Gönderen Konu: Motorun Düzensiz Çalışması ?  (Okunma sayısı 23305 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Motorun Düzensiz Çalışması ?
« : 16 Mart 2010, 22:56:26 »
Abilerim geçen gün gelirkende denedik sadece 1 gün olan bişey değil sürekli böyle canı istediği zaman oluyo istemediği zaman tık demiyo arabayı çalıştırıyorum tık yok aynı fabrika verileri gibi tıkır tıkır çalışıyor 900 devirde gaz verince stop ediyor neyse rolentyde kalkıyoruz yola devam ediyorum vites değiştirmek için debriyaja bastığım anda devir bir anda düşüyor ve stop ediyor mecburen vurdurmak zorunda kalıyorum durmak içinde frene basıyorum aynı anda debriyajada o andada stop ediyor sonra çalıştır çalıştırabilirsen ama marşa bas sabit dur rolentyde çok güzel duruyo bazen rolenty kendi kendine yüksek kalıyo 2500devirde falan düşürüyoruz rolenty ayarı bozuluyor yükseltiyoruz bu seferde sabit rolentye 1200 d/d kalıyo sizce neden yapabilir bunu ben benzin otomatiğinden diye düşünüyorum ya siz ?
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
Ynt: Motorun Düzensiz Çalışması ?
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2010, 23:04:01 »
gökhanın buna benzer bir sorun benim de başıma geldi. karbüratör üzerindeki elektik aksamı ile ilgili bişey olmuştur bende bir fiş çıkmıştı rölanti müşürü müdür nedir oraya giden, araç yükte iken çalışıyor fakat rölantide sönüyor rölantiyi yükseltiyolar gene değişen bişey yok. gaza basınca problemsiz çalışıyor gazdan ayağını çektiğin an araç sönüyor yani devamlı motor üzeriinde yük olması gerekiyor. karbüratörle ilgili bişey olduğunu garanti ederim. düşük bir ihtimallle avans ayarı ile ilgili de olabilir.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Mart 2010, 23:08:31 »
gökhanın buna benzer bir sorun benim de başıma geldi. karbüratör üzerindeki elektik aksamı ile ilgili bişey olmuştur bende bir fiş çıkmıştı rölanti müşürü müdür nedir oraya giden, araç yükte iken çalışıyor fakat rölantide sönüyor rölantiyi yükseltiyolar gene değişen bişey yok. gaza basınca problemsiz çalışıyor gazdan ayağını çektiğin an araç sönüyor yani devamlı motor üzeriinde yük olması gerekiyor. karbüratörle ilgili bişey olduğunu garanti ederim. düşük bir ihtimallle avans ayarı ile ilgili de olabilir.
Avans ayarını yaptırdım ama bende karb. şüphelenmiyor değilim karb. içinde kapış memesi diye bişey var o tıkalı olduğu için 1000-2000d/d arasına hiç gelmiyo eğer gaz pedalı o devire göreyse direk stop ama biraz daha fazla basarsan kurtarıyosun yani rolentyde kalktınmı bide full gaz kalktınmı yırttın bu devirler arası bastınmı kalırsın ortada haydi bide vurdurmaya uğraş falan benim üzüldüğüm nokta buluşma günü yaklaşıyor ve problemler üst üste gelmeye başladı ordada bir rezillik çıkartmasından korkuyorum  :-[

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2010, 23:15:53 »
yok yok takma kafana bişey olmaz da dediğim gibi karbüratöre bi bak hatta sökmekten korkma. motordan ayırmak için, iki adet alyansı sökmek için 9- 10 anahtar. karbüratörü sökmek için de 1 adet yıldız tornavida. toplamda 6 vida sökecen. yakıt geçen heryeri basınçlı hava ile temizle. olmadı ise bir karbüratörcüye götürmen şart o zaman  ;)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Mart 2010, 23:23:04 »
yok yok takma kafana bişey olmaz da dediğim gibi karbüratöre bi bak hatta sökmekten korkma. motordan ayırmak için, iki adet alyansı sökmek için 9- 10 anahtar. karbüratörü sökmek için de 1 adet yıldız tornavida. toplamda 6 vida sökecen. yakıt geçen heryeri basınçlı hava ile temizle. olmadı ise bir karbüratörcüye götürmen şart o zaman  ;)
Merak etme karb. sökmek yapmadığım iş değil sadece 4 tane alyen civata ve 1 tanede fişi var  ;)

