kişi benim  ;D Orjinallerinin orta göbeklerini sökmek için özel aparatları var sola doğru vida söker gibi bijon kapağı sökülüyor replikalarda 3 çeşit farklı model var 1.Kalite olanlar orta göbebkleri alyan başlıklı 2.kalite olanlar kapakları kastırmalı 3.kalite olanların renkleri bi farklı duruyor diğer replikalara bakaraktan çok daha uçuk kaçık renkler var ve en dandikleride bunlar  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Ocak 2012, 23:16:45 »
Evet o dediğim kişi sizsiniz. :DBen beğendim sizin jantları.Güzel.Sizinkinin de çanakları ayrılmıyor mu? :'(
Orjinal jantların göbek sökme aparatını gördüm.:DPlastik göbeğe oturan bir parça sanırım.Bu arada orjinal bbs fiyatı 2-3000 tl var galiba.:D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Ocak 2012, 09:17:31 »
Evet o dediğim kişi sizsiniz. :DBen beğendim sizin jantları.Güzel.Sizinkinin de çanakları ayrılmıyor mu? :'(
Orjinal jantların göbek sökme aparatını gördüm.:DPlastik göbeğe oturan bir parça sanırım.Bu arada orjinal bbs fiyatı 2-3000 tl var galiba.:D
Malesef benimde çember ayrılmıyor  :-[ Orjinal BBS'leri 2-3 yine iyi bulmuşsun bazen bakıyorum 3000£ yazıyorlar sen hesap et artık ne kadar kıymetli bizimde gücümüz ona yetmediğinden mecbur replikalarla yetiniyoruz  :-[

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Ocak 2012, 09:56:19 »
Malesef benimde çember ayrılmıyor  :-[ Orjinal BBS'leri 2-3 yine iyi bulmuşsun bazen bakıyorum 3000£ yazıyorlar sen hesap et artık ne kadar kıymetli bizimde gücümüz ona yetmediğinden mecbur replikalarla yetiniyoruz  :-[
Hocam çok duygusal yazmışsın.:)3000 euro biraz abartılı olur yaa.Biz o paraya araba alıyoruz.:)O zaman forever replica diyelim.Jantları satabildin mi?:DGüzel onlar güzel.:D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Ocak 2012, 10:03:58 »
Hocam çok duygusal yazmışsın.:)3000 euro biraz abartılı olur yaa.Biz o paraya araba alıyoruz.:)O zaman forever replica diyelim.Jantları satabildin mi?:DGüzel onlar güzel.:D
Malesef öyle sahibinden.com'da araştırdım 16inc orjinal RS'lere 3000£ yazmışlar ama hakeder tabikide o parayı şahsen param olsa dakka durmam alırım arabama helali hoş olsun  :sevgi: Jantları satamadım daha şimdi bizim siteden Taner abiyle konuştuk Şubat'ın 1'ine kadar satılmazsa o alıcak jantları hayırdır talipsiniz heralde  :)

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Ocak 2012, 10:40:57 »
Arabam yok. :DAma jantları ayağma takabilirsem olur. ;D
Hayırlı satışlar hocam.Jant göbekleri çok hoşuma gitti.Alyanlı felan yakışıklı olmuş.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Ocak 2012, 21:57:10 »
Arabam yok. :DAma jantları ayağma takabilirsem olur. ;D
Hayırlı satışlar hocam.Jant göbekleri çok hoşuma gitti.Alyanlı felan yakışıklı olmuş.
Teşekkürler İnşallah en yakın zamanda bir MK1 sahibi olursunuz :)

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Ocak 2012, 22:20:49 »
İnşallah.:DBu arada eski aracımın resimlerini aramaktayım.Bulur bulmaz fotoları atacağım...

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Ocak 2012, 22:25:00 »
İnşallah.:DBu arada eski aracımın resimlerini aramaktayım.Bulur bulmaz fotoları atacağım...
Beklemedeyiz  :tamamdir