Gönderen Konu: Mk1 Rabbit 1984  (Okunma sayısı 93332 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mk1 Rabbit 1984
« Yanıtla #56 : 05 Aralık 2012, 02:14:10 »
Hİç bir sorun yaşamazsın arkadaşım 16 plakayla Kütahya da rahat rahat geziyor ne muayenede nede trafikte sıkıntı oluyor boşuna fazladan para verme bırak böyle kalsın bence  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı mk1afu56

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 05 Aralık 2012, 02:19:58 »
yaklasık bır yıldır ankara plakayla gezıyorum hıc sıkıntı olmadı bu arada kaza da atlattım.. bos yere para vermeye degmez
bir yıldır bende gezıyorum cevırmelerde bası cekıyorum tabı bos gecdıgım nadırdır:) ıst dısı olunca hemen durduruyolar ,ama sıcıl ve arabanın evrakları eksıksız ıse sorun olmuyor.
satıs olurken plakayı degıstırcem deyıpte sonrada eskı plakayı kullanma hakkın varmı onu ogrenmek lazım...

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 05 Aralık 2012, 02:20:34 »
mk1 lerınızın sıgortası kac tl tutuyo sızlerın ... sıgortacıyla konustugumda senın ustune olursa cok tutuar dedı babanın ustune al arabayı dedı hatta ızmır dısında bı sehırden plaka al dedı cok cok ucuz bı rakam odersın dedı...
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı mk1afu56

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 05 Aralık 2012, 02:30:43 »
bnm ustume ıkı tane var bırı mk1 bırı mk2 ıkısınede 280 tl cıvarı odedım bırı ankara bırı antalya plakalı ıst da kullanıyorum ıkısınıde:)

Çevrimdışı yılmazdmrz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 05 Aralık 2012, 02:58:41 »
Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar  :)

Sayenizde şuan içim rahat gelelim satışta plaka değişikliği yapılacak dedik ama yapmıcaz bu nasıl olucak tecrübesi olanlar varsa paylaşırsa sevinirim.

Muamelecinin söylediği şu plakayı değiştiricez diye satış yapıldığıdan 1 ay süremiz var plakayı değiştirmek için yani bu ayın 23 üne kadar vakit var. Bu süre doldukdan sonra gidip ruhsat işlemlerini aynı plaka üzerinden yapabiliriz dedi.

Yapabiliriz deyince ben de hiç sorgulamadım. Benim bildiğim kadarıyla 1 ay sonra be plakayı değiştirmediğim için araç tekrar eski sahibinin üzerine geçecek bu durumda ben nasıl araç benim diye ruhsat çıkaracağım? Bu konuda bilgisi tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 05 Aralık 2012, 03:22:28 »
takıpcıden zıyade once bı notere gıt durumunu anlat onlardanda bı bılgı al ordanda trafık subesıne gıt anlat durumunu onlarda senı yonlendırırler.. hergun bısıler degıstıgı ıcın bızım ulkemızde takıpcıler bıle bılmıyo olabılırler bazı seyleri...

Çevrimdışı yılmazdmrz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 05 Aralık 2012, 04:13:54 »
takıpcıden zıyade once bı notere gıt durumunu anlat onlardanda bı bılgı al ordanda trafık subesıne gıt anlat durumunu onlarda senı yonlendırırler.. hergun bısıler degıstıgı ıcın bızım ulkemızde takıpcıler bıle bılmıyo olabılırler bazı seyleri...

Haklısınız notere ve trafik şubeye bir sormak lazım biraz araştırma yaptım internetten 1 ay süre içersinde plakayı değiştirmez isem 61 olan plakam benim adıma tescillenebiliyormuş

Çevrimdışı mustafayns

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 05 Aralık 2012, 06:40:04 »

Öncelikkle aracınız hayırlı olsun daha önce böyle bir durum biz de oldu araç plakasını degiştirmek için noterde ödenen fazla ücret eger araç noter satışı yapıldıgı günden 1 ay sonraya kadar trafikten üzerinize almazsanız  araç eski plakasıyla satışı yapılan kişi üzerine (Yani sizin üzerinize) kalıyor ve noterde ödemiş oldugunuz fazla ücret yanıyor tescili sizin adınıza yapılyor...
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2012, 06:40:28 Gönderen: mustafayns »

