Gönderen Konu: merhaba  (Okunma sayısı 13630 defa)

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
Ynt: merhaba
« Yanıtla #14 : 21 Kasım 2009, 20:21:26 »
tüpmüüüüü. buna tüp takıcağına vti ye tak ;) yazık edersin motora ben spor araçlara tüp takılmasına karşıyım açıkçası ki git da 200-250 kr hiçbirşey boşuna masraf etmiş olursun fark yaşıcağı 50 kr
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 21 Kasım 2009, 20:36:57 »
tüpmüüüüü. buna tüp takıcağına vti ye tak ;) yazık edersin motora ben spor araçlara tüp takılmasına karşıyım açıkçası ki git da 200-250 kr hiçbirşey boşuna masraf etmiş olursun fark yaşıcağı 50 kr

Aynen bu tip adamları böyle gtı lara değerli arabalara tüp takarak kat etmeleri çok gıcığıma gidiyo. :bekleriz:
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı vortex

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 21 Kasım 2009, 22:11:08 »
Aynen bu tip adamları böyle gtı lara değerli arabalara tüp takarak kat etmeleri çok gıcığıma gidiyo. :bekleriz:
[/quote
az yakan çok kaçan herzaman tercihim
En KrAlInIzIn YaPtIğI gİdEr. BeNiM aNcA kOmiĞiMe GiDeR:))

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 21 Kasım 2009, 22:12:16 »
GTI ya tüp takarsan

Az yakan az kaçan olur haberin olusun...
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı vortex

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 21 Kasım 2009, 22:14:27 »
sen denedinmi ben denemedim
En KrAlInIzIn YaPtIğI gİdEr. BeNiM aNcA kOmiĞiMe GiDeR:))

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 21 Kasım 2009, 22:19:12 »
sen denedinmi ben denemedim

Denemedim ama deneyen arkadaşlar çok...
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #20 : 21 Kasım 2009, 22:45:23 »
Mk1 GTI ın k-Jet sistemine TR de tüp takacak kadar yetenekli bir yer bulmak çok zor..

Her LPG ci takar ama o motordan istenilen randımanı almanız çok zor... Yurt dışında özellik ile ingilterede LPG dönüşümü için gaz kelebeklerinin önüne Custom bir aparat yapıyorlar ve sadece o aparatın fiyatı 350str ama bazı uyanıklar tüp kafasını gaz kelebeği ile k-jet arasındaki hava borusuna takarakta bu işi yapıyor ve nekadar randımanlı orası aşina :) ... Ama bunu takmakla iş bitmiyor sisteme otomatik gaz kafası takılması lazım ilk marşı benzin ile yapmak zorundasınız sonra LPG ye geçmeli yoksa enjeksiyon sistemine elveda dersiniz... En kötü tarafıda çok hassas bir mekanik ayarlama isteyen K-Jetronik in hem benzinde hemde LPG de iyi bir randıman için ayarlanmasına kalıyor ve buda gene TR de hiçbir LPG cinin yiyeceği bir halt değil...

O yüzden MK1 GTI nabıyoruz GTI ın I sını atıyoruz onu GT yapıyor ve LPG yi uyguluyoruz... :)

Mk1 GTI nekadar yakar konusuna gelince yakıt litre fiyatları malum geçen seneye kadar 220-250krş olarak güzel gidiyoduk ama şimdi 250-300krş arasını buluyor... Ama en mantıklı cevap şu 1,6EG sistemi düzgün ise uzun yolda 7,0-7,5 litre şehir içinde 9-10litre tüketmekte..

Enson Erdekten Gönene ilkerin yanına gittim geldim 115km yol yaptım ama hızım devamlı 110-125km arası 30TL lik 97 oktan almıştım ucu ucuna yetmişti.. 95 oktanda 35-40tl rahat yakardım.. Yani okatnda önemli..
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2009, 22:52:22 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 21 Kasım 2009, 22:47:47 »
Saol abi o dediğin yalnışlık yapılırsa kaç ps azalır??
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı RAIN1903

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 22 Kasım 2009, 14:30:21 »
Nedense tüp olayına bir türlü ısınamadım, tamam az yakıyor ama bir o kadar da özellikle kaza yaptıgında(allah korusun) tehlikesi var.

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 22 Kasım 2009, 14:35:22 »
özellikle kaza yaptıgında(allah korusun) tehlikesi var.

en basit örnek bizim jeep yandı lpg den ve 1 hafta öncede 10.000 km olmuştu lpg bakımıda yapıldı sadece 2 gün kullanıldı o süre içinde ve araç ile 5 dk bir yere gittim geldim park ettiğim an yandı demek durmasam devam etsem bende gittim Allah korudu.
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı evreka09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 23 Kasım 2009, 22:36:23 »

tüp takacaksan sakın alma arabanın orjinalliğini öldürme.

bana sanki boyası çok özenilmemiş gibi geldi ama 6000 yada 6500 ivarında bu araba alınır çünkü tamamı ile orjinal görünüyor . zamnlla zevke keder düzeltmeleri yaparsın . bu araçlar zaten bizim için sadece mutluluk kaynağı.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #25 : 24 Kasım 2009, 00:01:49 »
tüp takacaksan sakın alma arabanın orjinalliğini öldürme.

bana sanki boyası çok özenilmemiş gibi geldi ama 6000 yada 6500 ivarında bu araba alınır çünkü tamamı ile orjinal görünüyor . zamnlla zevke keder düzeltmeleri yaparsın . bu araçlar zaten bizim için sadece mutluluk kaynağı.

Bende o yüzden yazdım keşke boyamasalarmış diye.. Galerici usulü zırt macun ve üstten boya bütün önemli ayrıntıları kapamış 1-2 yıl içerisinde büyük sorunlar çıkmasına yol açma ihtimali var karoserin...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 11 Aralık 2009, 22:07:06 »
bu araç benimde dikkatimi çekmişti.gerçekten orjinal ve iyi toplanmış bir araç.Niyetin varsa kaçırma derim.fiyatı benim için yüksek gelmişti yanaşmadım o yüzden.79 model başka bir mk1 buldum onu aldım.ama bu araç gibi olması için bayağı uğraşmam gerekecek.başını ağrıtmayacak bir araç bence.

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 12 Aralık 2009, 00:04:06 »
bizim  dizelde 20 25 yakıoo çokmu sizce ?  ???