Gönderen Konu: mk1 alt gergi  (Okunma sayısı 7843 defa)

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
mk1 alt gergi
« : 22 Nisan 2012, 14:31:27 »
kendim ölçü alıp bi demirciye gittim tam istediğim ölçüde usta yaptı sağolsun fakat daha önce böyle bişey yaptırmadığım için doğrumu değilmi olmuşmu olmamışmı bilmiyorum. umarım doğrudur değilse nasıl olacağı hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. bu arada bi tabladan diğerine ölçü 68.5 cm çıktı şaselerin orjinal ölçüsü kaç olması gerekiyor?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: mk1 alt gergi
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2012, 16:19:11 »
Güzel olmuş. Hazır satılanlar da aynı işlemi yapıyor tabi biraz görsellik olsun deniyor..  Traves ara ölçüsü orj. 68,3 cm bu tam vida deliklerinin ortasından alınan ölçü.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı mekanikci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2012, 17:55:49 »
arma şekil durmuş :)

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Nisan 2012, 18:20:47 »
  Traves ara ölçüsü orj. 68,3 cm bu tam vida deliklerinin ortasından alınan ölçü.

bende tam ordan ölçtüm abi demekki 2 mm kayıklık var oda bişey yapmaz sanırım :)

yıllardır vw den başka araca binmedim ilk tosbağamın içinden çıkmıştı :sevgi: bende yuvasına çaktım :D

görselliik için boru ayar civatası vs kullanıp boyayıp takacaktım ama uğraşmaya üşendim  :-[

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2012, 23:14:27 »
etkisi nasıl  :)
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2012, 11:38:28 »
Fazla zamanım olmadığı için sadece 1 2 sokak dolaştım.arabaya yeni ön takım yapılmış gibi daha kararlı oldu dönemeçlerde daha stabil viraja girmedim hiç sanırım virajdada yol tutuşu daha güzel olur. Maliyetini yazmayı unutmuşum sadece 10 tl demir ve usta parası 5tlde yakıt :) 

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #6 : 25 Nisan 2012, 21:42:41 »
Fazla zamanım olmadığı için sadece 1 2 sokak dolaştım.arabaya yeni ön takım yapılmış gibi daha kararlı oldu dönemeçlerde daha stabil viraja girmedim hiç sanırım virajdada yol tutuşu daha güzel olur. Maliyetini yazmayı unutmuşum sadece 10 tl demir ve usta parası 5tlde yakıt :)  
o çok pahalıymış :D çok pratik ve uygun bir çözüm... gayet de güzel. ellerine sağlık. en azından aynı işi gören şeye 100-150 lira vermedin :tamamdir :sevgi:

modifiyede birçok ürünün satıldığı fiyatı anlamıyorum. örneğin araca bir hava filtre kiti alacan. arkadaş sadece adam krom boruyu bükmüş ucuna da takmış filtreyi ne efendim bu kit oldu.
-tamam abi fiyat ne?
-300 lira!
-hoşt abi ya 50-60 liraya filtre satıyolar senin bu krom boru altınmı ?
hani kit olayı da serbest piyasa gibi aynı kite 300 isteyen de var abartıp 900 isteyen de var.
-e abi aynısını 300 e veriyolar senin niye 900?
-o kesin çin malıdır :D
-senin ki nere
-saf saf bakar ve derki benimki kesinlikle çin değil Made in PRC
-abi made in PRC nin ne olduğunu bilmiyonmu?
-Uzak doğudan geliyor bunlar kaliteli mal.
-Alla halla ben de PRC nin açılımının Çin Halk Cumhuriyeti olduğunu biliyorum ? hangimiz yanlış biliyor?
adam dumur. bu gerçek başıma gelen bir diyalok anlatasım geldi :)
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2012, 21:43:35 Gönderen: braveheart53 »

