Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: RabbitHan  (Okunma sayısı 1439910 defa)

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
RabbitHan
« : 19 Eylül 2007, 19:01:37 »
Arkadaşlar yeni almış olduğum mk1 için benden yardımlarınızı esirgemeyin. Bu gün kaportacıya verdim araba çırıl çıplak hale getirildi. Renk konusunda kararsızım. Orjinal rengini mi korusam (açık yeşil) yoksa siyah ve ya gri mi yapsam.? Nikelajlı ön ve arka tampona ihtiyacım var.Şimdilik maddiyattan dolayı bunlar daha sonra ise hella nın grimsi ön far ve arka stop yarı kırmızı yarı şeffaf olanlarından bir de nikelajlı aynalar ve tek farlı ön panjura ihtiyacım olacak. Bu forum da yeniyim yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden çok teşekkür ederim. Ercihan KIZILGÜN

http://golfmk1ciyiz.biz/restorasyon-projeleri/rabbithan/
http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5601547-Han-s-RabbitHan-Project
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2012, 01:31:38 Gönderen: Han »
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
Ynt: MK1 1980 GOLF GLS Yardım
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2007, 19:04:13 »
öncelikle hoş geldin ercihan, mk1 restorasyon konusunda, sana fayda sağlayabilecek tek yerli sitedesin. burada mk1 sahibi olup, aracını çok iyi tanıyan arkadaşlarımız sana yardımcı olacaktır.
Onarım Modu
bu linkte bir mk1 de neler yapılması gerektiğiyle ilgili herşey var sanırım. proje bitmek üzere. sana bol şans ve kolaylıklar diliyorum. aracın hakkındaki bilgileri ve resimlerinide bizimle paylaşırsan seviniriz. renk konusunda benim favorim kırmızı veya siyahdır. iyi forumlar
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2007, 19:06:23 Gönderen: mcsahan »

« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2007, 19:13:07 »
Hoşgeldin. Yine çok güzel bir mk1 sevgisi görüyorum :sevgi: Mete abi'nin de dediği gibi, renk konusunda kırmızı yada siyah ilk tercihlerin olsun ama sonuçta her renk yakışır, yeter ki yapılan işçilik sağlam olsun. bu konuda mk1 resimlerine bakarak belli bir fikir edinebilirsin.

« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2007, 19:16:05 »
Aramıza Hoşgeldin.

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2007, 19:51:25 »
aramıza hoşgeldin :tamamdir

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2007, 21:12:53 »

mk1 hastalığım bu fotoğrafları gördükten sonra iyice pekişti arkadaşlar.
sizcede güzeller ama değil mi?  :)

« Yanıtla #6 : 19 Eylül 2007, 21:14:03 »
Güzel olmaz olur mu caaaan  :sevgi:

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2007, 21:14:17 »
jantlar çok çirkin. mk1de ats cup olmalı derim

« Yanıtla #8 : 19 Eylül 2007, 21:49:44 »
hoşgeldin.tam yerine geldin.burda herkes senin gibi.yani biraz çatlak ve old school cu :tamamdir

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #9 : 19 Eylül 2007, 22:02:42 »
Ama sanırım almanyada filan 2. fotoğraftaki jantları kullanan geniş bir kesim var. Genelde karşıma bunlar çıkıyor. Bende şimdilik benimkinin orjinallerini kullanacağım.Daha sonra KT5 düşünüyorum..

Oldschool Forever!

Çevrimdışı warlock

Otomobil
    mk1 GL
« Yanıtla #10 : 19 Eylül 2007, 22:19:21 »
Hoşgeldin aramıza ve hayırlı uğurlu olsun mk1 in... İnşallah sende benim gibi amacına ulaşır ve arabanın tadını en iyi şekilde çıkarırsın.... Aracın hakkında foto ve tam bilgileride yazarsan yardımlaşacağımız konularda daha faideli oluruz.... :)

Renk konusuna gelince Spor görüntü istiyorsan en başta sağlam bir Kırmızı derim sonra Vernikli siyah ama bence sen iyice fotoğraflar arasında bir gezin ve hoşuna giden bir restorasyon çalışması üzerine yoğunlaş... Bende araba boyanmaya başlayana kadar karar verememitim renk konusunda ve istediğim kırmızı rengi bulamasaydım siyah olucaktı... ( Siyah yapıcaksanda mutlaka aracı rahat yıkayacağın biryerinin olması şart :) )

Avrupada Mk1 lerde 2 tip jant sistemi kullanıyorlar.   13" olucaksa ofset işini abartıp 8-9J genişlikte jant takıp buna 175/50 lastik takıp balık sırtı sistemi yapıyorlar ama tr yollarında bunu ben hiç önermiyorum zaten pres hava ile şişiriliyor lastik... 15-16 janttada 7-8J arası ofsetli sistem kullanıyorlar ama bu sistem içinde ya çamurluklarla çok oynaman lazım yada iyi bir süspansiyon sistemi takıp konforu unutucaksın....

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #11 : 19 Eylül 2007, 22:21:00 »
Oh oh MK1 toplama modası mı başladı ne. Keskin falan düşünüyorsan, KT1 bence en yakışanı. Diğerleri taksici işi oldu artık.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı warlock

Otomobil
    mk1 GL
« Yanıtla #12 : 19 Eylül 2007, 22:40:51 »
Evet KT1 klasik ler çok hoş duruyor ama onalarında 16" ten aşası yok ve 7,5j zannedersem koni helozon muhakkak ister ve çamurlukları açman yada modlaman gerekir... 

TR de toplanmayan MK1 kalmasın sloganı atalım ve emek harcanan araçları ticarete bulaştırmayalım...  Bugün allah razı olsun elektrikçiye giderken golf 1 leri seven birisi gördü yanıma geldi ( Şaibeli :) )... Bende çok seviyorum ve böyle toplanmış bir araç almak istiyorum dedi ve ŞOK SATARMISIN kelimesi suratıma bir TOKAT gibi vurdu :( ... Benim cevabımda sen satarmıydın oldu... Oda İyi para veren olursa neden olmasın dedi.. Peki nekadar bi rakamdan bahsediyorsun dedim adama.... Nebilim 8-10 bin YTL ye gider heralde dedi ve o anda gözlerimdeki şimşekleri hissetmiştir sanırım abi bana bul dedim full resto edilmiş bi araç o fiyatlara tıkır tıkır parasını sayar alırım dedim.... Sen bu sevdadan vazgeç al bitane tofaş bak yoluna dedim... :)

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #13 : 19 Eylül 2007, 22:45:14 »
Bu sözlerde amcama tabiri caizse kapak olmuştur. :) birde şey soracam arkadaşlar 2. fotodaki aracın jantlarının markasını bir türlü bulamadım nedir acaba?