Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Mk1 dizel v kayışı ölçüleri nedir?  (Okunma sayısı 7009 defa)

Mk1 dizel v kayışı ölçüleri nedir?
« : 30 Aralık 2012, 17:43:55 »
Arkadaşlar selam. V kayışında ötme sorunu yaşıyorum. Bu konu öncesinde mutlaka irdelenmiştir ama ben de ayrıntılı sorunumdan bahsetmek istedim. Kadıköy parçacıdan uygun kayışı istediğimde 10*875 contitech v kayışı veriyor. Ama taktıktan sonra muhtelif zamanlarda ötme yapıyor. Şu an gergi en son ayarında, kayış çok sert, tamam ötmüyor ama -birebir alakalı mı bilmiyorum ama- araç içerisinde uğultu çok arttı. Ayrıca bu kadar sıkı olması devirdaimi bozar mı? Diğer taraftan neden uygun kayış için gerdirmenin sınırlarını zorlamak zorunda kalıyorum anlayamıyorum? Diğer taraftan ustam kayışın en dibe oturduğunu, bu kadar aşağıda olmaması gerektiğini söylüyor. E şimdi 10 kayıştan büyüğü 11,5 miş ki o da pek kullanılan bir ölçü değilmiş, o halde aklıma kasnakların aşınmış olabileceği geliyor.
Siz bu konularda ne düşünüyorsunuz? Sizin v kayışı ölçüsü nedir? Farklı mı bilmiyorum ama özellikle benim araç gibi dizel olanları merak ediyorum.
Merakla yorum ve cevaplarınızı bekliyorum.

Ynt: Mk1 dizel v kayışı ölçüleri nedir?
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2012, 18:03:08 »
gerginlik max 5 mm olacak fazlası devirdaim ve şarj dinamsonu bozar..ölçüsüde senin aldığın başka ölçüsü yok

« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2012, 18:08:17 »
gerginlik max 5 mm olacak fazlası devirdaim ve şarj dinamsonu bozar..ölçüsüde senin aldığın başka ölçüsü yok
Bu halde kasnakların aşınmış olma ihtimalinin ön plana çıktığını söyleyebiliriz değil mi?

« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2012, 18:11:11 »
kasnak aşınmasımı hiçç sanmıyorum sonuçta kayış bu demiri nasıl aşındırcak..kayış aşınır kasnak aşınmaz bence

« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2012, 19:00:16 »
kasnak aşınmasımı hiçç sanmıyorum sonuçta kayış bu demiri nasıl aşındırcak..kayış aşınır kasnak aşınmaz bence
E peki yepyeni kayışın takar takmaz ötmesinin tam olarak nedeni ne olabilir?

« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2012, 19:37:43 »
her zaman kayış ötmez alternatörede baktır boşa dönerdir ara sıra ondan olabilir yada gergi yerinde bir problem vardır ii bi ustaya göster

« Yanıtla #6 : 30 Aralık 2012, 21:45:46 »
her zaman kayış ötmez alternatörede baktır boşa dönerdir ara sıra ondan olabilir yada gergi yerinde bir problem vardır ii bi ustaya göster
İlgin için çok sağol. Dediklerini göz önünde bulunduracağım. İyi akşamlar.

Çevrimdışı Golf_ld

• Otomobil
    Golf mk2 1,3 C
  • only VW
« Yanıtla #7 : 31 Aralık 2012, 10:50:19 »
şarzın kasnağı aşına biliyo iç yüzeyin et kalınlığı biraz eksildiği zaman bu şekle geliyo birde 30 yşında araç kullanıyoruz bu sorunlar çok normal benimde başıma geldi iyi bilirim geçmiş olsun
1984 1,6 şahin ,1979 1300 mirafiori,1968 w115 220 mercedes,1989 2,0 taunus gls,1990 mazda 323hb,1979 w123 mercedes,1986 kartal ,1997 daewoo tico, 1980 mk1 1,6 diesel golf, 1992 mk3 1,9td,1981mk1 1,6ld

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 31 Aralık 2012, 17:26:52 »
Kasnakları tel fırça ile temizle sonra tinerle yıka istersen bide boya..Ses devam ederse altarnatör yada devirdaimden yapabilir. Benimkide ses yapmaya başladı ama kayış gibi gelsede altarnatörün göbeğinden yapıyor bendeki yakın zamanda bakıma alıcam onu.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #9 : 01 Ocak 2013, 17:51:28 »
şarzın kasnağı aşına biliyo iç yüzeyin et kalınlığı biraz eksildiği zaman bu şekle geliyo birde 30 yşında araç kullanıyoruz bu sorunlar çok normal benimde başıma geldi iyi bilirim geçmiş olsun
Kasnakları tel fırça ile temizle sonra tinerle yıka istersen bide boya..Ses devam ederse altarnatör yada devirdaimden yapabilir. Benimkide ses yapmaya başladı ama kayış gibi gelsede altarnatörün göbeğinden yapıyor bendeki yakın zamanda bakıma alıcam onu.

Her iki cevap ve öneri için de teşekkürler. Adım adım önerileri uygulamakta fayda var. Uyguladıktan sonraki gözlemlerimi sizlerle paylaşır,  bir sonraki adım için tekrar değerlendirme ve fikirlerinizi alırım.

« Yanıtla #10 : 08 Ocak 2013, 01:03:51 »
BANDO marka kayış kullanmaktayım. Kayış ötme problemim vardı, bando aldım sorun çözüldü. 8 TL verdim.

1.6 GLD mk1  :tamamdir

[Oo==ⓦ==oO]
Volkswagen GOLF MK1 GLD
Old is cool...

« Yanıtla #11 : 08 Ocak 2013, 16:06:29 »
BANDO marka kayış kullanmaktayım. Kayış ötme problemim vardı, bando aldım sorun çözüldü. 8 TL verdim.

1.6 GLD mk1  :tamamdir

Kerem selamlar. Bu bahsettiğin BANDO marka kayışı diğerlerinden ayıran özellik nedir? Kanallı mı düz mü? Et kalınlığı mı fazla  yoksa başka bir özelliği mi var. Bu hususları biraz aydınlatırsan derhal gidip bu kayıştan ben de alayım. Ayrıca ölçülerini de yazabilirsen sevinirim.

« Yanıtla #12 : 08 Ocak 2013, 21:30:31 »
Kerem selamlar. Bu bahsettiğin BANDO marka kayışı diğerlerinden ayıran özellik nedir? Kanallı mı düz mü? Et kalınlığı mı fazla  yoksa başka bir özelliği mi var. Bu hususları biraz aydınlatırsan derhal gidip bu kayıştan ben de alayım. Ayrıca ölçülerini de yazabilirsen sevinirim.

Yarın sanayide olacağım, kayış üzerindeki bilgileri ve fotoğraflarını eklerim teşekkürler.  :tamamdir
[Oo==ⓦ==oO]
Volkswagen GOLF MK1 GLD
Old is cool...

« Yanıtla #13 : 08 Ocak 2013, 21:37:20 »
Yarın sanayide olacağım, kayış üzerindeki bilgileri ve fotoğraflarını eklerim teşekkürler.  :tamamdir
Sana zahmet olacak ama hem bilgi hem foto gerçekten iyi olur. Şimdiden teşekkürler.