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2012, 13:02:57 »
Bizim insanımız biraz hazıra alışmış esnafta bunu iyi bildiği için faydalanıyor bu gittiğim yerden önce bi kaynakciya gittim tarif ettim 50liraya olur dedi sonra bi ince boru buldum ölçtüm bu ustaya gittim elinde hertürlü makina ve imkan vardı sağolsun 10 dakkada halletti 20 tl dedi 10 tlye kabul etti gerçi işçiliği ve ilgisi için 50 tl istese hakeder keşke bütün esnaf böyle olsa o zaman her işi hakkıyla yaptırabiliriz

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2012, 15:02:06 »
 Bu işlem için zaten motor ustası yada kaportacıya gitmek yanlış olur. Lama yı en kolay ve ucuza bulacağınız yer demir doğrama atolyeleri.. 65CM lik Lama 5 TL bile tutmaz. 2 tanede delik deliniyor matkapla. Şanzıman boşluğu için ister LAMA ya çekiçle eğim verin isterseniz Taşalama yaparak ayarlayın en fazla 20 TL tutar gerisi aracın altına girerek 2 vidayı söküp takma işi..  :tamamdir
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2012, 20:15:52 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2012, 17:28:58 »
Ersan abi zaten senin tavsiyenle çıktım yola sağolasın.. 73 cm uzunluğunda olursa eğimi ile birlikte tam denk geliyor şanzıman eğiminide ısıtıp presle verdiler aslında biraz özenerek görsellik açısından uğraşılabilir

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Mayıs 2012, 02:30:00 »
bu gergi işi beklediğimden daha fazla işe yaradı  :) konforu yol tutuşunu fren dengesine viraja direksiyonun sertliğini hepsine  etkisi varmış  eski aracım 80 öncesiydi ve traves aynı şekilde ince bi demirle desteklenmişti  o arabadaki yol tutuşu ve güveni bunda bulamıyodum. şimdi kendine geldiğini daha çok hissettim gerçi sonuçta 30 yaşında araba fazla güvenmemek lazım.  ama kullanımı pratikliği tipi performansı teknolojisii açısından kendisinden 20 yaş genç olan araçlara taş çıkarır :D keşke arabayı aldığımda ilk iş bunu yapsaydım.  uzunca bi sürede olsa bu ihtiyar gençlik günlerine dönecek  :sevgi: bu arada ben yaşlanmış olacam ama sağlık olsun  :)

bu arada elim boş durmadı biraz zımparayla macunlu yerlerle oynadım sprey boyayla kapatmaya çalıştım fevkalade kötü oldu  ;D

Kingpin nickli onuralp arkadaşımızdanda kaş aldım boyayacaktım dayanamadım iki vidayla sabitledim hemen  :D ilerde boyarım belki  :p vw armasınıda bi boyayamadım elektrik bantı ile kararttım  ;D
bu yan marşpiyeller içinde reno12 (toros) larınki oluyo diye duymuştum doğrumudur yoksa derme çatmamı durur?

:sevgi:

böcük   :sevgi:

« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2012, 03:06:26 Gönderen: fatih_06 »

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Mayıs 2012, 02:53:39 »
Ön camdaki filmi sök at bence sileceklerdeki kırmızı bandıda sökersin alta bi tane GTI karlık plakayıda sökünce mükemmel durur  :sevgi:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Mayıs 2012, 13:33:56 »
Gtı karlık alacam yakında ama kasislerde orada bırakırım diye korkuyorum. Sileceklerin boyası kalkmıştı bende kırmızıyla üstünden geçtim silerim tekrar. O filmi bende sevmiyom ama niyeyse bi türlü sökmeye elim gitmedi iyi dedin onu bi hallediyim

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf Mk1
« Yanıtla #13 : 09 Mayıs 2012, 19:57:21 »
gecenlerde bende alt gergi yaptım ama benimkisi biraz farklı sen sabit yapmısın ben ayarlı ortadan boruyu kestim birisine düz birisine ters dis somun yaptım kaynattım bide civata güzel oldu yarın resim çeker koyarım bende fikir verir basklarına fiyat konusundada malzeme 0 tl işçilik paha biçilemez :)
Fuck You New Model Cars I'm riding Mk1