Gönderen Konu: Mk1 Dizel Motor Hakkında Soru?  (Okunma sayısı 6218 defa)

Çevrimdışı tatarlar

• Profili Görüntüle
Ynt: Mk1 Dizel Motor Hakkında Soru?
« Yanıtla #14 : 20 Ekim 2012, 03:55:48 »
Selam
İşeme sorunu enjektör sorunudur. Enjektörler i söküp pompacıya götür, kontrol ederler, eğer temizlik ve ayar yapılır.Eğer enjektör memesi aşırı aşınmış-bozulmuş ise pompacı zaten bunu sana söyler. Pompa da arıza veya pisik vs. varsa enjektör değişimi sonuç vermez . pompa ayrı enjektör ayrı bir olay. Eğer eurodizel kullanıyorsan normal dizel kullan öyle dene ve filtreleri temizle. her 2 filtreyi de

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
Ynt: Mk1 Dizel Motor Hakkında Soru?
« Yanıtla #15 : 20 Ekim 2012, 12:53:38 »
Selam
İşeme sorunu enjektör sorunudur. Enjektörler i söküp pompacıya götür, kontrol ederler, eğer temizlik ve ayar yapılır.Eğer enjektör memesi aşırı aşınmış-bozulmuş ise pompacı zaten bunu sana söyler. Pompa da arıza veya pisik vs. varsa enjektör değişimi sonuç vermez . pompa ayrı enjektör ayrı bir olay. Eğer eurodizel kullanıyorsan normal dizel kullan öyle dene ve filtreleri temizle. her 2 filtreyi de
Eyvallah teşekkürler. Bu arada ben de aynı sorunu yaşadığımı düşnüyordum ki arabamı ustama götürdüm. Bende 1 ve kısmen 2 oluyordu (3-4 temiz)  Ustam test sürüşü yaptı, bir sorun olmadığını, araca ani gaz kesmeleri ile küçük viteste (1-2 de) kompresyon yaptırılmasının yanlış bir kullanım tarzı olduğunu söyledi. Sözünü dinleyeceğim. Ama sizin de dediğiniz gibi şu enjektörleri de bir söküp baktırmayı düşünüyorum.