Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ön panel ve sorularım...  (Okunma sayısı 4829 defa)

ön panel ve sorularım...
« : 14 Ağustos 2012, 19:13:06 »
merhaba arkadaşlar :) benım oglanın eskıden panel ve kaputun arasında boşluk vardı yanı far çerçeveleri ve panjur la arasında. sıfır panel alıdım ve montajını yabdırdım su anda boyadan cıktı yarın toparlanacak fakat yıne boşluk var. bunun sebebı sızce nedır nasıl giderebiliriz sebebı neler olabilir.

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
Ynt: ön panel ve sorularım...
« Yanıtla #1 : 14 Ağustos 2012, 19:16:34 »
Orjinalinde boşluk olması lazım ama ön panel ile oynayarak kapata bilirsin ama bence elleme orjinal dursun. kaş alabilirsin boşluğu gidermek için :)
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2012, 19:29:49 »
Ön paneli sıfır aldığına rağmen gene boşluk varsa kaputun bozuktur.. Daha önce kaza yapmıştır ve kaportacı kaputu düzeltmiştir ve fabrikanın presi bozulmuştur..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #3 : 14 Ağustos 2012, 19:50:07 »
Abi normalde zaten bir parmağa yakın boşluk olması normal orjinali öyle oda kaş koyarak kapanıyor normalde açıklık olması lazım

« Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2012, 21:34:17 »

bu aracımın ilk aldıgım da cekilmiş bir fotorafı .burada dikkatlı bakarsanız camurluk yanı far cercevesinin üstünde bosluk var.
bu bosluk kaza yaptıkdan sonra gıderılemedı. şimdi son bı kaza daha yabdım ve panelı degıstırdım. bu bosluk yıne var gıbı sızce sebebı nedır bu normal mıdır

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2012, 22:06:17 »
Çok fazla boşluk yok.. Kaportacıda bitiyor iş..  mesala beyaz güvercininde sağ çamurluğunda hafif bir tıklama olmuş ona rağmen sadece çamurlğun ağzını düzeltmemiş yapan kaportacı. Ama resimde kaput nerdeyse panjuru örtecek..

mk1 de burundan darbe alınca sanırım kapotacılar kaputun kartal gagası bombesini düzgün yapamıyorlar..

« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2012, 22:10:28 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #6 : 14 Ağustos 2012, 22:11:19 »
Orjinalde bosluk var ama bu kadar bosluk yok.
Dikkat edilmedigi surece belli olmayan hafif bir bosluk var.
Buda orjınal bi aracın butun parcaların duzgun olması nedeniyle birbirini tamamlıyor
Sizin aracın onunde tamirat islem olması nedeniyle bu bosluk artmıs gibi gorunuyor.
Aracın on panelı degisse bile diger parcalarda daha once islem varsa orjınal gibi olmayabiliyor.
Oncelikle orjınal Mk1 lerin resimlerine bakıp bunu daha iyi anlayabilirsiniz.
Bu sekilde tamircinize de anlatıp gerekli ayarları yaptırabilirsiniz.(tabi soz dinleyen bir ustaysa)
Kolay gelsin
Saygılar
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı Golf_ld

• Otomobil
    Golf mk2 1,3 C
  • only VW
« Yanıtla #7 : 16 Ağustos 2012, 13:58:26 »
geçmiş olsun öncelikle  malesef kaportacılar artık bu tip detaylara bakmıyolar eskiler malzeme alıştırması yaparlardı kalmadı artık usta bulmak zor yeni ustalarda tek laf var değişecek diyolar en sevmediğim laf kendi adıma konuşuyorum  eğer o gözüken yerler çok gözüne batıyorsa  mat siyah yap o bölümleri en azından senin gözüne batmaz boya vurmam dersen tabelacıdan folyo da olur :D
1984 1,6 şahin ,1979 1300 mirafiori,1968 w115 220 mercedes,1989 2,0 taunus gls,1990 mazda 323hb,1979 w123 mercedes,1986 kartal ,1997 daewoo tico, 1980 mk1 1,6 diesel golf, 1992 mk3 1,9td,1981mk1 1,6ld

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #8 : 16 Ağustos 2012, 15:00:04 »
Kaş al tak en basidi :D

« Yanıtla #9 : 23 Ağustos 2012, 12:43:55 »
:D ustamı degişdirdim boşlugu bi nebze daha kapattık yenı resımlerı eklıycem birazdan :) bosluk cok az var yine belli ama onuda kas ile gidericem incallah . :)

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #10 : 01 Eylül 2012, 10:36:29 »
far panelinin üst kısmında çıta yok gördüğüm kadarıyla. çıtayı temin edersen gözüne daha hoş görünecektir. beyaz güvercinin fotosu ile boşluk anlamında çok fark yok. ama ondaki çıta derliyor görüntüyü.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #11 : 01 Eylül 2012, 12:51:54 »
Ama çıtanın kalınçığı 1 yada 2mm boşluğu örtmez birde kara borsa çıtalar kaş daha uyguna gelir :D

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #12 : 01 Eylül 2012, 20:10:40 »
Çita ercinin dediği gibi incecik bir malzeme.. Kaportacın kaputun burnunu öne doğru eğdirmesi gerek.. Şuanki aracımdada senin gibi durum var. Kaput işlem istiyor bendede ve çitaları var elimde taksamda değişmiyor.. Düzgün bir kaput takıcam bende ileride. Çamurluk ağızları ise kolay iş onlar kaportacıyı çok uğraştırmaz yeterki kaput orj olsun..