Gönderen Konu: MK1 - 1.6 GTI TEKLEME SORUNU  (Okunma sayısı 40930 defa)

Çevrimdışı RedRunner

• Profili Görüntüle
Ynt: MK1 - 1.6 GTI TEKLEME SORUNU
« Yanıtla #14 : 10 Aralık 2012, 20:24:11 »
öncelikle kardes aracımızda sorun kesınlıkle yoktu kaldı ki varsa gebzeden ankaraya bitik motor sorunlu bi motor basıl götürdü sen satın almadan iki hafta önce piste cıktı bir gün önce bmw 3.20 çöktü. aracı kullandın begendın aldın zorla vermedık. tlf de küfürlü mesaj attın sesimi çıkartmadım ama kime nerde nasıl iftira attıgına dikkat et. ankardan isteye geldiğinde tekleme bizdede oldu bu rakım farklılıgında havadan farklı bi olay k-jet sistemin nasıl çalıştıgını ne oldugunu araştır bi tavsiye sana. biz götürdük bi rölanti ayarı yaptık sorun çözüldü. 3 gün önce ankaradan 1.8 gtı alan arkadaşla konustum onun araçta şimdi istanbulda tekliyor nasipse çarşamba rölanti ayarı yaptıracaz düzelecek.

sen düz gün efendi konuş ben sana komple motor vereyim sıkını degil. bugune kadar iç bi arkadaşı yolda bırakmadım bırakmamda 4 sene önce araç sattıgım adamla okey oynarım hala.

sana sabaha kadar burdan tek tek sıkıntılarını yazarım gıder ustanı döner bıcağı ile dograrsın...
HAYAT 3000DEV/DK 'DAN SONRA BAŞLAR

Çevrimdışı ismlakts

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 10 Aralık 2012, 23:00:16 »
kardeş ben abisiyim ismail ben sana küfür etmedim edersem de telefonda diil adamın yüzüne ederim
sana iftira atan yok üzerine alınma kol yatagı vs. degişen parçaları ben kendim gördüm her gün basındaydım
ben şu anda teklemeye çözüm arıyorum yanlış anlamada satarsan ilk haberim olsun diosun gel al motoru yaptırdık 7 ye senden aldık 6.5 a geri al demiş kardeşim 1.8 i almışşsınız bunu alsaydınız ya

buradada belirttim orada bir sorun yoktu boludan sonra tekleyerek geldik

sana sagdece sitem ederim yani hiç sorunsuz marsa bas istedigin yere git dedin motoruna garanti dedin neyse boşver daha fazla uzatmayalım

şu an çözüm bulamlıyım bagaja su dolmuş bagaj kapagıdan su akıyo içeri :D

Al basına belayı

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 11 Aralık 2012, 01:15:51 »
arkadasım ben arabayı zorla satmadım sana bu 1 sen geldin arac işte bu dedinin aldın bindin gazladın mı gazladın rolantiside yüksek değildi 2. si yangından mal kacırır gibi aldın gittin ki o aracı siteden bir cok arkadas kullandı aracın nasıl gittiğini gayet iyi biliyorlar kardeşinde terbiyel konuşmasını öğrensin dün gibi hatırlıyorum bu arac nasıl  gidiyor böyle ben böyle giden G.T.İ. görmedim dedin kaldiki ben senin yolda aracı nasıl götürdüğünü bilmiyorum iftira atarken de bunları düşün ayrıca erci yi arayıp konuştugunuzda erci'de o araçta sorun yoktu demiş size

kaporta konusunda geldin baktın karportasına bişey demedim ben kardeşin birilerine hakkını helal edip etmemeye kara verirken kendisi kim hakkını yediğini bi düşünsün burda sıkıntısız olan araç neden orda sıkıntı cıkardı ben ogunde dedim yapa bileceğim bişey olursa benim kaım her zaman acık ama saygı sevgi cercevesini acmadan

saygılarımla
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2012, 01:19:26 Gönderen: CoX_BoY »

