Gönderen Konu: Merhabalar Bir Mk1 daha üye oldu foruma :)  (Okunma sayısı 7434 defa)

Çevrimdışı Rapunzo

• Profili Görüntüle
Merhabalar Bir Mk1 daha üye oldu foruma :)
« : 08 Haziran 2009, 14:15:02 »
Üç hafta önce aldım zaten uzun zamandır bu modeli arıyordum.  Biraz temizlik yapıp resimlerini burada sizlerle paylaşmak istiyorum, bir çok ihtiyacım var ( el freni, kapı kolları. koltuklar. vs vs). sanırım doğru adrese geldim.  ::)
Bu arada her ne kadar eski de olsa hala çok asil bir araç.  :sevgi:

Abilerim öncelikle arabamın özllikleri hakkında bilgi alabilirmiyim
ruhsatta vw golf cl 1.6 yazmakta, dizel bir alet. motor numarası ise jb.. ile başlıyor
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2009, 14:32:25 Gönderen: Rapunzo »

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: Merhabalar Bir Mk1 daha üye oldu foruma :)
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2009, 15:11:35 »
SLmlar hoşgeldin... MK1 için Bilgi ve yardımlaşma konusunda doğru adrestesin... Bende dahil tr deki ilk ve son kasa VW gurubunun nerdeyse tek adresi sayılan forumu burası...

Herkez burda bilgileri, tecrübelerini ve ürünlerini burdan paylaşıyor ve çok büyük bir çatı altında beraberiz...

Aracının bilgilerine gelince... Vermiş olduğun JB motor kodu 1457cc Benzinli bir motora ait, 70PS 110nm tork u olan bir motor.. 77 ila 84 yılları arasında üretilen bir blok.. Sanırım seninkisi sonradan silindir kapağı değişimi ile dizel e çevrilmiş.. Bu durum TR de çoğu araç gibi dönüşüme uğramış..

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Rapunzo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2009, 15:30:00 »
Hızlı yanıtın için çok teşekkür ettim. Benim için kötü haberler  bunlar :)  gerçi iyi midir kötü müdür bilemiyorum motorlar hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığım için mmotor hacminin 1.6 olması gerekmiyor mu? bu aletlerin fabrika çıkışı dizel olanı varmıdır peki?
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2009, 15:31:04 Gönderen: Rapunzo »

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2009, 15:40:41 »
 Kötü haber olarak bakmana gerek yok... Normal uygulana sistemler....  Bizim araçların 1,3cc motordan sonraki blokları hem benzin hem dizel için aynı standartta üretiliyorlar.. Sadece silindir kapağı ve teferruatı ile dönüşüm gerçeklişiyor... 

Mk1 lerin tabikide fabrika çıkışı dizel motorları var bunlar 1471cc CK ve CR 1588cc JK ve CY motor kodları... Ama sanmaki benim aracım sonradan değişim olmuşta orjinal motor gibi değildir sakın bu tarz düşünme.. Dediğim gibi birkaç değişim ile dönüşüm gerçekleşen bir standart ı var kaldıki bizim GTI motorları bile dizel yapıyolar...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı e12

• ....!made in germany!....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2009, 16:03:38 »
hoşgeldin türkiyenin en doğru adresindesin.. :tamamdir :saygılar

Çevrimdışı strtdriven

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Haziran 2009, 16:05:31 »
öncelikle hoş geldin...
arabanıda kazasız belasız kullanman dileğiyle..

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
« Yanıtla #6 : 08 Haziran 2009, 17:30:15 »
hoşgeldinnn...
Mk3 gti

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Haziran 2009, 18:05:13 »
demek diğer üyenin almakta yavaş kaldığı arabayı sen aldın he ;)  hayırlı uğurlu olsun kaza bela vermesin Allah

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Haziran 2009, 18:20:11 »
Hadi resimler nerde...

Çevrimdışı e12

• ....!made in germany!....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Haziran 2009, 23:43:58 »
foto...............? :tamamdir :)

Çevrimdışı Rapunzo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Haziran 2009, 10:19:24 »
Kusura bakmayım mark1 sevdalıları henüz pek bi çekim yapamadım eski sahibinin çektiği resmi koyayım en azından .:)

« Son Düzenleme: 09 Haziran 2009, 10:20:58 Gönderen: Rapunzo »

Çevrimdışı filizbilgisayar2006

• Mk1 e Selam Dolaşmaya Devam
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Haziran 2009, 11:44:53 »
hayırlı olsun bu araç araba comda idi 20 plakalı araç  araçın durumu inşallah iyidir seni üzmez yoksa valla benim gibi ugraşırı durursun boya koparta diye :tamamdir ama doğru seçim yapmışsın haberin olsun

Çevrimdışı Rapunzo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Haziran 2009, 11:55:28 »
Sıfır Kuru akü bir ay önce takılmış. Frenler bir hafta önce komple yenilenmiş.(Gerçi sağ arkayı ben ertittim o ayrı bir hikaye :)) 4 Lastik Yeni. 4 Helezon Ve Amortisör Yeni Değişmiş. Enjektörü Yenilenmiş. Motoru Gayet İyi Durumda, Yeni Bakım Yapılmış. Elektrik Aksamı Yenilenmiş.  Kaporta da bir iki yerde çürük var sol ön çamurluk üzerinde sadece

Çevrimdışı strtdriven

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Haziran 2009, 11:56:19 »
çok şirin duruyor... :)
tercih doğru :tamamdir