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Mart 2010, 17:22:38 »
Motor soğukken yapıyorsa otomatik jikledende olabilir.Motor ısındıktan sonrada aynı şeyi yapıyorsa ondan değildir.Gökhan birde otomatik jikle ne bir bak.Bendede motor soğukken rolanti düşüyordu ve stop ediyordu.Otomatik jikle nin içindeki yay dağılmış.yaptık düzeldi.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Mart 2010, 19:53:43 »
Bende sıcak soğuk hiç farketmiyo sürekli stop ediyo buluşmaya gelirken arabayı babama kullandırttırmıyayım keser beni gelirken zaten merco'nun aküsünü sökücem çeki halatınıda geireyim

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Haziran 2010, 12:39:53 »
Yaklaşık 1 aydır araba saat gibi çalışıyordu sıcak soğuk demeden tek marşta çalışıyodu ne boşta nede vites aralıklarında stop etme vardı nolduysa şu 3 günde oldu tekrardan aynı problemi yapmaya başladı zor çalışıyo ve vites aralıklarında stop ediyo geçen kaputu kaldırdım karb.le avansın arasındaki hortumda benzin vardı olmaz öyle şey dedim söktüm hortumu gerçektende benzin içime çekip kuruttum taktım biraz düzeldi ama tekrardan aynı şeyleri yapmaya başladı sizce neden olabilir ?

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Haziran 2010, 12:44:47 »
alakasız diyecen gökhanım ama geçende dediğin motor üfleme yapıyor demiştin. bence bujilerine bi bak istersen %100 2 ve 4 nolu bujin ıslanmış yada yağlanmıştır. biraz daha değişir düzensiz çalışma. bide sana bişey diyim böyle bir sorunla bende karşılaştım benimki rolanti müşürü mü ne varmış ona elektrik gitmiyomuş gazdan çektiğim zaman araba direk sönüyodu sürekli frene basarken bile 3 pedal kullanıyodum :) ateşleme bobininden direk kablo çektim şimdi sıkıntı yok. bide diğer cevap rolanti için bir hava memesi varmış neresi olduüunu bilmiyorum o tıkanmış olabilir. başka da bir cevabı yok bu işin :) :)
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2010, 13:02:44 Gönderen: braveheart53 »

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Haziran 2010, 18:30:24 »
gokan bendede benzer sorun vardı opel'de Distribütör degistirdim olmadı bir daha :)
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Haziran 2010, 20:40:09 »
Bugün bindim hiç sorun yoktu  :D bayağı gezdik bi ara suya girdim başladı teklemeye yine boşa atınca ve vites aralıklarında stop etmeye başladı biraz yürüdüm tekleme durdu stop etmede normale döndü bayağı dolaştım tık yoktu eve dönerken başladı yine teklemeye ama hiç stop etmedi sadece karb. tıkanmışta benzini çekemiyomuş gibi salladı ama stop etmedi bastım eve geldim yağmur yağıcakmış üzerine naylon örttüm bıraktım  :)

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Haziran 2010, 22:31:23 »
ya elektriksel yada karbüratör ayarı bence :D
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Haziran 2010, 22:35:19 »
ya elektriksel yada karbüratör ayarı bence :D
Bence stop etmesi elektriksel teklemesi ise karbüratör ayarından bugün götürücektim sanayiye götüremedim kısmetse yarın karb. söküp evde dağıtıp temizliyicez babamla acaba karb. alt takozundan olabilirmi ?

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Haziran 2010, 22:40:16 »
alt takozundan olacak problem hiç çalışmaz yada öksürür yürüyemessin yakıt asırı artar vs :D
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin