Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ön Lastikler Kafasına Göre Takılıyor  (Okunma sayısı 2943 defa)

Ön Lastikler Kafasına Göre Takılıyor
« : 23 Şubat 2014, 15:32:22 »
Dün sanayiye götürdüm beyaz incimi.Ön şasede çatlak vardı.Kaporta boya yaptırıcam komple diye bekletiyordum.Baktılar dedilerki o çatlaklar büyümüş lastikler ayrılmış birbirinden.Hassiktir dedim.Sorun sol önde.Şimdi baktım sol ön amortüsör hiç kımıldamıyor basık kalmış.Arabayı elimle kaldırdım kalktı.bastım indi.Sizce bu sorun sol ön süspansiyon ile ilgili olabilirmi?Acaba sanayideki elemanın acemiliğimidir?Başına gelen varsa bilgisini paylaşsın.Hafta içi kaportacıya gidicem yoksa.Sorunu bilelim opna göre bi çözüm önereyim ekstra bişey varsa.Bu arabanın hastalığı galiba bu.Sahibinden de bi ilan vardı biri alt şase için ektra gergi hazırlamış satıyordu.Neden olduğunu anladım şimdi.Şu iş bitsin alıcam onu daha bu sorunu yaşamamak için.

Ynt: Ön Lastikler Kafasına Göre Takılıyor
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2014, 02:45:40 »
sorun amortisorde olabilir patlamistir. mk1lerde traves yok o yuzden oluyor alt gergiyi takarsan iyi olur yol tutusu cok iyi derecede artar.

« Yanıtla #2 : 02 Mart 2014, 14:13:55 »
Geçen pazartesi günü sanayiye bıraktım arabayı.Marmaris de usta bulmak çok zor.olanda çok yoğun.Kaportacı ancak 10 mart da başlayabilecek elindeki işlerden dolayı.Sol salıncaktı galiba kopmuş.sağda yorulmuş.500 liracık masraf çıktı  :'( Napalım seviyorum arabamı yapılacak.bitince de o sahibinden de ki ilanı değerlendiricem.Bidaha başıma gelmesin bu durum.GolfMK1 imi seviyorum satmam tamir ederim kullanırım.Bu arabaya aşığım :) :sevgi:

« Yanıtla #3 : 19 Mart 2014, 09:53:24 »

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

« Yanıtla #4 : 27 Mart 2014, 10:10:11 »
Merhaba arkadaşlar.Arabam tamirden çıktı sonunda.Şase kaynatıldı.Gergi be motor bloğunu korumak için koruma demiri yapılı.Yalnız araba bir aydır çalışmadığı yerde arıza çıkarmıştı.Sanayide yine tanıdığım bi ustacığa götürdüm.Arabanın bobini roleleri distribütör kapağının içindeki elektronik aksam bujiler değişti.Araba artık çalışıyor.Fakat zor marş alıyor.Araç lpg li.Gelen ustacıklardan biri gaz ayarını bozmuştu.Defalarca söylememe rağmen adamlar onla ilgisi yok deyip sallıyorlar.Sonra da dediğim çıkıyor.Bende ondanmıymış noldu la diyip kudurtuyordum.Valla sanayideki bi çok ustacık tan daha iyi kafam çalışıyor onu anladım.Şimdi bu sorun gaz ayarındanmıdır yoksa başka bi sebebi olabilirmi.Motorun fotosunu çektim.Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim
O özellikle resmini çektiğim yer dolu olması lazımdı öyle hatırlıyorum.Bunla ilgisi olabilirmi acaba.Adamlara söylememe rağmen takmamışlar.Benzin deposundan gelen boru mu takılacaktı oraya

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi