Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Nazar değdi :D  (Okunma sayısı 5264 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
Nazar değdi :D
« : 29 Ocak 2009, 12:44:35 »
Herkeze slmlar...

Küçük bir sorunum var ve bu konu ile ilgili tecrübesi olan arkadaşlar bana yardımcı olurlar ise sevinirim...

Sorunum yaz sonu başladı Motor soğukken isterse -10 olsun yarım marş ile alıyor ama motor ısısı normal olduğunda arabayı stop ettimde motor çalışmamakta inat ediyor çalıştırmak için baya uzun marş basıp gaz pedalını döşemeye dayamam gerekiyor... Sanki bana ISI ölçümünde bir yerlerde kusur varmış gibi geliyor ama daha önce böğle bir tecrübe yaşamadığım için sorunu bulmak için kurcalamak istemiyorum... Eklemeyi unutmuşum Otomatik jiklede devreye girmiyor.. Soğukkende aynı devir sıcakkende aynı....

Dün komple Carbon Clean temizlğine soktum motoru aracın motoru çok güzel oldu ama ısı yükselince durum aynı...

Şüphelendiğim yerler  = 1 Hararet müşürü acaba düzgün çalışmayıp ECU ya motor sıcakken soğuk bilgisi verip zengin karışımını yanlış yönlendirmemi yapıyor... 2 Debimetrede bir anormallikten kaynaklanabilirmi.... 3 Sigorta panelinde bu iş için bir role mevcutmu...

Yardılarınız için şimdiden teşekkürler...
 Not : Marş motoru tam verimli ve AKÜ de aynı şekilde..
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2009, 13:12:30 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Golf_ld

• Otomobil
    Golf mk2 1,3 C
  • only VW
Ynt: Nazar değdi :D
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2009, 13:44:54 »
selam geçmiş olsun bu sorun ateşleme bobini ile alakalı olabilir mi çünkü bobinde sorun oldumu öldür allah çalıştıramazsın (benimde başıma mercedes te geldi ama allahtan onlarda direnç var onu kısa devre ettim çalıştı bobin bozuk çıkmamıştı)  çok zorlar arabayı çalıştırdıktan sonra bobinin ısısına bir bak istersen
1984 1,6 şahin ,1979 1300 mirafiori,1968 w115 220 mercedes,1989 2,0 taunus gls,1990 mazda 323hb,1979 w123 mercedes,1986 kartal ,1997 daewoo tico, 1980 mk1 1,6 diesel golf, 1992 mk3 1,9td,1981mk1 1,6ld

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2009, 17:20:20 »
Geçmiş olsun ersan abi inşallah en kısa zamanda düzeltebilirsin dediğin gibi nazar değdi  :'(
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2009, 17:33:04 »
çalışıncada tekleyerekmi gaz yiyor? öyle yapıyorsa sen stop edince biraz da olsa benzin gitmeye devam ediyordur. k-jetroniği takmışmıydın sen? rolantide 20-30 saniye beklidekten sonra stop etmeyi dene.
yada ufak bir teknik bilgi çalışmadığı zaman depo kapağını açıp marş basmayı dene bakalım ne yapacak.
bunlarda olmazsa artık ustanın elinden öper.

geçmiş olsun erşan.

« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2009, 17:39:51 »
neden depo kapağını açıcağım diye sorma çünkü bilmiyorum :D
senin için ustama sordum birde o şekilde denesin dedi :)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 29 Ocak 2009, 21:02:43 »
Arızayı buldum.... Sorun otomatik jikle adaptorüdeymiş açık kalmış araç devamlı soğuk modda çalışıyormuş bizde ona göre ayar yaptık yarın bi söküp bakıcaz olmassa çıkma yada sıfır arıyacam..

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2009, 09:21:32 »
Hadi geçmiş olsun kısa sürede sorunun çözülmesi mutlu edici ;)
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz