Gönderen Konu: mk1 motorda sorun??  (Okunma sayısı 13938 defa)

Çevrimdışı cile_cash

• Profili Görüntüle
Ynt: mk1 motorda sorun??
« Yanıtla #14 : 20 Nisan 2008, 12:40:45 »
arabanın teknik özelliklerini pek bilmiyorum. ruhsatta modeli gtt olarak geçiyo, yine ruhsatta 1581 cc olarak geçiyo. napcam bilemiyorum sanırım bursada yaptırcam. bide masrafa girmişken 5 vites yaptırsammı diyorum.nası olur acaba?

Çevrimdışı cile_cash

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 20 Nisan 2008, 12:46:38 »
özelden msj yazamıyorum yaa.. aracım şuan sanayide usta benden haber bekliyo..ilk fırsatta motor kodunu öğrenip buraya yazarım

Çevrimdışı saydam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 20 Nisan 2008, 12:51:06 »
o paraya motorda alırsın şanzımanda. benim fikrimi sorucak olursan motoru yaptırmak en iyisi çünkü alıcağın motorunda ne kadar sağlıklı olduğunu bilemezsin! fiyatı çok abartmışlar parçaları sadece balıkesirde araştırma derim.  :) 5 vites 4 vitesten iyidir biraz önce benimde aklımdan geçmedi değil çok bağırıyor arabam birazda zorladığım için galiba  :)

Çevrimdışı cile_cash

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Nisan 2008, 12:58:07 »
benim arabada çok bağırıyo yaa korkuyom bişe olcak diye gaza basamıyom,ustaya beklemesini söyledim zaten.fiyat banada çok geldi o yüzden yatıyo araba 2 gündür. sorunla ilgili detaylı bilgi alınca paylaşırım

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #18 : 20 Nisan 2008, 13:04:16 »
benim arabada çok bağırıyo yaa korkuyom bişe olcak diye gaza basamıyom,ustaya beklemesini söyledim zaten.fiyat banada çok geldi o yüzden yatıyo araba 2 gündür. sorunla ilgili detaylı bilgi alınca paylaşırım

Sendeki arabaya daha yeni motor yapıldı diye biliyorum aldığın kişiye sor daha garantisi vardır onun... Kopmle grank yatak piston supap yapıldı diye söğlenmişti bana...

Ve aman gözünü sevim bandırma sanayisinde sakın yaptırma aracı... motor komple bandırma sanayisinde 350ytl ye yapılmıştı nasıl 1.5 fiyat veriyolarki... Aç bu bandırma sanayisi açççççççç....
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2008, 13:06:52 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı cile_cash

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 20 Nisan 2008, 13:28:14 »
yok yaa benimde burda yaptırmaya niyetim yok..ismi lazım değil ustam sağolsun bi açtığı yerden bidaha hayır gelmiyo >:(    eski sahibiyle irtibata geçip araştırma yapcam,tek başıma altından kalkamam gibi geliyo bana.  erdekte iki tanemi var yaa kırmızı golf?? bide warlock die biri var sanırım

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Nisan 2008, 13:48:18 »
bi msn verirmisin bana..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 20 Nisan 2008, 14:06:38 »
arabanın teknik özelliklerini pek bilmiyorum. ruhsatta modeli gtt olarak geçiyo, yine ruhsatta 1581 cc olarak geçiyo. napcam bilemiyorum sanırım bursada yaptırcam. bide masrafa girmişken 5 vites yaptırsammı diyorum.nası olur acaba?

Ruhasata bakıp aldanma sakın... Motor koduna bakılacak o bize ne olduğunu söyleyecek ne olduğunu... Ben en son gördüğümde kaputunu açtığımda karburatolü 1500cc mk1 motoru gibiydi ama dediğim gibi motor koduna bakılmadan olmaz...

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 21 Nisan 2008, 23:16:25 »
bende 1.6 digijet var hıc rektıfıye görmemıs almanyadan gelme al tak sekılde ılgılenırsen 600lira

Çevrimdışı cile_cash

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 27 Nisan 2008, 18:31:11 »
aracın krank kolu kırılmış,,motorun tüm parçalarının tek tek elden geçmesi gerekiyomuş. motor no: GG004372     1581cc..   mördakın bahsettiği motor benim araca olurmu acaba??

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 27 Nisan 2008, 21:57:06 »
bendekıde 1600 cc aynı motor beyınlı benımkı yanı elektronık yanı olur bı sorun cıkmaz

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 27 Nisan 2008, 22:58:05 »
aracın krank kolu kırılmış,,motorun tüm parçalarının tek tek elden geçmesi gerekiyomuş. motor no: GG004372     1581cc..   mördakın bahsettiği motor benim araca olurmu acaba??

Bi Saçmalık var bu işte nasıl GG kodlu, 1100cc GG kodu motor....  Ruhsattanmı baktın yoksa blok üzerindenmi...  Mördakın motor olur olmasınada sendeki durumu bilmemiz lazım... GG blok varsa araçta işin baya karışık...
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2008, 23:04:51 Gönderen: Mk1GTI »

Çevrimdışı cile_cash

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 04 Mayıs 2008, 15:22:07 »
bloğun üstünde gg vefa ee  gibi bi harfle başlayan bi kod numarası göremedim. ama büyük ihtimalle ruhsatta yazan gg kodu doğru ,benim araç 1.100 motormuş.  beyinli 1.6 motor iyi güzel ama ruhsatta sorun çıkmasın

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 04 Mayıs 2008, 18:37:52 »
Motoru aldığın kişi ve işlemleri yapan usta sana fatura kesecek.... Ruhsat değişimindede zaten nedenini belirteceksiniz.. Eski motor ölü diye...