Gönderen Konu: mk1 yakıtım çok  (Okunma sayısı 6524 defa)

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
mk1 yakıtım çok
« : 21 Ocak 2010, 12:18:00 »
arkadaşlar 20 gün önce depoyu fulledim depom boştu 120 tl ya doldu.Kilometreyi tuttum tam 406 km yol yapabildim.Hepsi şehir içinde ve istanbul trafiğinde.Bu hesaba göre aracım şehir içinde yaklaşık 30kuruş yakıyor.aynı araç şehir dışında 20 kuruş civarında yakıyor.Bu hesaba göre benzinin 3,5 tl olduğunu varsayarsak şehir içinde 8-9 litre,şehir dışında 6 litre yaktığı ortaya çıkıyor.Benim arabada bi anormallik var mı?1,1 motor için bu değerler yüksek değil mi?

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: mk1 yakıtım çok
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2010, 12:32:26 »
sıkıştırıyor musun peki arabayı belki karb. sıkıntın vardır ? küçük hacimli motor oldugu az yakması mantıgını getirmiyor biliyorsun ist trafik çok bayır çok benzin fiyatı çok her şey çok  :(

nasıl olacak bu işler bilmiyorum hayat zorlasıyor iyice
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2010, 12:44:45 »
Aracı hiç sıkıştırmıyorum.Motorda yeni toplandığı için alışana kadar siboblar kayıtlar biraz fazla yakabilir diye düşünüyorum.Karbüratörüm komple söküldü temizlendi ve ayarları yapıldı.Ustadan ustayada çok farkediyor.Bu soğuk havalarda bile tek marşta sabahları çalışıyor araç.Karbüratörün memeleri büyük olabilirmi bilmiyorum ama.Bu akşam bir daha götüreceğim karbüratörcüye bakalım ne diyecek.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2010, 15:35:29 »
Senin aracının şuan yakıt değerleri çok normal...

1= Havalar çok soğuk motorun..
2= Motorun yeni yapılmış olması ve bu nedenle rodaj sonrası güzel bir ayara girmesi lazım..
3= Şehir içinde 8-9lt anormal bi rakam değil benzinde vites tokatlamayı 2000d de yaparsan dahada azalıcaktır..
4= Şehir dışındada 5 ileri şanzımanın olsa 5lt ye kadar düşersin..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2010, 16:05:47 »
Senin aracının şuan yakıt değerleri çok normal...

1= Havalar çok soğuk motorun..
2= Motorun yeni yapılmış olması ve bu nedenle rodaj sonrası güzel bir ayara girmesi lazım..
3= Şehir içinde 8-9lt anormal bi rakam değil benzinde vites tokatlamayı 2000d de yaparsan dahada azalıcaktır..
4= Şehir dışındada 5 ileri şanzımanın olsa 5lt ye kadar düşersin..
teşekkür ederim.sanırım rodajı tamamladıktan sonra biraz daha düşecektir.Birde ben düşük devirde kullanıyorum aracı devir saatim yok motor sesi yükseldiği anda bir üst vitese geçiyorum.Mk1 lerde vosvoslar gibi yüksek devirde kullanmayı gerektirmiyor değilmi?

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2010, 16:52:48 »
sıkıştırıyor musun peki arabayı belki karb. sıkıntın vardır ? küçük hacimli motor oldugu az yakması mantıgını getirmiyor biliyorsun ist trafik çok bayır çok benzin fiyatı çok her şey çok  :(

nasıl olacak bu işler bilmiyorum hayat zorlasıyor iyice
Haklısın 3-4 yıl evvel korkmadan 230,6 mercedesle benzinde geziyordum.1,1 motor çok mu yakıyor şimdi diyorum:)eskiden benzin istasyonuna girdimi fulle diyorduk gerile gerile.Şimdi pompacıya abi 20 tl lık doldursana diyoruz:(

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #6 : 21 Ocak 2010, 18:00:34 »
Araçlarımızın 100km de yaktığı litre normal hatta az bile ama litre fiyatları çok yüksek..  15 yıl önce Opel kadett im vardı 1100cc general motor. 50bin TL benzin koyar Biga dan bandırmaya gider 1 gün gezer geri döner bigadada 3 gün daha benzin koymazdım tahmini 350km yol yapardım..  50bin tl lik benzin çeyrek depo falandı... Ve 50bin tl lik para az bi rakmdı ozaman gülüyolardı bana benzinlikte...

