Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ön teker toz sacı lazım  (Okunma sayısı 4708 defa)

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
Ön teker toz sacı lazım
« : 25 Ocak 2010, 10:34:00 »
aracımın ön tekerlerinde disklerin etrafında bulunan toz sacları çok yıpranmış durumda.sanırım disklere çamur vs girmesini engelleyen bir parça.Esin ticarette sordum yok dedi.Nasıl bulabilirim?Elinde olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirmi?

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
Ynt: Ön teker toz sacı lazım
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2010, 15:46:38 »
 Çıkmacılarda araman lazım.. Ama üzerlerindekini çıkartıp kaportacı onları güzelce onarabilir diye düşünüyorum.. Ama aşınma ve yıpranma yapması zor olan malzemeler.. Eğer paket taşlı yollarda tangırtı tungurtu yapıyorlarsa bence bir gevşeme söz konusu olabilir.. Malum o saçlar kaliper kasalarının vidalaranı bağlı ve zamanla bu vidalaraın içinde teflon malzemeden bir pullama var onlar aşındığında kaliperle birlikte sallanma yapıp çok can sıkıcı bir ses çıkartıyolarlar... Bu teflon pullar esin ve burcanda vardı..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

• büyük tutku golf mk1
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2010, 16:26:38 »
Çıkmacılara pek bakmak istemiyorum.Çıkmacılarda bulacaklarımda benimkilerden aşağı olmayacak.Dediğin gibi üstündekiler az bir işlemle adam olacak gibi.Yenisini bulabilirsem diye düşünmüştüm.Çok teşekkürler abi sende olmasan ne yaparım bilmiyorum.hanım bandırmalı benim yaza nasılsa geleces oralara.Yanına uğrayacağım kısmet olursa:)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2010, 16:30:35 »
 Buyrun gelin kapım herkeze açık :)

O koruyucuları illa yeni olsun istiyorsan herzaman dediğim gibi golf 1 olarak aramayın golf5 tekini bile takarsın.. Sacı çıkartın yerinden disk muhafazı olarak golflerin poloların bakın direk.. Bak bizim ilker komple polo nun amortisörlerini mk1 e taktı :)
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

• büyük tutku golf mk1
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2010, 16:40:39 »
hmm anladım.Söküp bir karşılaştırayım bakayım.tşkler.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2010, 18:58:30 »
Peki el freni teli olarakta aynı şey geçerlimi yani model bakımından hangileri uyar benimkisine ? Gerçi daha soruşturmadım hiç bir yere ama öğreneyim şimdiden  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2010, 20:30:03 »
el frenın telı esınde mevccut gokhan ama bılgı olarak ogrenemek lazım ılerde sorun olursa bakımından

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2010, 22:05:10 »
el frenın telı esınde mevccut gokhan ama bılgı olarak ogrenemek lazım ılerde sorun olursa bakımından

Yok abi benim öğrenmek istediğim nerde satıldığı değil hangi modellerle aynı olduğu ve uyuştuğu ?

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 25 Ocak 2010, 22:21:25 »
Arka firenleri kampana olan golf passat ve polo ile aynı telleri.. golf3 lerinki uzundu sanırım biraz... Elfren koluda Bettle ile birebir..

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2010, 19:20:16 »
Peki Cabrio diye aramama gerek yok ozaman Coupe diye arasamda fark koymaz yani ben cabrioları biraz daha uzun zannediyordum  :o

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #10 : 27 Ocak 2010, 15:59:10 »
 Aramanında bi anlamı yok 15tl sıfırı 2 tane takılıyor 30tl çıkmasını sorsan 50 tl derler yeni aracınkini alsan 150tl derler.. Esin ve Burcanda var zaten ne gerek var aramaya.. Bu inat niye bu uğraş niye :)
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2010, 16:00:08 Gönderen: Mk1GTI »

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #11 : 27 Ocak 2010, 19:25:09 »
Aramanında bi anlamı yok 15tl sıfırı 2 tane takılıyor 30tl çıkmasını sorsan 50 tl derler yeni aracınkini alsan 150tl derler.. Esin ve Burcanda var zaten ne gerek var aramaya.. Bu inat niye bu uğraş niye :)
Hakan abiye gittim yerinde yoktu Kutaya gittim pek ilgilenmiyolar tok satıı hesabı diyo tanesi 20-30 tl falandır diyo dedim varmı elinde bilmem belki vardır dedi bişey dicektimde vazgeçtim bendekinin sadece 1 tanesi kopmak üzere ama ötekisinin ortalarında falan ne var bilemem garanti olsun diye ikisinide alırım !