Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: MK 1 Kusurları  (Okunma sayısı 9895 defa)

MK 1 Kusurları
« : 19 Aralık 2009, 19:49:53 »
En yaygın kusurların Listeleme

*Pas
*düzensiz el freni
*Aşınmış tekerlek yatakları ve aks çizmeler
*simmerings son sürücüler şanzıman için sızıntı
*arızalı silindir kafası contası (1,1 litre motor)
*Karbüratör Sorunları
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
Ynt: MK 1 Kusurları
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2009, 20:25:49 »
şuan karbirator sorunları ile uğraşıyorum ben ya çıkma temiz sulu jikleli karbirator bulsam :D bzim burada bakım işçilk 60 + parça masrafı dediler pendik dörtyolda yusuf ustayı aradım bana 30 lira işçilik taş çatlasın dedi :(
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2009, 21:58:29 »
En yaygın kusurların Listeleme

*Pas
*düzensiz el freni
*Aşınmış tekerlek yatakları ve aks çizmeler
*simmerings son sürücüler şanzıman için sızıntı
*arızalı silindir kafası contası (1,1 litre motor)
*Karbüratör Sorunları

Hadi lem :D Nerden kopyaladın bunları sedat..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2009, 22:08:36 »
bunların hiçbirini ben yaşamadım. tamam karbüratör sorunu yaşıyorum ama, o da ustaların dengesizliğinden kaynaklanıyor.

« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2009, 23:13:52 »
vw sitesi  ;)
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #5 : 20 Aralık 2009, 00:01:12 »
k-jettronik sorunlarını da ekleyelim kronik gti sorunu  :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #6 : 20 Aralık 2009, 10:48:35 »
Benim en büyük sorunum paspas arkaya hiç bir paspas sığdıramıyorum ya illaki kesmek gerekiyo  :D Koltuğu geriye alınca paspas ikiye katlanıveriyo  :) Benmim bundan başka hiçbir şikayetim yok  :sevgi: Çünki geriye kalan herşey halledilebilir şeyler.
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı bulent

• 1994 SEAT TOLEDO 1.6 BENZİNLİ
« Yanıtla #7 : 20 Aralık 2009, 19:58:46 »
benim aracın karbüratör sorunu yoktu sağolsun usta bir bozdu şimdi otomatik sulu jikle iptal yayını bulamamış toplayamamış şimdi araçta jikle yok araç habire stop ediyor kelebekte dengesiz olduğundan hava benzin karışımı diye birşey düzgün çalışmıyor bulsam yenisini takıcam artık kimseyede ayarlatmayacam artık

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2009, 19:59:23 »
k-jettronik sorunlarını da ekleyelim kronik gti sorunu  :)

Yok aslında.. K-Jet in kronik sorunu usatası olmaması... Ama bu saatten sonra bana çalışmayan yada sorunlu çalışıan k-jet sistemini getirin onu kız gibi yaparım... Sistem çok basit ama usatası yok :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2009, 20:30:35 »
Yok aslında.. K-Jet in kronik sorunu usatası olmaması... Ama bu saatten sonra bana çalışmayan yada sorunlu çalışıan k-jet sistemini getirin onu kız gibi yaparım... Sistem çok basit ama usatası yok :D
Bencede herkes aynı şeyi söylüyor hatta bazılarıda k-jet farbrikadan çıkarken yanlış çıkmış diyor eğer öyle olsa yıllarca bu sistem sürdürülmez American Rabbitlerinde kullanılmazdı babama geçenlerde sordum bizim araba k-jetliyken nasıldı diye çok güzel dedi şimdiki arabalarda arabamı be dedi ee böyle böyle tamiri zormuş hemen arıza yapıyormuş dedim kim demişse halt etmiş onun gibi sistem yoktur kaç model olmasına rağmen Almanlar öyle bir sistem kurmuşlar vardır bi bildikleri evet ayarı zor ama çok güzel sistemdi ve ben kaç sene k-jet kullandım hiçde şikayet duymadım taki araba abimin eline düşünceye kadar !  ::)

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
« Yanıtla #10 : 23 Aralık 2009, 14:55:59 »
Arkadaşlar biliyorsunuz ben aranızda yeniyim ama benim aracın aldığımda karbüratör ayarı berbattı silindirlerin biride çalışmıyordu zeytinburnu sanayide erol usta var o haliyle söküp temizledi bir ayar çekti motor yapılınca dün bir daha gittim 10 dakikada yeniden ayarladı sabahları bu soğuk havada bile bir marşta alıyor artık.yakıtı henüz ölçmedim cumartesi akşamı 50 tl lık benzin aldım pazar boğaz turu yaptım,bayrampaşaya carrefuara gidip geldim,karagümrüğe kayınpedere gidip geldim,3 gündürde şehreminiden bakırköye işe gidip geliyorum sabah çeyrek depo vardı benzinim.Yakıtı makul geldi bana.Karbüratörleri herkes ayarlayamıyor,işin ehlini buldum sanırım.Daha önce 4 sene 115 kasa 230,6 mercedes kullanıyordum karbüratörü ne yaptıysam kime götürdüysem ayar tutturamadım.Lpg vardı Allahtanda idare ediyordum.Mercedesten sonra Golf ilk başta çok küçük gelmişti gözüme ama göründüğünden geniş araçlarmış.Alıştım.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2009, 15:06:23 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »

« Yanıtla #11 : 24 Aralık 2009, 22:22:11 »
Benim en büyük sorunum paspas arkaya hiç bir paspas sığdıramıyorum ya illaki kesmek gerekiyo  :D Koltuğu geriye alınca paspas ikiye katlanıveriyo  :) Benmim bundan başka hiçbir şikayetim yok  :sevgi: Çünki geriye kalan herşey halledilebilir şeyler.

:) herşeyi hallediyonda paspas kalıyorsa bırak oda eksik kalsın :D

« Yanıtla #12 : 24 Aralık 2009, 22:26:38 »
Arkadaşlar biliyorsunuz ben aranızda yeniyim ama benim aracın aldığımda karbüratör ayarı berbattı silindirlerin biride çalışmıyordu zeytinburnu sanayide erol usta var o haliyle söküp temizledi bir ayar çekti motor yapılınca dün bir daha gittim 10 dakikada yeniden ayarladı sabahları bu soğuk havada bile bir marşta alıyor artık.yakıtı henüz ölçmedim cumartesi akşamı 50 tl lık benzin aldım pazar boğaz turu yaptım,bayrampaşaya carrefuara gidip geldim,karagümrüğe kayınpedere gidip geldim,3 gündürde şehreminiden bakırköye işe gidip geliyorum sabah çeyrek depo vardı benzinim.Yakıtı makul geldi bana.Karbüratörleri herkes ayarlayamıyor,işin ehlini buldum sanırım.Daha önce 4 sene 115 kasa 230,6 mercedes kullanıyordum karbüratörü ne yaptıysam kime götürdüysem ayar tutturamadım.Lpg vardı Allahtanda idare ediyordum.Mercedesten sonra Golf ilk başta çok küçük gelmişti gözüme ama göründüğünden geniş araçlarmış.Alıştım.

115 lerin 230.6 lari cift karburatorludur..
ve lpg ile ayarlatabilmen imkansiz gibi :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #13 : 26 Aralık 2009, 18:51:25 »
:) herşeyi hallediyonda paspas kalıyorsa bırak oda eksik kalsın :D
Kaldı zaten  ;D