Şuan mk1 GTI 1600cc de benim aracım uzun yolda 100km de 7-7,5 lt tüketiyor.. Yakıt 3.65tl * 7,5 = 28 TL deyiver rakamlar ortada çok fena... Hergün ortlama 20km yol yapan birisi için ayda çok büyük rakam ortaya çıkıyor.. Ama aracın yakmasından değil yakıt fiyatlarından dolayı...
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2010, 18:02:43 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Ocak 2010, 11:39:28 »
:) dun basımıza bu geldi amurat abi :) mami 30 tl lik benzin aldı :) beykoza gıtık geldık sefaköyde benzın bıtttı :D bıdaha aldı bn 40 tl lık mazot attım bayramdan berı biniyorum hala çeyrek deponun az altında mazot var ama gti ın keyfine diyecek yoktu bunu kabul edıyorum yara yara gittik yolu...  ama benzinli araabnın tadı başkaymış :)
Haklısın 3-4 yıl evvel korkmadan 230,6 mercedesle benzinde geziyordum.1,1 motor çok mu yakıyor şimdi diyorum:)eskiden benzin istasyonuna girdimi fulle diyorduk gerile gerile.Şimdi pompacıya abi 20 tl lık doldursana diyoruz:(
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2010, 11:40:21 Gönderen: arda_86xxx »

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Ocak 2010, 12:21:20 »
:) dun basımıza bu geldi amurat abi :) mami 30 tl lik benzin aldı :) beykoza gıtık geldık sefaköyde benzın bıtttı :D bıdaha aldı bn 40 tl lık mazot attım bayramdan berı biniyorum hala çeyrek deponun az altında mazot var ama gti ın keyfine diyecek yoktu bunu kabul edıyorum yara yara gittik yolu...  ama benzinli araabnın tadı başkaymış :)

beykoza kadar gelin haberimiz olmasın 40 sınav cezası hepinize

cephe vaziyeti al kalk cephe vaziyeti al kalk :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Ocak 2010, 12:21:43 »
:) dun basımıza bu geldi amurat abi :) mami 30 tl lik benzin aldı :) beykoza gıtık geldık sefaköyde benzın bıtttı :D bıdaha aldı bn 40 tl lık mazot attım bayramdan berı biniyorum hala çeyrek deponun az altında mazot var ama gti ın keyfine diyecek yoktu bunu kabul edıyorum yara yara gittik yolu...  ama benzinli araabnın tadı başkaymış :)
Ya ne demezsin doyum olmuyor tadına:)içi seni yakar dışı benim cebimi  ;D ;D ;D
Mami bu ara çok sık gider oldu beykoza bi iş var ama dur bakalım çıkar yakında kokusu.Manita işlerimi desem var bişeyler heheheheh
gtı da pisletecek bari transporterla git öle bişe varsa ;D ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2010, 12:27:26 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »

Çevrimdışı mami6848

• Sen Yetkili bi Abiye benziyosun :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Ocak 2010, 14:21:24 »
Murat abi :d allah iilini versin ne manitası yaa hiç işim olurmu  >:D ama beykoza gitme sebebim benim aşkım GTI beykoz trafigine bağlı olması ruhsatımı aldım sadece ama Emrah yolda biraz tırsssssss oldu tabi nede olsa ciziyodum  :saygılar dua etsin lastiklerim bitik  ;D Bu arada mrat abi transporter degil CARAVELLE tamam mı duymasın üzülüyor sonra :D :D :D

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Ocak 2010, 14:38:52 »
dostum valla bilmıyorduk orda olduğunu bıdahakıne gelısımızde senleyız passatının yanına koycaz makıneyı :)
beykoza kadar gelin haberimiz olmasın 40 sınav cezası hepinize

cephe vaziyeti al kalk cephe vaziyeti al kalk :)

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Ocak 2010, 14:39:50 »
bişey olmaz :) yaksın helal olsun gti lara :)
Ya ne demezsin doyum olmuyor tadına:)içi seni yakar dışı benim cebimi  ;D ;D ;D
Mami bu ara çok sık gider oldu beykoza bi iş var ama dur bakalım çıkar yakında kokusu.Manita işlerimi desem var bişeyler heheheheh
gtı da pisletecek bari transporterla git öle bişe varsa ;D ;D ;D ;D

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Ocak 2010, 20:44:30 »
Cuma izmite gidip geldim ön takımı toparladık.40 tl yaktı gidiş dönüş 220 km.şehir dışı otabanda bastımda.giderken 80-90 dönerken ön takımda oldu ya allah ne verdiyse:)Bu araba istanbulu sevmiyo galiba ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2010, 20:46:28 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »