Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ön salıncak takozu montajı  (Okunma sayısı 3590 defa)

Ön salıncak takozu montajı
« : 07 Nisan 2014, 00:11:09 »
Merhaba arkadaşlar
Golf 1 de Ön salıncağın ön kısmına takılan lastik takoz yönlü. Bir tarafının kenarı daha kalın. Bu kalın taraf ne tarafa takılacak .Birde Ön disk kaliperleri taşıyıcıya bağlayan 2 tane parlak alyan başlı vida var. Üzerinde kaliper geziyor. Bu vidaların biri düşmüş. Bu vidalardan nerden bulabiliriz. Ön frenler GTI tipi .

Ynt: Ön salıncak takozu montajı
« Yanıtla #1 : 07 Nisan 2014, 20:38:54 »
takozu bilemiyorum fakat alyanin digerini söküp hirdavatcilarda bulabilirsiniz

« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2014, 22:35:42 »
Lastiğin kalın tarafı öne geliyor civata hırdavatçıda falan bulunmaz içi 6-7 alyan çapı 10mm vidası 8 metriktir tornada yaptırcan yada yeni bulabilirsen alcan yada çıkma bakacan fren kalipiyeri bu şekilde sorun çıkarmıyormu kolay gelsin

« Yanıtla #3 : 08 Nisan 2014, 19:07:51 »
Lastiğin kalın tarafı öndeydi fakat salıncak arka kısmı çok fazla geriye kayarak arkadaki takozun içine giriyor. Tabi öndeki takozun üstündende kayarak ön takozun takılı olduğu yatağın arkasına sürtüyor

« Yanıtla #4 : 09 Nisan 2014, 23:17:12 »
=?

« Yanıtla #5 : 10 Nisan 2014, 22:19:31 »
Lastiğin kalın tarafı öne geliyor civata hırdavatçıda falan bulunmaz içi 6-7 alyan çapı 10mm vidası 8 metriktir tornada yaptırcan yada yeni bulabilirsen alcan yada çıkma bakacan fren kalipiyeri bu şekilde sorun çıkarmıyormu kolay gelsin

o kadar zor bi civata oldugunu tahmin etmemistim o zaman en sagliklisi digerini söküp tornacida yaptirmak olur.
  bide yukarida yazdiklarinizdan bisey cikaramadim :) foto cekip koyarsaniz bilgisi olan arkadaslar yardimci olacaktir

« Yanıtla #6 : 10 Nisan 2014, 23:23:05 »
o zaman kalın tarafını arkaya ver kaymaz