Gönderen Konu: mk1 Dizel hakkında soru?  (Okunma sayısı 4151 defa)

Çevrimdışı Sile-R

• ABF
    • Profili Görüntüle
mk1 Dizel hakkında soru?
« : 03 Ekim 2007, 20:48:24 »
İlerleyen dönemde mk1 dizel alamayı düşünüyorum. Hem halk otomobilinin dizel modellerinin ekonomik oluşu hemde duyduğum kadarı ile sorunsuz oluşu çekici geliyor. Ayrı yeten optik açıdan modifiye etmeyi de düşünüyorum.

Bu otomobiller ve motorları hakkında bilgisi olan arakadaşlardan varsa kronik sorusalları, dizel motor çeşitleri, alırken nelere dikkat edilmeli gibi sorulara cevap arıyorum.

Şimdiden konu hakkında yardımıc olan ve fikir veren herkese çok teşekkür ediyorum.
...

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
Ynt: mk1 Dizel hakkında soru?
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2007, 21:17:36 »
mk1 alırken dikkat edilmesi gerekenler diye bi başlık vardı belli süre önce ordan çok güzel bilgiler edinebilirsin...dizel konusunda benim tavsiyem turbo dizel bulup alman ndn diye soracak olursan dış görünüş için jant değiştirmek istediğinde daha büyük ebatlara fazla kaıplara uğramadan ulaşırsın ve aracını fazla zorlamamış yakıtın artışını belli oranda minimize etmiş olursun...kolay gelsin

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2007, 21:56:04 »
mk I biras eski mkII baksan daha ii olur bende mkII jetta kullanıyorum turbo dizel bi sorun yok şu anda ama ben bayaği masraf ettim...

Çevrimdışı Sile-R

• ABF
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2007, 21:59:51 »
aldığım fiyatta ekonomik olmalı, mk2 dizeller pahalı...

ne gibi masraflar ettin jettan için?
...

Çevrimdışı falçata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2007, 12:37:25 »
kardeş benim araba 79 gld dizel yani onların 1300 ve 1600cc leri var 1600ler rampada falan pek bayılmıyor ama 1300ler adamı çileden çıkarıyor ben kullandım dizel kullanırken devir çok önemli aksi takdirde motor iyide olsa çabuk hararetleniyor yerinde olsam 1600lük alırım

Çevrimdışı kursadgolf

• nesiller boyu golf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Ekim 2007, 00:40:06 »
İlerleyen dönemde mk1 dizel alamayı düşünüyorum. Hem halk otomobilinin dizel modellerinin ekonomik oluşu hemde duyduğum kadarı ile sorunsuz oluşu çekici geliyor. Ayrı yeten optik açıdan modifiye etmeyi de düşünüyorum.

Bu otomobiller ve motorları hakkında bilgisi olan arakadaşlardan varsa kronik sorusalları, dizel motor çeşitleri, alırken nelere dikkat edilmeli gibi sorulara cevap arıyorum.

Şimdiden konu hakkında yardımıc olan ve fikir veren herkese çok teşekkür ediyorum.

SANA BENİM dizel golfü satim  :tamamdir
[email protected]
GOLF
   LİFE

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Ekim 2007, 12:07:35 »
aldığım fiyatta ekonomik olmalı, mk2 dizeller pahalı...

ne gibi masraflar ettin jettan için?

öncelikle alacağin bütün dizel araçlarda motor enjektör pompa soruınu kesin olacaktır benim aracımda turbo olduğ için komple her şeyi sıfırdan yaptım hiç bi eksiği kalmadı yaz olarakta bayaği eski olduğu için genelde kaportalarında şase içlerinde sorun olur warlock arkadaşimiz baştan aşşaği yeniledi mk I i onun konusuna bakıp karşilasabileceğin sorunları görebilirsin...mkII al dedim çünkü model olarakta yüksek mod bakımından daha avantajlı...