Gönderen Konu: MK1 GTD eksoz dumanı  (Okunma sayısı 10275 defa)

Çevrimdışı MK1_pwer

• !!Batuhan_Koray!!
    • Profili Görüntüle
MK1 GTD eksoz dumanı
« : 04 Ekim 2008, 11:01:59 »
slm 7 ay önce aldığım 83 mk1 gtd arabamdan bu aralar eksozundan feci şekilde siyah duman atıyo neden olabilir acaba?(bu arada araba babamın üstüne ama mahalle arasında hep bende yanlış anlamayın)
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2008, 11:10:34 Gönderen: MK1_pwer »
!!!Küçük Ama Etkili!!!

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
Ynt: MK1 GTD eksoz dumanı
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2008, 19:38:43 »
hava filtren tıkalı olabilir.arabanda turbo varsa turbo arızalıdır veya turbo hava alıyordur.

Çevrimdışı MK1_pwer

• !!Batuhan_Koray!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2008, 21:19:30 »
hava filtren tıkalı olabilir.arabanda turbo varsa turbo arızalıdır veya turbo hava alıyordur.
araba turbolu ayrıca turbo çok ısınıyo hava filtreside çok olmadı değişeli
!!!Küçük Ama Etkili!!!

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2008, 22:05:03 »
Turbona bi baktır, bi de zamanla  manifoltun içi kurum bağlamıştır artık.Belki egsoz manifolt sistemini bi temizletmen gerekebilir.Ama araban GTD olduğu için turbona baktırsan iyi olur.Bi de mazota yağ koyuyosan o da etkileyebilir.Eurodiesel denedin mi?

Çevrimdışı musa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2008, 00:28:59 »
aynı problem bendede var yağ eksiltmesi ve duman atması neden kaynaklanır acaba?

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2008, 10:02:33 »
turbon çok ısınıyor ise o zaman pompan ya çok açık yada ayarsızdır yani yanma için gerekli olan yakıt fazla miktarda veriliyor.eksoz manikolduna bir baksana kızarıyormu ama bunu gece yaptığın yolculukta kontrol edebilitsin ancak ....

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Ekim 2008, 10:25:26 »
aynı problem bendede var yağ eksiltmesi ve duman atması neden kaynaklanır acaba?

yağ cubuğundan yağ atıyorsa sekmanlar gitmiştir  eğer atmıyorsa turbodandır bensaha sıfır turbo taktım o bile arızalı cıktı cok pis yağ yakıyor >:(

Çevrimdışı MK1_pwer

• !!Batuhan_Koray!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Ekim 2008, 17:11:16 »
Turbona bi baktır, bi de zamanla  manifoltun içi kurum bağlamıştır artık.Belki egsoz manifolt sistemini bi temizletmen gerekebilir.Ama araban GTD olduğu için turbona baktırsan iyi olur.Bi de mazota yağ koyuyosan o da etkileyebilir.Eurodiesel denedin mi?
hayır eurodiesel kullanmadım
!!!Küçük Ama Etkili!!!

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Ekim 2008, 17:05:19 »
 pompana iyi bi ayar cektir buyuk ıhtımal pompadır.

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Ekim 2008, 23:15:51 »
,
Dizel arabada yağ eksiltmesi normal.Sıfır dizeller bile eksiltiyor.Dumansa motorun yıpranmasıyla ilgili.Eski motorların çoğu duman atar.

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Ekim 2008, 23:16:34 »
hayır eurodiesel kullanmadım
Denemende fayda var.Ben normal mazotu bıraktım,euro kullanıyorum.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #11 : 08 Ekim 2008, 10:24:00 »
,
Dizel arabada yağ eksiltmesi normal.Sıfır dizeller bile eksiltiyor.Dumansa motorun yıpranmasıyla ilgili.Eski motorların çoğu duman atar.

Burda VW söz konusu eğer vw de fabrikasyon kusur varsa o fabrikayı kapatırlar direktman... Yeni dizellerde yağ yakma olayı ucuz otomotiv üreticilerinden kaynaklanır sanırım...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Ekim 2008, 17:10:16 »
Burda VW söz konusu eğer vw de fabrikasyon kusur varsa o fabrikayı kapatırlar direktman... Yeni dizellerde yağ yakma olayı ucuz otomotiv üreticilerinden kaynaklanır sanırım...
Konu VW olup olmaması  veya fabrikasyon hatası olup olmaması değil.Turbo beslemeli  dizeller yağ eksiltir belirli bir orana kadar...Valla turbo şarjlı olup da yağ eksiltmeyen dizel araba ben ne duydum ne gördüm...
Dersin ki oranı değişir,ona tamam...

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Ekim 2008, 20:22:33 »
kardeşim eğer turbon ısınıyorsa tamamen yakıt sistemin yani püskürtme sisteminde problem var.buda pompa ve enjektörlerini gösteriyor.ama sana tavsiyem pompana bir ayar ve tamirat yaptırcak isen enjektörlerinide söktür ve kontrol ettr pompada arıza diye enjektörleri ihmal etme.saygılar kardeşim...