Çevrimdışı gokhan54

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 11 Aralık 2012, 02:21:50 »
:) ortalığı kızıştırmayalımda ben 2500 e aldığım arabaya vizesini yaptırcam diye 2000 masrtaf ettim oda yetmedi bi 4000 daha harcadım hala ortada araba diyecek bi araba yok satın aldığım  çocuğa ağzımı açıp bişey demedim de ateş etmeninde bi anlamı yok yani. GTİ da ki sente ayarı değişik bişey bende motor yaptırdım. İlk başlarda çektim aynı sıkıntıyı sonra bi sente ayarı yaptılar şimdi çok iyi soğuk havalarda bilşe ilk çalışma sorunsuz karbüratörlü benim aracım solex var üstünde ısıtana kadar mecbur bi kaç kez stop ettiği günde oluyo. Ankara gibi bi yerdesin bu gibi sorunları orda çözemezsen sorun sende derim ben...
Zeytin  ( 1982 Golf 1.6 GTI: )

Çevrimdışı satarfaction

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 11 Aralık 2012, 02:36:01 »
:) ortalığı kızıştırmayalımda ben 2500 e aldığım arabaya vizesini yaptırcam diye 2000 masrtaf ettim oda yetmedi bi 4000 daha harcadım hala ortada araba diyecek bi araba yok satın aldığım  çocuğa ağzımı açıp bişey demedim de ateş etmeninde bi anlamı yok yani. GTİ da ki sente ayarı değişik bişey bende motor yaptırdım. İlk başlarda çektim aynı sıkıntıyı sonra bi sente ayarı yaptılar şimdi çok iyi soğuk havalarda bilşe ilk çalışma sorunsuz karbüratörlü benim aracım solex var üstünde ısıtana kadar mecbur bi kaç kez stop ettiği günde oluyo. Ankara gibi bi yerdesin bu gibi sorunları orda çözemezsen sorun sende derim ben...

gti daki sente ayarının farkı ne acaba ?

Çevrimdışı ismlakts

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 11 Aralık 2012, 11:15:27 »
Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz

1 ben buraya çözüm bulmak için yazdım
2 gebzede sorun olmadıgını da yazdım
3 araba kapıda gerçi yapıldı herseyi ama ufak tekleme var hala
4 ben ilk defa bu arabaya bindim böle araba alıyorum anlayan biride degilim 30 yasında araba elbet UFAK TEFEK sorunları olur dedim 7000 liraya bu kdr olur

yalan yanlış abartan birşey de yazmadım param çoktu

atom vw ( gerçekten mükemmel usta 3-4 tane mk1-2 var 4x4 ünden cabriosuna satılık )

işleri iyi degilmiş al  abi ben de para çok bu arabanın sekmanlar kol yatakları subaplar üst yatak bilmemne keceleri işte adını hatırlamadıgım bazı parçalar degiştir dedim

ha yine param çok oldugundan gebzede bi bastım 230 ankarada ayagımı gazdan çektim yaksın dedim ( 100 ü geçmedim)

her neyse artık valla sıkıldım ben buraya çözüm bulmak için yazdım

eger diosan ki 2500 le 3500 arasında şu yüzden tekleme yapar şunu şunu yaptırırsan çözersin eyvallah

kardeşimin yerine de ben özür dilerim alan aldı satan sattı uzatma artık. ben malımı niye kötüleyim yarın öbür gün satarken demezler mi

bunu bunu vardı yaramaz o diye olan bu isteyen gelip bakar 2000 bin harcanmış haline

tekrar söylüyorum ben buraya çözüm bulmak için yazdım senle tartışmak için degil bak yine diyom tamm ben özür dilerim kardeş

bak özür diledim uzatmanın manası yok tamm
Al basına belayı

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 11 Aralık 2012, 17:15:57 »
yok senlik i bi durum değil ama kardeşinin attığı msj cok canımı sıktı ben elimden gelidğince yardımcı olmaya calıştım 30 yasında araç dediğin gibi ama seninde ilk şüpe ile yaklaşman canımı sıkkı tekleme sorunu atmosfer farkından kaynaklı bidurum rolanti ile cozülmesi gerekiyormuş cunuku ben ankaradan gebzeye getirdiğimde de patlatma ve tekleme yapıyordu arac 60 kr yakıyordu 3.5 4 saat süren bi rolanti ayarından sonra anca yerine oturdu.
diğer bi konu HGS i üzerinize alamanız gerekiyormuş kardeşin PTT gidip kendisinin yapması gerekiyor bunu

