Gönderen Konu: arkadaşlar utandım yardım istemekten nasıl çözecez bu sorunu ?  (Okunma sayısı 21639 defa)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
haftasonu balıkesir e giderken başıma gelen : araba ısındı, ön kaloriferi açtım, sıcak üflemeye başladı, araç sıcaklığı ortaya geldi, arkayı da açtım arkadan soğuk geliyor diye (ööeh be kardeşim soyunsaydın diyebilirsiniz, zira hamam = t3 :p ) gözüm hararet ibresine takıldı, arka kaloriferi açtıktan sonra ibre düştü :) dışarda kar var tabi, ama sonradan sıcaklık normal orta çizgi pozisyonuna geri döndü. ilk defa görünce bişi oldu sandım, hani araba suyu boşalttı filan.

Çevrimdışı eses GTI

• Profili Görüntüle
evet olabilir bence göstergeye giden kontak beslemede yetersizlik var gibi kalorifer açılınca voltaj düşüyor olabilir

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
abi resmen gözümle görüyorum kaloriferi açınca hararet düşüyor yukarıda yazdığım gibi.Elektirk Tesisatında bi arıza olarbilirmi.

üstadların bahsettiği gibi elektrik tesisatından kaynaklı bir düşüş varsa ibrede, kaloriferin üflediği hava sıcaklığı sabit kalması lazım yani ibre düştükçe içeri gelen havada soğuyormu? birde bu testleri dururkenmi hareket halinde ikenmi yapıyorsunuz hocam? ankara hakkaten soğuk. yokuş aşağı yerlerde veya düzde hızlı gitsen bile ısınma çok çok gecikebiliyor.
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı fhrttn

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: dizel golf mk1
Değerli üstadlarım bu gün bir deneme daha yaptım araç rolantide çalışırken kaputu açtım bekledim biraz ara gazı verdim üst hortum ısındı biraz sonra alt hortumda ısındı termostat açtı sonra fan açtı hemen harerete baktım çeyrekte idi.Yani benim fan erken açmadımı sizce hareret çeyreğe gelince fan açıyo.Fan müşürüne baktım üstünde 87 lik yazıyo.Acaba bozuk olabilirmi.Saygılar

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
olabilir söküp temizle istersen birde öyle dene
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Değerli üstadlarım bu gün bir deneme daha yaptım araç rolantide çalışırken kaputu açtım bekledim biraz ara gazı verdim üst hortum ısındı biraz sonra alt hortumda ısındı termostat açtı sonra fan açtı hemen harerete baktım çeyrekte idi.Yani benim fan erken açmadımı sizce hareret çeyreğe gelince fan açıyo.Fan müşürüne baktım üstünde 87 lik yazıyo.Acaba bozuk olabilirmi.Saygılar

biliyorum ciddi manada hortlatacağım ama maksat benzer problem yaşayan arkadaşlara çözümlerinde yardımcı olmak.

diyorsun ki önce termostat açtı ardından fan çalıştı. müşir arızalı olsa fanı gereksiz açar veya hiç amaz. ama bu termostatın açılmasına sebep olmaz. ikisi birden bu şekilde çalışıyorsa o zaman ya ikisi de bozuk ya da ikisi de düzgün ama gösterge arızalı.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.