Gönderen Konu: motor sesi yalıtımı  (Okunma sayısı 4124 defa)

Çevrimdışı rigocu

• Profili Görüntüle
motor sesi yalıtımı
« : 04 Ocak 2012, 23:12:42 »
merhaba arkadaşlar 1980 model dizel mk 1 im var motor ve kabin  aramızdaki yalıtım çok zayıf. motor sesini alıyor nasıl yalıtabilirim neyle yalıtabilirim, yardımcı olursanız çok sevinirim herkese şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
Ynt: motor sesi yalıtımı
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2012, 22:40:23 »
bende senin gibi heyecanla bekliyorum arkadaşlar ne tavsiye edecekler acaba motor inmesinde göğüs u zaten değiştirmeyi düşünüyorum göğüsten olurmu acaba

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2012, 23:41:00 »
Dizelin yolda giderken uvuldama sesi var. Göğüs altı ve tabanı güzelce ziftli kağıt yapıp 1cm kalınlığında keçe ile kaplayın onun dışında yapacak bişey yok. Motor arkası panelede aliminyumlu zift var ondan kaplatın %50 oranında sesten kurtarıcaktır buda hatırı sayılır bir yalıtım..  Bide çift yağlama kanallı silindir kapağı takarsanız günümüz araçlarındaki gibi ses anca olur..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2012, 00:21:22 »
Dizelin yolda giderken uvuldama sesi var. Göğüs altı ve tabanı güzelce ziftli kağıt yapıp 1cm kalınlığında keçe ile kaplayın onun dışında yapacak bişey yok. Motor arkası panelede aliminyumlu zift var ondan kaplatın %50 oranında sesten kurtarıcaktır buda hatırı sayılır bir yalıtım..  Bide çift yağlama kanallı silindir kapağı takarsanız günümüz araçlarındaki gibi ses anca olur..

tamda dusundugum sey yapan varmı resımlı olarak ozellıkle. marka olarak bı fıkrın varmı ?
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2012, 01:29:16 »
Bizim dizeller biraz gurultulu hakikaten.hele motor sogukken rolantide masalah baya bi gurultulu ve titresimli ama isininca farkedilir bicimde azaliyor benim golf'te.isininca rahatsiz olmuyorum.hem bunlar eski araba bence motorun sesini duymak lazim.ama yinede yalitimda denenebilir

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2012, 18:03:32 »
Erşan bu arada Gönen' e gelemedim bir başka yerde duruşma çıktı bir de şu elimdeki kırık geçmeyince duruşmayı diğer arkadaşıma pasladım. İlker e selamımı yolladım ama umarım unutmamıştır bizim arkadaş. Bir ara geleceğim dur bakalım. Her neyse gelelim soruya, yukarıda bahsettiğin alüminyumlu ziftli kağıdın markası var mı? Ve diğer arkadaşlara da soruyorum tabi ki nerede bulabiliriz bu malzemeyi. Geri sayım başladı 18 inde Muğla yolcusuyum. Öncesinde almam lazım malzemeyi. Yardımlarınızı bekliyorum.