Gönderen Konu: golf 1 motor takozları orjinal  (Okunma sayısı 8100 defa)

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
golf 1 motor takozları orjinal
« : 30 Eylül 2008, 18:18:04 »
kardeşlerim bildiğiniz yerde orjinal golf 1 motor takozları varmı?ben bir kere yerli alıp değiştirdim kulak taozlarını arabada hiç bir değişiklik olmadı yapan kişi orjinalı olursa daha iyi olur dedi ilgilenirseniz veya fikir verirseniz sevinirim...

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: golf 1 motor takozları orjinal
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2008, 18:22:32 »
Takozları değiştirince ney olmadı ben onu anlamadam konuyu biraz daha açarsan iyi olur...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ekim 2008, 12:03:04 »
şimdi arabanın 1 adet şanzımana bağlı 1 adet triger kayışı nın olduğu yere bağlı bir takoz var ben şanzımandan tarafı değiştirttim takoz yerli olduğu için arıza gitmedi aslında trigerden tarafında değişmesi gerekiyo ama yapan arkadaş orjinalleri olursa hiç sorun yaşamazsın diyo kendisi Volkswagen ustası eski  arabaları üstüne yetişmiş.arabada sarsıntı var hele duracağında frene basarsan daha çok ses ve titreşim oluyo sanki kasayı üzerinden atacak

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Ekim 2008, 12:06:47 »
şimdi arabanın 1 adet şanzımana bağlı 1 adet triger kayışı nın olduğu yere bağlı bir takoz var ben şanzımandan tarafı değiştirttim takoz yerli olduğu için arıza gitmedi aslında trigerden tarafında değişmesi gerekiyo ama yapan arkadaş orjinalleri olursa hiç sorun yaşamazsın diyo kendisi Volkswagen ustası eski  arabaları üstüne yetişmiş.arabada sarsıntı var hele duracağında frene basarsan daha çok ses ve titreşim oluyo sanki kasayı üzerinden atacak

bendede aynı sıkıntı wr küt die wuruyor ben hepsini değiştim bizimkide 3 adet var ama yerli olduğu icin 4 ay icinde bozuldu yine banada lazım orj.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #4 : 01 Ekim 2008, 13:56:02 »
Ben hala motor takozları ile aracın kütlemesi arasındaki olayı kavrayamadım....

Bendede restorasyona girmeden önce firenlemede kütleme ve geriye takınca kütleme oluyordu ama bunlar motor takozlarından değil aracın direksiyon aks gibi hareketli sistemlerdeki rotillerden kaynaklıydı bunlar değiştimi sorun ortadan kalktı bide helozon yataklarında bir oynama varsa bunlarda kütleme yaptırıyor..

Motor takozlarında herhangi bir sorun oldumu sanırım bunu motor teklemeden kasaya yansıtmaz... Motor tekleme yapıyorsa zaten sağlam takoz dahi olsa kasayı titreticektir..... 
  Restoda takozlarıda yeniledim mesela usta değiştirelim bunları demişti baya yıpranıklardı ama takozlardan sorun hiç yaşamamıştım bozuk olmalarına rağmen....

Benim başımdan geçen tecrübeler böğle.... 

Araçta tüp varsa buda motorun vibrasyonunu arttırıyo mesela ve takozların çabuk yıpranmasını sağlıyor... 

Yoksa alman la italyan arasında sağlamlık açısından çok fazla fark yok...  TR de poliüretan bulunmadığından bence pek fark yok takozların kalitesinde...
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2008, 13:58:56 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Ekim 2008, 17:11:55 »
Ben hala motor takozları ile aracın kütlemesi arasındaki olayı kavrayamadım....

Bendede restorasyona girmeden önce firenlemede kütleme ve geriye takınca kütleme oluyordu ama bunlar motor takozlarından değil aracın direksiyon aks gibi hareketli sistemlerdeki rotillerden kaynaklıydı bunlar değiştimi sorun ortadan kalktı bide helozon yataklarında bir oynama varsa bunlarda kütleme yaptırıyor..

Motor takozlarında herhangi bir sorun oldumu sanırım bunu motor teklemeden kasaya yansıtmaz... Motor tekleme yapıyorsa zaten sağlam takoz dahi olsa kasayı titreticektir..... 
  Restoda takozlarıda yeniledim mesela usta değiştirelim bunları demişti baya yıpranıklardı ama takozlardan sorun hiç yaşamamıştım bozuk olmalarına rağmen....

Benim başımdan geçen tecrübeler böğle.... 

Araçta tüp varsa buda motorun vibrasyonunu arttırıyo mesela ve takozların çabuk yıpranmasını sağlıyor... 

Yoksa alman la italyan arasında sağlamlık açısından çok fazla fark yok...  TR de poliüretan bulunmadığından bence pek fark yok takozların kalitesinde...

wallaha aksla  küt die wuracağını hic sanmıyorum hatta aracı krikoya kaldırıp denedim motor cok ileri geri gidiyor yani motorun sarsıntı yaptığı cok belli oluyor akstan olsa dahi hic bi boşluk yok  :tamamdir

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Ekim 2008, 01:31:02 »
benimde ön tarafta radyatörün altındaki takoz kopmuştu ve motor küt küt vuruyordu hava filtresinin kapağı silecek motorunun oraya vura vura boyasını silmişti  :(

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Ekim 2008, 16:38:00 »
arkadaşlarım benim bahsettiğim titreme olayı rölantide iken bide araç hareket halinde iken frene basınca yapıyor.trigerden taraftaki kulak şasedeki demire dayalı yalnız orjinali olursa randıman alabileceğimi söylediler çıkmasına bile razıyım ben...

Çevrimdışı MK2 GTİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Ekim 2008, 11:43:34 »
bostancı ucel olcay bey getırtebılır
1982 MK1 EG GTİ
1986 MK2 EV GTİ
1983 MK1 DX GTİ 1994 MK3 ABF GTİ MY LİFE GOLF GTİ

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Ekim 2008, 11:52:13 »
Olcay 6 aya getirirse öp başına koy :D

Çevrimdışı DAZEONE

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Ekim 2008, 23:51:32 »
arkadaşlarım benim bahsettiğim titreme olayı rölantide iken bide araç hareket halinde iken frene basınca yapıyor.trigerden taraftaki kulak şasedeki demire dayalı yalnız orjinali olursa randıman alabileceğimi söylediler çıkmasına bile razıyım ben...
benim arbanın motor takazonu motor yeni yapıldığı zaman değiştirmiştim oto mekanikten yenisini aldım ama orjinal diildi takoz bu yuzden rolantide araba zangır zangır titriodu.bi usta takoza çizikler attırırsak geçer dedi titreme öyle yaptırdım bnde ve şuan orjinali gbi ne bi titrme var nede herhangi bi şey.

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2008, 20:18:00 »
sayın arkadaşım şu anlattığın olayı biraz açarmısın ben bu hafta içerisinde değiştirtcem motor takozlarını ama orjinal bulamadım yeni taktırcam ama orjinal değil.takoza uygulanan işlemi biraz daha açarak anlatırmısın rica etsem