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 11 Aralık 2012, 17:27:12 »
bu arada yukarda Allah var bana param yok diye dunyanın nazını yapmıştınız şimdi de param cok diyorsun kim kimi kandırmış acaba ?

bir daha da bu konuya birşey yazmıyacam merak etme

kardesım o kadar övuyorlardı bızde oyle bılıyorduk ınsaallah daha fazla bır sıkıntı cıkmaz  :saygılar
samet hocam sizin uslubunuzu da hiç hoş bulmadım biz sahtekar olduk !
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2012, 17:30:16 Gönderen: CoX_BoY »

Çevrimdışı ismlakts

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 11 Aralık 2012, 19:50:41 »
Kardes param cok derken tezat yaptim dikkatedersen

Rolanti ayarini ibreye gore mi yaptirdin sese gore mi
Birde gaz telinin ordan mi ayatlattin yoksa yakit distiribitorunden mi

50 krs yakmasi normal degilmi sence gti icin
Al basına belayı

Çevrimdışı RedRunner

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Aralık 2012, 22:02:28 »
Suan kis ayi ve benzin fiyatlarini dunursek 40-45 e gecmemrsi gerek suan yoldayiz eve gidince resimli anlatim gondeririz rolenti icin

1,8i kendime degil arkafasa aldik cabrio oldugu icin aldik.

Arac dugun masraflaricin satildi parada beyazvesyaya gitti yoksa alirdim araci  seni tenzi ederim ama kufurlu msj atan basit birine kendima laf soyletmem beni taniyan bilen okadar arkadas var birine yanlisim olmadi olmazda
HAYAT 3000DEV/DK 'DAN SONRA BAŞLAR

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 11 Aralık 2012, 22:26:10 »
abimin dediği gibi 40-45 kr cıvarı yakması lazım suadna havalar ve benzin fiyatlarından dolayı rolanti ayarı için resimde gösterdiğim yerden ve distiribitorunden yaptırman lazım ibreye göre yaptırdım aynı rolanti ayarını motor seside zaten doğru orantıda gösteriyor ibre ile benim benim usta yaptı ayarlı ama nasıl neye göre distiribitorunden ayarladı bilmiyorum benim bildiğim arabaya karsıdan bakınca distiribitoru sağ doğru aldı ondan sonrada rolantiyi ayarladı ama rolantiyi resimdeki yerden bi soğukken ayarlıyordu bide ısınınca ayarlıyordu

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 11 Aralık 2012, 22:44:47 »
Distribitörün ordan rölentiyi degil avans ayarını yapıyordur avans ayarı düzgün olmadan zaten rölenti ayarı tutmaz  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Bora 1.6 SR
« Yanıtla #26 : 12 Aralık 2012, 00:24:04 »
bu arada yukarda Allah var bana param yok diye dunyanın nazını yapmıştınız şimdi de param cok diyorsun kim kimi kandırmış acaba ?

bir daha da bu konuya birşey yazmıyacam merak etme
  samet hocam sizin uslubunuzu da hiç hoş bulmadım biz sahtekar olduk !
hacı bunun nesıne takıldın adam derdını yazmıs gecmıs olsun dedım
sen ıllede darılcaksan ......

yınede darrılma darılma :tamamdir

Çevrimdışı ismlakts

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 12 Aralık 2012, 01:23:16 »
ya şimdi devir saati gaza basınca 8-9 binlere çıkıo ibre 7 bine kdr normalde durması lazım usta da dio fazla gidio göstergeden saglıklı bir ayar yapamyız dio

acaba motor yeni alışması mı lazım biraz tam manasında bir ayar için

yakıt da 50 krş taş tam ölçemiom ama km gösterge saati çalışmıo onu tamir ettirebilirmiyiz yoksa degiştirmek mi lazım yakıtı ölçemiyorum

Al basına belayı