Çevrimdışı emresener

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 05 Aralık 2012, 17:16:16 »
ruhsatta evinize direk geliyor hiç muameleci falan uğraşmanıza gerek yko :D
Yurtdışında yapılınca ŞAKŞAK ŞAK .........
Yurtiçinde Yapınca olmamış :)

Çevrimdışı yılmazdmrz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 05 Aralık 2012, 22:54:10 »

Öncelikkle aracınız hayırlı olsun daha önce böyle bir durum biz de oldu araç plakasını degiştirmek için noterde ödenen fazla ücret eger araç noter satışı yapıldıgı günden 1 ay sonraya kadar trafikten üzerinize almazsanız  araç eski plakasıyla satışı yapılan kişi üzerine (Yani sizin üzerinize) kalıyor ve noterde ödemiş oldugunuz fazla ücret yanıyor tescili sizin adınıza yapılyor...
Evet benim araştırmalarıma görede sizin dediğiniz gibi oluyormuş. Fazla verdiğim noter ücreti yanacak 1 ay plaka değişikliği süresinin bitmesini beklicem süre dolduktan sonra ruhsatın eve gelmesini beklemicem trafik şubeye gidip 61 plakamla ruhsatımı çıkarıcam sigortamıda bugün 310 liraya yaptım gitti  :D Yardımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar

Çevrimdışı ykaran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 05 Aralık 2012, 23:15:16 »
ruhsat çıktıktan sonra tekrardan ruhsat çıkarmana gerek kalmıyor. satış yapıldığında noterden size bir evrak veriyorlar geçici ruhsat diye. onun altında ruhsatınızı hangi trafik şubesinden alabileceğiniz yazılı. eğer almazsanız adresinize kargolanacağı da yazılı..
BeN GiDeRiM aDıM KaLıR DoSTLaR BeNi HaTıRLaSıN...
http://img2.imageshack.us/img2/4124/dsc028421custom2.jpg

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 05 Aralık 2012, 23:19:03 »
ruhsat çıktıktan sonra tekrardan ruhsat çıkarmana gerek kalmıyor. satış yapıldığında noterden size bir evrak veriyorlar geçici ruhsat diye. onun altında ruhsatınızı hangi trafik şubesinden alabileceğiniz yazılı. eğer almazsanız adresinize kargolanacağı da yazılı..

+1

Çevrimdışı yılmazdmrz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 05 Aralık 2012, 23:29:39 »
Evet ruhsatımı çıkartıcam dan kastım buydu.Yalnız adresime kargolanacağı yazmıyor geçici ruhsatın altında yazanı aynen yazıyorum.

No:Araç plakasının değiştirilmnesi talep edildiğinden 30 gün içinde Kartal ilçe emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği'ne müracaat etmeniz gerekmektedir.30 gün içerisinde müracaat edilmemesi halinde plaka değişikliği yapılamayacaktır.

Çevrimdışı yılmazdmrz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 08 Aralık 2012, 20:03:58 »
Bugün havanın güzel olmasıyla birlikte rivrivin sol ön kapı döşemesini söktüm ve ufak bir sıkıntı olan camın sol kenarının yaklaşık yarım cm açık kalma sorununu belki çözerim dedim ama benim yapabilicem bişey olmadığını anlayıp hiç kurcalamadan direk geri taktım  :D

Bu yarım cm açıklık neden kaynaklanabilir arkadaşlar ? Cam tam kapalı iken sol köşesi yarım cm aşşağıya düşüyor koldan tam kapamaya zorladığımda kapanıyor fakat kolu bıraktığım zaman yine düşüyor.

İkinci sıkıntım geçtiğimiz hafta yağan yağmurda aracı hiç garajdan çıkarmadım.Bunuda fırsat bilerek her yağmur yağdığında içeride su alabilicek bütün heryeri kontrol ettim çok şükürki hiç bir yerden içeri su girişi yok.

Fakat bugün bagajı açtığımda resimde gösterdiğim noktalardan resmen içeride bayağı bir su birikmiş ve muslukdan akar gibi su boşaldı.Bu sorunu çözme şansım varmıdır nerden su girer buraya cam fitillerini kontrol ettim çok sıkı duruyorlar başka nereden girebilir bu su buraya?