Gönderen Konu: Merhabalar...  (Okunma sayısı 2610 defa)

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
Merhabalar...
« : 11 Ocak 2012, 21:55:40 »
Arkadaşlar merhaba.İsmim Fatih.Öğrenciyim.18 yaşımda mk1 aldım...Daha sonra babamın işi gereği aracımı satmak zorunda kaldım.Mk1 kıymetini o zamandır bilirim.Benim için çok anısı vardır.Bunu da sadece sizlere söyleyeyim.Aracımı satmadan önce kaputundan öpüp 1 damla göz yaşı bırakmışlığım vardır...Aracımdan geriye bir kaç fotoğraf kalmıştı...Bir de rötüş yapmak için aldığım küçük kutu turuncu bir boya...Size arabamdan biraz bahsedeyim...Araç 3 kapılı LS automatic modeli idi.Hani şu turuncu gibi olan renk.(Bunu unutturmayın size sorum var.:) )Araç çok aham şaham orjinal değildi.Ama çoğu parçası üzerindeydi.Ben orjinalciyimdir.Tüp taktırmadım.Babamın işinde kullandık.Ama %75 ben kullandım aracı...3 vitesli ve çok tatlı bir araçtı...Araç motor contalarından çılgın gibi yağ kaçırıyordu...Ama o kadar alıştık ki birbirimize...80 liralık benzin.1 litre yağ alıyordum benzinliğe gidişimde...Benzini de hep aynı yerden aldığım için Mk1 imi görünce pompacı 1 litre yağı alır gelirdi.:)Şu anda aracı İzmire sattım...Orada bir abi tamamen restore edecekti aracı.İzmire gittiğimde bulacağım abiyi...Beni de aranıza kabul ederseniz sevinirim...Aracımın fotolarını bulur bulmaz siteye eklerim.
Sorumu da sorayım.Aracın rengini hepiniz biliyorsunuzdur sanırım.Turuncu gibi olan renk.İsterseniz foto eklerim.Ben bu aracın boya kodunu nereden bulurum?Yani hangi boyacıya gidersem gideyim kaliteli bir boyadan ve aynı rengi bulmak için ne yapmalıyım?İyi forumlar İyi akşamlar arkadaşlar..

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: Merhabalar...
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2012, 23:17:58 »
80 öncesi Mandarin orange  LA1A

80 sonrası Samtorange  LA2A
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2012, 23:19:58 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2012, 00:06:13 »
Çok teşekkür ederim ilginize.:)Dediğiniz kodlara henüz bakamadım.Bu arada glasurit diye bir boya markası var.Sanırım bütün golf mk1 serisi aynı marka boya ile boyanmış.Oradan da bulunabiliyor.Bu arada istediğim renk tam olarak bu...

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2012, 00:19:23 »
Arkadaşlar aracımın 2 adet fotosu kalmış elimde...Ötekileri henüz bulamadım.İnşallah yeni sahibi kızmaz.:)Buyurun artık benim olmayan ama kalbimdeki yeri başka olan aracım...
http://imageshack.us/photo/my-images/854/n70483280314860826398.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/560/n70483280314860805142.jpg/

« Son Düzenleme: 12 Ocak 2012, 00:26:40 Gönderen: zamazingo »